Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#201 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2008 - 22:20

też uważam, że te kilka ostatnich zdjęć niedo końca tu pasowało - aczkolwiek trudno im odmowić uroku. Ale jak pisał Roby to jednak forum przyrodnicze, a dla takich kadrów mamy inne wątki. Niestety nasz krajobraz (a Mazowsze chyba szczegolnie) że trochę się trzeba napracować by w kadr nic zrobionego ludzką ręką się nie załapało. Osobiście nie jestem fanem usuwania jakichkolwoiek elementów ze zdjęć, ale czasem aż się o to prosi....tylko, że wtedy to juz nie do końca jest fotografia - tylko raczej foto-grafika, czyli małe oszustwo....
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#202 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 grudzień 2008 - 01:49

Witajcie ,

...no i po powyższej dyskusji postanowiłem zapoczątkować kolejne zdjęcia w miarę dzikiej jeszcze Wisły.. ;-)
wczoraj pierwszy raz od ładnych paru dni była w miarę ładna pogoda, w nadziei na ładny zachód skręciłem "służbowo" ;-) nad rzekę,
z dość mrocznego zachodu zrobiła się śnieżyca, ale mimo to udało się zrobić ładne kilkanaście zdjęć, poniżej 3 wybrane:

80

Dołączona grafika

81

Dołączona grafika

82

Dołączona grafika

W miarę możliwości proszę Was o konstruktywną krytykę ;-) , to moje pierwsze zdjęcia z szarą połówką ( skąd ten przedwczesny Mikołaj wiedział? ;-) )

Pozdrawiam
Krzysiek

#203 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 grudzień 2008 - 08:28

KrzysiekG, ładne kadry, na 80 nie obciąłbym tego drzewa, a dał je w całości.

#204 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 24 grudzień 2008 - 10:53

ładne kadry, na 80 nie obciąłbym tego drzewa, a dał je w całości.

- podpisuję się pod tym, natomiast zdjęcie 82 jest ( jak dla mnie naturalnie ) pozbawione jest tej wady, a chmury u góry zdjęcia tworzą fajną naturalną winietę, uważam , że najciekawsze z serii
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#205 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 grudzień 2008 - 23:36

Witajcie ,

Roby , Piotrek72t , dziękuję Wam za wskazówki :-)

..z dzisiejszego świątecznego spaceru...okolice Czosnowa

83

Dołączona grafika

84

Dołączona grafika

85

Dołączona grafika

Pozdrawiam Świątecznie :-D
Krzysiek

#206 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 19:17

KrzysiekG, kadr na 83 najbardziej mi się podoba, drzewo go ładnie urozmaica.

#207 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2008 - 19:06

Roby ,
dzięki :-)

Wybrałem jeszcze serię z krótkiego spaceru przed wigilią...podzielę się z Wami takimi zdjęciami:

86. drzewo z 80 pionowo i "nie ucięte" ;-) ...nadchodzi śnieżyca..

Dołączona grafika

87. pod śnieżnymi chmurami....

Dołączona grafika

88. sypie..

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#208 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2008 - 22:51

KrzysiekG, 86 i 87 udane kadrowo i naświetleniowo, ostatnie natomiast moim zdaniem nie wyszło. Śnieżycy niestety nie widać, a jedynie nieostre zdjęcie :-|

#209 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2008 - 00:02


Roby
,

dzięki za opinie, zwłaszcza o 88..
lubię takie warunki, a tu chyba zrobiłem błąd, bo nie wziąłem z samochodu statywu...
w sumie to widząc, co się dzieje, na tym kadrze z serii mi najbardziej zależało i mogłem po niego wrócić :-|

...mam pytanie na przyszłość, jak Waszym zdaniem uchwycić takie warunki tzn. śnieżyca w połaczeniu z silnym wiatrem, co daje taki zacinający śnieg, czy oczywista kwestia statywu oraz najważniejsze: czasu np. w okolicy 2 sekund i przysłony np. gdzieś w okolicach f/11 - f/14 jest Waszym zdaniem dobrym rozwiązaniem? ...będę wdzięczny za rady, bo w takich warunkach raczej nie ma czasu na eksperymenty, po krótkim czasie - filtr/obiektyw jest cały mokry i na zdjęciu na bank będzie widać jasne plamy od kropli lub płatków śniegu...

Pozdrawiam
Krzysiek

#210 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 09:52

To jeszcze wczorajsze.

89.

Dołączona grafika



#211 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 13:08

...mam pytanie na przyszłość, jak Waszym zdaniem uchwycić takie warunki tzn. śnieżyca w połaczeniu z silnym wiatrem, co daje taki zacinający śnieg, czy oczywista kwestia statywu oraz najważniejsze: czasu np. w okolicy 2 sekund i przysłony np. gdzieś w okolicach f/11 - f/14 jest Waszym zdaniem dobrym rozwiązaniem? ...będę wdzięczny za rady, bo w takich warunkach raczej nie ma czasu na eksperymenty, po krótkim czasie - filtr/obiektyw jest cały mokry i na zdjęciu na bank będzie widać jasne plamy od kropli lub płatków śniegu...


2s wydaje mi się za dużo, 1/4-1/10 wydaje mi się wystarczające...ale nigdy nie próbowałem. Ja bym potestował w realu osłaniając obiektyw torebką foliową - nawet niech wchodzi w kadr - ważne, że na części czystego kadru będzie można ocenić jakich czasów potrzebujemy. Nie ma to jak metoda prób i błędów ;-)

89 Ładne - podoba mi się kadr, mrozek i kolorki wschodu.

#212 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 14:26

To kolejne tym razem już z dziś. Pojawiła się ni to kra ni to śnieg - w każdym razie zamarznięte kawały lodu i śniegu i tak szybko śmigają, że ho, zresztą popatrzcie ;-)

90.

Dołączona grafika



#213 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:30

Fajnie wyszło, mrożnie, grożnie i dynamicznie a jednak jest w tym jakaś harmonia.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#214 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:33

Tylko siakoś magentę chyba lubisz :devil: :hihi: :devil:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#215 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:35

właśnie apropo magnety :-P jak ustawiacie Balans bieli na takie wschody ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#216 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:41

Mi się podoba - nawet bardzo.

Apropo magendy...mi się wydaje, że to częsta dominanta we wschodach i zachodach. Bardzo często je widywałem i jest dla mnie naturalna....ale ja tam się nie znam i noszę okulary :-P

#217 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:44

WB ustawiam na 'chmurkę' a magneta - takie wtedy światło :mrgreen:

No to jeszcze jedno 'magnetyczne', to samo miejsce dzień wcześniej, o dziwo w ogóle nie było tego lodu na rzece.

91.

Dołączona grafika



#218 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 01 styczeń 2009 - 23:30

Roby, możesz podać dane z exifa ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#219 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 10:29

Tryb naświetlania A
WB na chmurkę
Iso 200
Przysłona f 13
Czas 1/2 s.
Ogniskowa 20 mm. (ekw. 30 mm. na pełną klatkę)
Statyw
Godzina 7.30, czyli około 15-20 min przed wschodem (podano, że będzie o 7.45, ale zauważyłem, że te dane są nieco rozbieżne z Warszawą o jakieś ładne kilka min.)
Ps. i była jeszcze szara połówka.

#220 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2009 - 00:04

90 kapitalna :clap:
<p>Nikon FX i Olympus m4/3





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych