Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Czatownia w budowie - niemar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#181 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 listopad 2009 - 20:50

Fajna sprawa - zazdroszczę takich możliwości 8-)

#182 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 02 listopad 2009 - 20:51

niemar, Podziwiam za wytrwałość. Bardzo lubię takie posty, w który jest opisane i pokazane jak ktoś robi coś z niczego. :-D

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#183 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 02 listopad 2009 - 21:23

niemar, Ale zaraz,to łąka rolnika?,będą jabłka,to będzie dym :roll:


No właśnie, dymu nie będzie. Budowę od początku miałem za zgodą rolnika, sympatyczny facet. Dzisiaj się spotkaliśmy na polu, bo rolował (nie znam fachowego określenia) ściętą trawę. Mam od Niego pełne poparcie, za co jestem szalenie wdzięczny.

#184 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 listopad 2009 - 08:07

niemar, jakie wymiary ma Twój dół ? Ze zdjęc wygląda mi , że pierwotnie dosyć głęboko kopałeś. Wg moich wyliczeń, na mój wzrost wystarczy mi dół na głębokość 75 cm, zakładająć że oko szkła chcę mieć 30 cm nad poziomem gruntu.

Ja swoją budę chcę zbudować z płyty osb i od środka ocieplić stropianem czy zda to egzamin zobaczymy. Zakładam, że wymiary mojej będa w granicach 120 x 120 cm.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#185 miszak

miszak

Napisano 03 listopad 2009 - 11:10

Quelka napewno zda ale daj jeszcze folię na wierzch a przynajmniej na dach. Co do wymiarów to ja się mieszczę w budzie 100x100 w podstawie i wysokość 120. Wkopana na 50 cm. Okienko na wys. ok. 25-30 cm.
Z innej beczki - donosicie mięcho tylko przed świtem albo po zachodzie słońca? Ja teraz nie mam czasu rano jechać a przydałoby się juz nęcić. Moge tylko zaraz po 16 a wtedy jeszcze widno jest.

 


#186 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 03 listopad 2009 - 18:05

niemar, jakie wymiary ma Twój dół ?


Głębokość na jaką planowałem się wkopać to 80cm. Wyszło sporo mniej ;-) W środku mam 120x160, wysokość od podlogi do sufitu 110.

ocieplić stropianem czy zda to egzamin


Sama płyta i osłonięcie od wiatru to już sporo. Ze względu na właściwości styropianu (hałas w przypadku otarcia, uderzenia) nie dał bym go nawet pod wykładzinę.

Z innej beczki - donosicie mięcho tylko przed świtem albo po zachodzie słońca?



Rok temu rzucałem mięso w dowolnych godzinach, w drodze z pracy. Teraz bardziej popołudniami. Najlepszą porą chyba są poranki, południa - ptaki żerują, lisów nie widać, większe szanse na dokarmianie tego właściwego gatunku ;-). Tak wynika z moich skromnych doświadczeń.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#187 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 listopad 2009 - 19:48

wy faceci to się lubicie ocierać :-P

Jako izolacje na podłogę wymyśliłam sobie paletę wypchaną słomą. Na to coś jeszcze, a co to zależy od tego co będę miała dostępne.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#188 sebaok

sebaok

Napisano 03 listopad 2009 - 19:51

wy faceci to się lubicie ocierać :-P

Jako izolacje na podłogę wymyśliłam sobie paletę wypchaną słomą. Na to coś jeszcze, a co to zależy od tego co będę miała dostępne.


Jasne ale nie o ściany :mrgreen:
Dobrze kombinujesz, myszy będą miały przy okazji gdzie mieszkać :lol:

#189 Wiktor (Robert Witkowski)

Wiktor
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 03 listopad 2009 - 19:59

niemar, mam pytanie: w jaki sposób mocujesz do ścian czatowni maskowanie (siano , trawę) ? Ja właśnie dziś skleiłem swoją pierwszą "budę" ale maskowanie wyszło mi bardzo kiepskie... Muszę z tym jeszcze powalczyć, bo wstyd będzie fotkę budy pokazać :mrgreen:

#190 fotomarys (Marian)

fotomarys
  • Lokalizacja:
    kraków

Napisano 03 listopad 2009 - 20:46

niemar, gratuluje wytrwałości i życze udanych fotek.

NIKON D300s + sigma 500/4,5 + sigma70-200/2,8EX II MACRO, Manfrotto 501HDV


#191 miszak

miszak

Napisano 03 listopad 2009 - 21:34

wy faceci to się lubicie ocierać :-P

Jako izolacje na podłogę wymyśliłam sobie paletę wypchaną słomą. Na to coś jeszcze, a co to zależy od tego co będę miała dostępne.


Quelka konstrukcja dobra do wabienia myszy. Siedzisz w budzie i co kilka minut świeżą myszkę wyrzucasz na nęcisko. Spryciula ;-)
Na wszelkie podłogi najlepsza jest sztuczna trawa - izoluje juz nawet jedna warstwa a co najważniejsze jest wodo i piasko przepuszczalna. Jest na niej sucho i czysto.

 


#192 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 listopad 2009 - 21:41

E z ta sztuczną trawą dobry pomysł. Rozejrzę się za takimi wycieraczkami, bo z trawą u mnie na wiosce może być problem :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#193 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 03 listopad 2009 - 21:42

się czepili myszy. zawsze można na noc kota zamykać w czatowni :mrgreen:

#194 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 listopad 2009 - 21:45

jeszcze się będą zapisywali na zeszyt do mojej budy :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#195 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 03 listopad 2009 - 21:55

w piątek gram na sztucznej trawie więc może trochę "pożyczę" i przywiozę :mrgreen:

#196 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 03 listopad 2009 - 22:04

niemar, mam pytanie: w jaki sposób mocujesz do ścian czatowni maskowanie (siano , trawę) ?


Wstyd się przyznać - wbijam gwóźdź w belkę, w drugą belkę, rozwijam drut ze starego pordzewiałego transformatora (z zasilacza) i potem wieszam trawę jak pranie na linkach.
Potem jeszcze 20cm niżej to samo i gotowe.

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#197 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 03 listopad 2009 - 22:10

żaden wstyd. ważne że efekt zadowalający. idzie zima, pewnie spadnie śnieg, zasypie budę
i problem z trawą zniknie na jakiś czas

#198 Wiktor (Robert Witkowski)

Wiktor
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 03 listopad 2009 - 22:48

Tak myślałem, że na czymś ta trawa wisi ;-) Moja czatownia to raczej taki "prototyp" chcę zrobić z niej parę fotek ptasiej drobnicy a jeśli wszystko będzie dobrze szło, to prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu postawię nową budę na myszaki. Z miejscem nie mam problemu, bo buduję na własnych hektarach, a okolica obfituje w ptaki (latem widziałem kilkukrotnie wilgi, raz bielika a myszołowa, dzięcioła i kowaliki i sikory obserwuję codziennie) Budę ustawiłem w pobliżu zarośli w których jest sporo drobnicy:

Dołączona grafika


Tak wyglądał plac budowy - proszę się nie śmiać z mojej "budowli" to naprawdę moje pierwsze kroki :mrgreen:

Dołączona grafika

Szkielet obiłem płytą pilśniową a następnie folią. Na maskowanie i poprawki będzie czas jutro ;-) A następną czatownię , już taką bardziej profesjonalną mam zamiar postawić (a raczej wkopać) w zbocze po prawej stronie tej fotki:
Dołączona grafika

Na tym pustym placu często spacerują sarny a i kilkukrotnie widziałem siedzącego w trawie (nie wiem czy to jest jego normalne zachowanie) myszołowa ;-)

#199 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 04 listopad 2009 - 09:31

Wiktor, posiadanie własnych hektarów z dużą ilością zwierzyny, to piękna sprawa. Cekamy na fotki.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#200 fotomarys (Marian)

fotomarys
  • Lokalizacja:
    kraków

Napisano 04 listopad 2009 - 10:16

Wiktor, piszesz że widziałeś siedzącego w trawie myszołowa-tak siadają np. na kopcach kreta choć nie tylko jeśli w pobliżu nie ma nic wyższego.

NIKON D300s + sigma 500/4,5 + sigma70-200/2,8EX II MACRO, Manfrotto 501HDV






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych