Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

aparat z obiektywem do 4500 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 13 październik 2008 - 16:48

witam mam takie pytanie mam max. 4500 tys zł do wydania i zastanawiam sie nad takimi zestawami:
nikon d200 i jakis porzadny tele ze stabilizacją
canon 40d i jakis porzadny tele ze stabiizacją
moze macie jakies inne propozycje chetnie posłucham
mozecie mi pomoc bardzo proszę. :-)
chciałbym wiedziec jaki obiektyw czy moze zamiast takiej puszki cos gorszego np. 400d lub n80 ?? i wtedy wiecej kasy na obiektyw?? :?:

#2 rycerz

rycerz
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 14 październik 2008 - 16:04

a co chcesz fotografowac tym obiektywem? jakiś konkretny cel? bo skoro piszesz na forum przzyrodniczym to rozumiem ze ogólnie przyrode, aale jakieś szczegóły? wielkie i brzydkie robale? ;-) uciekające ptaki i nieuchwytne ssaki ;-)
szkło jest najważniejsze, puszke i tak szybko wymienisz [ postęp technologiczny :-( ]
długi i przymusowy URLOP :( :(

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 październik 2008 - 16:11

rycerz, cobrettti napisał ze chce tele ze stabilizacją ;-)

Ja bym Polecił 70-300Vr jeśli chodzi o Nikona... zostanie nawet chyba kasy za którą można sobie kupić porządny statyw który jest jednak podstawą - są momenty ( liczne ) kiedy nawet najlepsza stabilizacja juz nie daje rady... ). Albo mozna kupić inne akcesoria...

:ninja:


#4 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 14 październik 2008 - 20:50

wielkie dzieki statyw mam i to świezo kupiony a zastanawiam sie nad takim zestawem canon 30D (o wiele tańszy niz 40D i dobry) + używana stałka Canon EF 400 mm f/5.6L USM

#5 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 14 październik 2008 - 20:52

a ichcegłownie fotografować ptaki czasami jakies ssaki

#6 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 październik 2008 - 20:55

bardzo dobry wybór , nie ma się nad czym zastanawiać. Sama jestem na podobnym etapie i bardzo podobnym zestawie :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#7 Wahsh uh kee

Wahsh uh kee
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 15 październik 2008 - 07:46

...canon 30D (o wiele tańszy niz 40D i dobry) + używana stałka Canon EF 400 mm f/5.6L USM


Ja również zdecydowanie polecam taki zestaw tylko obiektyw nie ma stabilizacji. Sam co prawda kupiłem sigme 150-500 ze stabilizacją ale to właśnie dlatego że jest dłuższa i ma stabilizacje, niestety jakość ma gorszą od 400L/5,6 ale pewnie coś za coś.
===> www.foto-przyroda.com.pl <===
50D + 70-200/2,8 L + Cx2 + 100/2,8 Macro L + duperele

#8 awilus

awilus
  • Użytkownik
  • 515 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 15 październik 2008 - 15:25

no właśnie dzieki wszystkim za rady na razie jestem jeszcze na poziomie dozbierania kaski i jak trafi sie okazja to kupie

#9 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 23 październik 2008 - 22:09

ja sobie nie wyobrazam tele bez stabilizacji...no chyba ze sie go uzywa w czatowni z jakims super statywem. mialem juz kilka roznych tele i nigdy nie korzystalem ze statywu - za to stabilizacja pomogla uratowac zdjecia wiele razy. szkoda ze ten canon 400/5.6 nie ma IS. dlatego polecam 300/4 IS i np. 30d.

#10 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 październik 2008 - 09:30

jacula, zacznij robić foty z dobrym statywem ( Manfrotto 055proB alb odpowiednik ) to zobaczysz różnicę. Ja mam stabilizację w body - wiem to nie to samo co stabilizacja w szkle. Tak czy inaczej często na tej stabilizacji polegam ale... jak podpiąłem body do manfrociaka przeżyłem szok. Poza tym widziałem piękne zdjęcie wykonane przy 1/8 sekundy z obiektywem 600/4 ;-)
Fakt, statyw jest niewygodny ale nic go nie zastąpi. Coś za coś. 15 lat temu nie było stabilizacji a ludzie jakoś robili zdjęcia ;-)

:ninja:


#11 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 24 październik 2008 - 10:01

jacula - ja bym jeszcze za Dunadanem dodał i porządną głowicą , stabilność systemu zależy od stabilności najsłabszego elementu ;-) , ale muszę się też zgodzić z jaculom , że żaden statyw nie zastąpi IS, są po prostu sytuacje w których nie ma na statyw czasu. Sam niedawno przesiadłem sie z 100-400 IS na 400 bez IS, posiłkuję sie monopodem... i marzę kiedy to litościwy Canon zaproponuje klientom 400 IS ( nie tą DO za 15 k :-P )
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#12 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 24 październik 2008 - 10:21

Zgadza się. Dobry statyw/głowica to podstawa. Mi się ostatnio udaje zejść czasami do około 1/125-1/160 s (przy tele 400 mm) i zdjęcia nie są poruszone. Pewnie jakbym miał jeszcze lepszy statyw (ten właściwie nadaje się tylko do małpek, niż lustrzanki z teleobiektywem :roll: ) to można byłoby zejść jeszcze niżej. W celu lepszej stablizacji odciążyłem nie tylko sam statyw, ale również na teleobiektyw z aparatem kładę woreczek z grochem :-> Myślę również o wężyku, bo w sumie czekam tylko kiedy "model" usiądzie w dokładnie wyznaczonym miejscu...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 październik 2008 - 10:22

piotrek72t, no... masz rację. Tak więc najlepiej jest mieć i statyw i stabilizację ;-) a ja statywu ciągle nie mam :-/

:ninja:


#14 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 24 październik 2008 - 15:52

Dunadan a ja mam ale prawie nie używam, no chyba , że do "landszaftów", na codzien posilkuje sie monopodem i apropo monopoda naprawde przydaje sie do niego głowica.
chemik twoje podejscie jest nadzwyczaj słuszne ( zresztą widać po rezultatach ), ale średnio się sprawdza w przypadku osób cierpiących na chroniczne mrówki w d.... :-P
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#15 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 październik 2008 - 10:18

Dunadan, tez mialem calkiem niedawno minolte 5d i przyznam, ze jej stabilizacja bardzo mnie rozczarowala (wczesniej mialem canona s2 is), choc raz udalo mi sie zrobic calkiem ostre zdjecie z reki sigma 400mm przy 1/30s:) Z tego co zaobserwowalem, to u mnie statyw odpada - jest nieporeczny, bo nie siedze w czatowniach - ewentualnie jestem na wzwyzce i jak zwierzyna zmierza w dobrym kierunku, to schodze na dol, zeby zrobic zdjecie z poziomu zwierza. dlatego "uznaje" tylko szkla z is. Ewentualnie moglbym zainwestowac w monopod. A skoro o nim juz mowa to jakie modele polecacie?
Obecnie moim tele jest 70-200 f4 is. Chce kupic cos z wiekszym zasiegiem i zastanawiam sie nad 100-400 canona, gdyz z testow wynika (optyczne.pl) ze jego ostrosc przy 400 jest lepsza od canona 300/4 z tc 1,4. Ktos moze to potwierdzic?
piotrek72t, a jak sie ma ostrosc 100-400 do 400/5,6? przepasc, czy niewielka roznica?

#16 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 25 październik 2008 - 13:52

DunadanChce kupic cos z wiekszym zasiegiem i zastanawiam sie nad 100-400 canona, gdyz z testow wynika (optyczne.pl) ze jego ostrosc przy 400 jest lepsza od canona 300/4 z tc 1,4. Ktos moze to potwierdzic?
piotrek72t, a jak sie ma ostrosc 100-400 do 400/5,6? przepasc, czy niewielka roznica?


Z tą ostrością 100-400 różnie bywa. Na pewno nie ma co porównywać do 400. (stałki i zoomy to nie ta liga). Czasami zależy to od egzemplarza i puchy. Ja ze swojej 100-400 jestem zadowolony. 5.6 jest ok a im wyżej tym lepiej. No i IS... jak ktoś napisał wyżej jestem jednym z tych, którzy mają mrówki w d...:) Jak mam czas i wenę to szkło na statyw i IS off.

#17 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 październik 2008 - 14:19

jacula - róznica jest oczywiście, na korzyść stałki, cudów nie ma ,jeśli przepaść to na pewno nie za wielka :), a tak poważnie gdybym miał punktować w skali od 1 do 6, za jakość optyczną stałka 6 zoom 4, za wygodę użytkowania dokładnie odwrotnie, albo nawet 6 :3 dla zooma.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#18 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 październik 2008 - 16:08

W takim razie chyba zdecyduje sie na 300/4L IS uzupelniany przez tc 1,4. I bede oczywiscie czekal na stabilizowane 400/5,6 lub 400/4 nie "DO" w rozsadnej cenie - gdyby takie szkielko kosztowalo w sklepie np. 7k zł, to bylby to z pewnoscia hit...rozmazylem sie:)

#19 miszak

miszak

Napisano 25 październik 2008 - 22:08

Jesteście pewni, że 300/4+tc da lepszy obraz niż 100-400? Mam nieodparte wrażenie, że to jest wersja mocno trendy ;-)

 


#20 jacula

jacula
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 25 październik 2008 - 23:20

Jesteście pewni, że 300/4+tc da lepszy obraz niż 100-400? Mam nieodparte wrażenie, że to jest wersja mocno trendy ;-)

No wlasnie...testy na optyczne i sample tam zamieszczone pokazuja jednak zauwazalna przewage zooma na stalka z tc.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych