Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wisła.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4603 odpowiedzi w tym temacie

#181 Bodzio

Bodzio
  • Użytkownik
  • 248 postów
  • Lokalizacja:
    Gorlice

Napisano 16 grudzień 2008 - 11:17

Najnowszy Olek E-30 ma wbudowaną poziomicę działającą w pionie i poziomie. Będzie koniec dywagacji czy leci w lewo czy w prawo :-P

#182 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 16 grudzień 2008 - 12:11

eee minimalnie leci , mierzyłam linijką :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#183 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 grudzień 2008 - 23:17

mierzyłam linijką

No jak tak to chyba leci :mrgreen:
To raczej nie powinno. Wiosenna zaległość.

76.

Dołączona grafika



#184 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 17 grudzień 2008 - 10:25

Roby - kolejne udane zdjęcie w Twoim wykonaniu i Twoim klimacie ;-) . Dla kogoś kto mieszka nad rzeka w pełni uregulowaną ( a nawet spotkałem się z pojęciem zkanalizowaną ) miło popatrzeć na taką ( jak dla mnie naturalnie ) egzotykę !
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#185 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 17 grudzień 2008 - 13:49

Po prostu świetne. Niby nic szczególnego, ale jednak coś w sobie ma ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#186 Bodzio

Bodzio
  • Użytkownik
  • 248 postów
  • Lokalizacja:
    Gorlice

Napisano 17 grudzień 2008 - 14:16

Panie Komisarzu - bardzo się podoba :)

#187 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2008 - 09:01

Witajcie ,

Roby , 76 znowu klasycznie w Twoim stylu, bardzo mi się podoba :-P
przeczytałem dyskusję nt. 70 , '"leci, czy nie leci?"; ciekawa... , moim zdaniem "nie leci" ( patrząc na linię horyzontu w okolicach wyspy ) , z drugiej strony sam już pytałem się Was o to przy którymś moim zdjęciu - wg mnie chyba wszystko zależy od np odległości i kąta ustawienia od brzegu, drzew itp ...horyzont może być prosty, a przy odbiorze całego kadru wydaje się że tak nie jest...

DarekP , ładne Twoje ostatnie zachody , chociaż na niektórych mnie osobiście razi przepalone słońce...najlepsze kadry moim zdaniem to 69 i 73

Ja ostatnio raczej nie mam szczęcia do pogody, chociaż wg mnie "Wisła mglista" ma dużo uroku...
z ostatniego sobotniego ranka...okolice Sadów..

77. Przeszkoda..

Dołączona grafika

78. Wędkarze..

Dołączona grafika


Mam do Was pytanie, dopuszczacie czasami elementy "cywilizacji" w kadrach przyrodniczych? ( oczywiście wtedy, gdy ma to jakiś sens )

79. ..przelecą pod mostem, czy nie..?

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#188 Bodzio

Bodzio
  • Użytkownik
  • 248 postów
  • Lokalizacja:
    Gorlice

Napisano 18 grudzień 2008 - 09:48

Mam do Was pytanie, dopuszczacie czasami elementy "cywilizacji" w kadrach przyrodniczych?


strasznie mnie to wnerwia, i jak tylko jest możliwość to wywalam. Masz piękny pejzaż i kurcze druty energetyczne Ci wiszą - fuj.

#189 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2008 - 00:22

edycja: usunąłem treść jako niezgodną z tematem wątku -
proszę o usunięcie posta
Pozdrawiam
Krzysiek

#190 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 21 grudzień 2008 - 01:21

EDYCJA - zgodnie z wolą ogółu usunięto [/b]
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#191 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2008 - 09:17

edycja: usunąłem treść jako niezgodną z tematem wątku -
proszę o usunięcie posta
Pozdrawiam
Krzysiek

#192 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 21 grudzień 2008 - 10:21

EDYCJA - zgodnie z wolą ogółu usunięto
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#193 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2008 - 13:14

Przypominam Panowie, że to forum fotografii przyrodniczej. Na takie zdjecia jest miejsce w pozostałych, choćby tu:
:link:

#194 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 21 grudzień 2008 - 13:59

Przypominam Panowie, że to forum fotografii przyrodniczej. Na takie zdjecia jest miejsce ....


Jak dla mnie to wszystko oprócz 84. nawiązującego w wymowie wyłącznie do "miejsc walki męczeństwa" kwalifikowałoby się do wątku Wisła
- jeśli wspólnie przyznajemy że rzeka ta ma swoją specyfikę no TU jest miejsce na ewentualne zderzenia na linii człowiek >< przyroda gdy dzieje się to na lub nad tą rzeką.
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#195 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2008 - 14:08

Pkt 1. Regulaminu Forum: "Tematyką Forum Fotoprzyroda.pl jest obserwacja oraz fotografia dzikiej przyrody."
A to oznacza, że staramy sie tu pokazywać przyrodę w której jest jak najmniej ingerencji człowieka. Owszem drutów, mostów, czy nawet domów w tle nie da się czasem uniknąć, ale jeżeli stanowią one ważny element kadru, to nie jest ich miejsce w tych wątkach, tylko w Pozostałych.

#196 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 21 grudzień 2008 - 15:39

A ja bym przeniósł gdzie trzeba wszystkie fotki od nieponumerowanych Krzyśka, tych po 79... Kompletnie nie pasują do tego, co było tu prezentowane do tej pory.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#197 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2008 - 16:27

Witajcie ,

Roby , Mikouak , macie rację,
niepotrzebnie przyczyniłem się do zamieszania, za co przepraszam :oops: ,
chociaż miałem dobre intencje, pytając o Wasze zdanie..

A ja bym przeniósł gdzie trzeba wszystkie fotki od nieponumerowanych Krzyśka, tych po 79... Kompletnie nie pasują do tego, co było tu prezentowane do tej pory.

...całkowita racja, ostatnie zdjęcia ( już usunąłem swoje ) zdecydowanie psuły wrażenie pięknych kadrów w tym wiślanym wątku..

P.S. Jak pozostałe ostatnie zdjęcia zostaną przeniesione proszę również o usunięcie tego posta, żeby "nie zaśmiecał" tematu.

Pozdrawiam
Krzysiek

#198 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 21 grudzień 2008 - 16:44

Ale Waszym kadrom niczego nie brakowało :smile1: Po prostu elementy urbanistyczne nie pasują do reszty zdjęć z wątku.
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#199 DarekP

DarekP
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 21 grudzień 2008 - 18:15

To ja przyznam się że mam straszny dylemat bo o ile mosty rzeczywiście nie są zbyt piękne to barki i inny sprzęt pływający są na moim odcinku wpisane w charakter rzeki. Dokładnie tak samo jak budowle regulacyjne. Dzikiej Wisły to już dawno nie ma a więc fotografowanie dzikiej przyrody nad Wisłą jest dla mnie niewykonalne.

Idąc dalej fot 88 jest mocno przyrodnicza mimo iż jest mało dzika
z braku stałych śródrzecznych łach stawia się u nas barki z pisakiem aby umożliwić rozród siewkowatym. tzw. czynna ochrona przyrody
Stety / Niestety tak wygląda przyroda dolnej Wisły
i przyroda znacznej części naszego kraju. wierzby głowiaste, łąki, pola, liczne sarny uprawy leśne etc, etc tyle mają wspólnego z dzikością że ktoś w nich widzi ład i harmonię.
Coś tam foce albo przynajmniej się staram

#200 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2008 - 18:51

Witajcie ,

No i w sumie zrobiła się ciekawa dyskusja..
Zgodziłem się z Robym i Mikouakiem i usunąłem zdjęcia, ponieważ taka jest konwencja tego forum, logując się po prostu trzeba zachować się jak gość..choć jak pisałem wyżej,moim zdaniem zdjęcia mogą mieć charakter przyrodniczy mając elementy "cywilizacyjne"

DarekP, zgadzam się również częściowo z Tobą w kontekście specyfiki Wisły..

barki i inny sprzęt pływający są na moim odcinku wpisane w charakter rzeki. Dzikiej Wisły to już dawno nie ma

...w części niestety już tak jest, chociaż Wisła ma szczęście być jeszcze chyba jedną z ostatnich "wielkich" rzek w Europie środkowej, która jest nieuregulowana i można na niej jeszcze znaleźć wiele miejsc, które wyglądają jak z innego świata ( o czym zresztą świadczy wiele zdjęć na tym forum )

Stety / Niestety tak wygląda przyroda dolnej Wisły
i przyroda znacznej części naszego kraju.

...tu jednak z Tobą się w pełni nie zgodzę, każdy zna bardzo wiele miejsc, które np. często są baardzo blisko wielkich miast, a wyglądają pewnie podobnie jak np 200 lat temu. Do niektórych z tych miejsc za grube pieniądze przyjeżdzają ludzie z zachodu Europy, żeby zobaczyć coś co u nich już dawno zniszczył przemysł, regulacje rzek, urbanizacja itp.

Podsumowując w jednym zdaniu; ( w pewnym sensie sam wywołałem tę ciekawą dyskusję), przyjęta konwencja forum dopuszcza w tym wątku tylko zdjęcia tzw. "dzikiej Wisły" i chyba dobrze, bo jeśli będzie nam na tym zależeć, będziemy kombinować gdzie ją jeszcze znaleźć ( a na szczęście takich miejsc jest jeszcze sporo :-D )

Pozdrawiam
Krzysiek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych