Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

bydz- czatownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 05 listopad 2008 - 23:00

No i w dniu dzisiejszym zakończyłem budowę czatowi wyszła troche wielka, w sobotę zawiozę ją w teren. Co najgorsze najlepsze miejsce dla Myszaków jest od północnej strony lasu, będzie ciemno:/

Wyglada smiesznie ale troche farby i kilka sosenek :mrgreen: bedzie idealnie.

Dołączona grafika

#2 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 listopad 2008 - 09:39

bydz, nie wiem jak ty, ale tu nie widzi mi się dobre rozwiązanie. Dlaczego? Coś strasznie wielka ta twoja buda. Nie wiem jak uda ci się ją ukryć, by jak najmniej się rzucała w oczy...Wygląda strasznie nie nautralnie :-?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#3 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 06 listopad 2008 - 09:52

Jak nie wiesz o co chodzi z sosenkami to nie pytaj:) Jest duża to fakt dołem 120/120góra 90/100 nie wiedziałem czy zrobić mniejszą, ona będzie wkopana trochę w ziemie dodatkowo będzie stała w suchym rowie wiec się schowa około 80cm. Co do wysypiska śmieci to czuje duża ilość pseudo ekologów. Las ma 1km od domu wiec….

#4 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 06 listopad 2008 - 10:42

Moze pokaz jak powinna wyglądać czatownia ustawiona na stałe. Przód i góra z linoleum, reszta z płyty HDF.

Fotograf przyrody robi swoje w zgodzie z natura jeśli nie możesz zrozumieć ze w tym przypadku jest to w zgodzie to już nie moja sprawa. Co do eklogi to mam delikatne pojecie co jest co ponieważ mój kierunek studiów zazębia się z tym tematem.

Jak rozumiem za co byś mnie wywalił z lasu za to ze przywiozłem 2mkw linoleum? Czy za to ze „rozłożyłem” się na terenie „przy lesie” ponieważ jak mówię jest to rów a to jest chyba własność gminy.

Nie twierdze ze jest to pięknie zrobione, może przegiąłem z wielkością ale musze tam wysiedzieć (mam 190cm) wraz z kumplem. Ze do lasu mam blisko można łatwo nanosić poprawki etc.

Jako pracownik lasu, powinieneś wiedzieć ze idzie wyrąb w lesie są i odrzuty. U mnie można „zabrać” gałęzie etc. Z sosenkami(gałęziami) nie będzie problemu.

#5 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 listopad 2008 - 11:02

Myślę że chodzi oto żeby po zakończeniu korzystania z czatowni zabrać to spowrotem do domu.
Chyba zbyt pochopnie oceniacie złe intencje kolegi.

#6 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 06 listopad 2008 - 13:27

Czyli lepiej gdybym pięknie wyciął desek i zbił z desek?? A to piękne dbanie o przyrodę jest. O to Ci chodzi?
Mogłem:
a. zrobić z desek
b. zrobić jak morav w ziemi + karton (odpada mam blisko do lasu i jest to „stały projekt” dodatkowo ma wejść 2 osoby)
c. zrobić z czego tam znajdę (patrz pkt. Wyżej)
d. kupić namiot (Badziew a nie czatownia)
e. zrobić z rzeczy przeznaczonych do spalenia/wywiezienia na śmietnisko. Konstrukcja stabilna (kratownica w środku) lekka etc.

Jestem wychowany na wsi napatrzyłem się na różne rzeczy w lesie czy nad rzekami wiec proszę nie umoralniaj mnie co do dbania o przyrodę itp.

#7 miszak

miszak

Napisano 06 listopad 2008 - 14:52

Myślę że chodzi oto żeby po zakończeniu korzystania z czatowni zabrać to spowrotem do domu.
Chyba zbyt pochopnie oceniacie złe intencje kolegi.


Też tak myślę. Po spędzeniu kiku godzin w linoleum przyjdzie napewno modyfikacja tej konstrukcji także należy czekać na rozwój wydarzeń.

#8 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 listopad 2008 - 15:40

No cóż postanowiłem wycofać się z tego wątku bo z betonową ścianą nie będę się kopał - (postanowiłem wykasować moje wypowiedzi).
Ale podeśle na innych forach link do tego tematu niech ludzie zobaczą jak wygląda rasowa czatownia :lol:
Wojtek

#9 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 06 listopad 2008 - 16:07

Ja tez nie będę się z koniem kopał jak to mówi moja babcia. Wykasowanie postów świadczy tylko ze ktos jest za przeproszeniem xxxx, tyle rozmowy i teraz nie wiadomo o co chodzi.

Jak ktoś tu jest beton to nie ja:]

W sobote zawiozę czatownie i postaram się zrobić kilka fot jak to wyszło. Mam nadzieje ze „zadziała”.

Myszaki nie płoszyły się jak siedziałem na ambonie wiec pewnie i czatownia zda egzamin.

Mam pytanie czy ktoś z was ma może „miejscówkę” od północnej strony lasu? Jak u was ze światłem w zimie? Mysle ze może być kłopot.

#10 kociu

kociu
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 06 listopad 2008 - 20:56

To może ja pokaże swoją pierwszą "budę", co sądzicie??
Palety euro
Dołączona grafika
mata kupiona na allegro 12zł
Dołączona grafika
stara firanka + farba
Dołączona grafika

#11 miszak

miszak

Napisano 06 listopad 2008 - 21:04

No cóż postanowiłem wycofać się z tego wątku bo z betonową ścianą nie będę się kopał - (postanowiłem wykasować moje wypowiedzi).
Ale podeśle na innych forach link do tego tematu niech ludzie zobaczą jak wygląda rasowa czatownia :lol:


:shock:

#12 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 listopad 2008 - 22:02

No cóż postanowiłem wycofać się z tego wątku bo z betonową ścianą nie będę się kopał - (postanowiłem wykasować moje wypowiedzi).
Ale podeśle na innych forach link do tego tematu niech ludzie zobaczą jak wygląda rasowa czatownia


hm właśnie czytam i czytam i nie wiem o co chodzi.

W sobotę na pomorzu ma w końcu zaświecić, hurra już się cieszę na myśl o kopaniu :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#13 miszak

miszak

Napisano 07 listopad 2008 - 13:15

No cóż postanowiłem wycofać się z tego wątku bo z betonową ścianą nie będę się kopał - (postanowiłem wykasować moje wypowiedzi).
Ale podeśle na innych forach link do tego tematu niech ludzie zobaczą jak wygląda rasowa czatownia


hm właśnie czytam i czytam i nie wiem o co chodzi.

W sobotę na pomorzu ma w końcu zaświecić, hurra już się cieszę na myśl o kopaniu :mrgreen:


Nie zauważyłaś, że na końcu postawiłem shock`a :shock: ? Poprostu zszokowała nmnie wypowiedź kolegi.

#14 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 listopad 2008 - 13:22

nie chodziło mi o twoją wypowiedz a o to , że ostapowicz, wykasował swoje posty i dziwnie się czytało topic.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#15 miszak

miszak

Napisano 07 listopad 2008 - 14:16

nie chodziło mi o twoją wypowiedz a o to , że ostapowicz, wykasował swoje posty i dziwnie się czytało topic.


Ja odpisałem dlatego, że zacytowałaś mnie a nie ostapowicza. Wykasował bo ... :?:

#16 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 listopad 2008 - 15:16

a jakoś sie tak rozpędziłam :-P a czemu wykasował to chyba by należało spytać ostapowicza ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#17 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 07 listopad 2008 - 19:16

Bo myśli ze jak jest "zielony" to jest bogiem.

#18 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 listopad 2008 - 19:22

bydz, przestałeś zastanawiać się nad czym co piszesz... proszę o rozsądek.

:ninja:


#19 bydz

bydz
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 07 listopad 2008 - 19:54

Jestem tu nowy ale zasady for audio znam od dawna, jednego byłem administratorem. Moderator usuwający własne posty bo mu sie nie widzi (nie usuwający calego tematu) jest złym moderatorem. Mozna(nie mozna ale zakładając) przeginać wtedy powinien polecieć cąły temat/czesc tematu.

W miedzy czasie dostałem 3 PW by nie bawić się w wojenki z tym osobnikiem ponieważ "on tak ma" wiec chyba cos nie tak z całym szacunkiem do wszystkich.

Jak przeginam przyjmę ostrzeżenie/bana. Jednak na samym początku napisałem pokaz jak ma wyglądać czatownia w domyśle wtedy zmienię swoja to nie.

Dobra kończymy luźne dywagacje.

Jutro postawie bude zobaczymy jak wyszło.

#20 kociu

kociu
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Śląsk

Napisano 07 listopad 2008 - 20:00

Widzę, że się dochodzicie, a nikt nie skomentował mojej pierwszej budy :cry:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych