Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czapla biała - Egretta alba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
939 odpowiedzi w tym temacie

#101 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 10 wrzesień 2008 - 15:32

piotrek72t, dzięki. Z tym światłem chyba nie było tak źle na białe czaple - przynajmniej nie groziły przepały. Jeśli chodzi o 40, to czaple podchodziły do przodu. Miałem nadzieję na lepsze "ułożenie", ale nie zdarzyło się.

#102 fotosc

fotosc

Napisano 11 wrzesień 2008 - 00:12

38,39,40 szkoda perspektywy , co do swiatlo , troche masz racji , ze latwizna , ale trzeba tez probowac focic przy lekkim sloncu :)

#103 miszak

miszak

Napisano 12 wrzesień 2008 - 10:31

ŁukaszZ super. Poczarnul jak dla mnie bardzo fajnie. 40 niezwykle klimatyczna - rodzinka? Napisz jaki zoom i jakie TC. Działał AF ?

 


#104 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 12 wrzesień 2008 - 12:46

miszak, Sigma 100-300/4 EX DG + Sigma 2x TC EX DG. AF działa w dobrym świetle (Pentax),
ale tutaj robiłem ze statywu i z MF.

Paweł

#105 miszak

miszak

Napisano 12 wrzesień 2008 - 14:12

miszak, Sigma 100-300/4 EX DG + Sigma 2x TC EX DG. AF działa w dobrym świetle (Pentax),
ale tutaj robiłem ze statywu i z MF.

Paweł


Ciekawa kombinacja. Szkoda, że Ty mieszkasz gdzieś daleko. Chciałbym spróbowac podpiąć TC do mojej super sigmy 135-400 i zobaczyć jak taki zestaw wymiata ;-)

Edit:

hm Gdańsk - raz w roku tam jestem. Jakby co to pozwolisz mi się podpiac do TC na chwilkę ?

#106 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 15 wrzesień 2008 - 13:45

miszak, do Twojego obiektywu to ew. 1.4 (2.0 będzie za ciemno) chociaż nie wiem czy fizycznie będzie pasował. Sigma mówi chyba, że TC są kompatybilne z niektórymi tylko obiektywami EX (chodzi m.in. o to, aby nie było kolizji soczewek).

#107 miszak

miszak

Napisano 15 wrzesień 2008 - 20:19

miszak, do Twojego obiektywu to ew. 1.4 (2.0 będzie za ciemno) chociaż nie wiem czy fizycznie będzie pasował. Sigma mówi chyba, że TC są kompatybilne z niektórymi tylko obiektywami EX (chodzi m.in. o to, aby nie było kolizji soczewek).


Tak wiem, że SIGMA tak mówi ale patrzę na mój obiektyw i soczewki nie wychodza z obudowy. Cofnięte maksymalnie do tyłu zatrzymuja się przed tylna płaszczyzną bagnetu. Z TC tez chyba nic nie wychodzi do przodu? Chciałbym zrozumiec o co chodzi z tą kolizją.
A wolałbym 1,4 ale jedyną osobą posiadającą TC do PENTAXA jesteś TY ;-)
Poza tym ostapowicz pisał, że podłączał do 135-400 TCXx2.
No ale OK nie namawiam. Zamiast testowania TC możemy iść na :beer:

#108 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 15 wrzesień 2008 - 20:21

Podpinałem TC kenko, sigmy i canona. Canon ma taki wystający element, który wchodzi w bagnet. Wiem, że z tym konwerterem nie można używac na przykład Canona 70-300 IS. Z kenko już ponoc nie ma takiego problemu. Nie wiem jak wygląa konwerter, o którym piszecie.

#109 miszak

miszak

Napisano 16 wrzesień 2008 - 09:25

... Canon ma taki wystający element, który wchodzi w bagnet...


A dzięki Monastor, czyli jednak wynika z tego, ze konstrukcja TC może miec znaczenie. Czy w takim TC są ruchome elementy optyczne?

#110 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 16 wrzesień 2008 - 11:07

miszak, wątpię żeby cokolwiek się tam ruszało. To raczej trochę szkła oprawionego w solidny pierścień i parę styków do przeniesienia AF i przysłony.

#111 pczarnul

pczarnul
  • Użytkownik
  • 451 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 16 wrzesień 2008 - 11:58

miszak, nie ma sprawy możesz spróbować podpiąć - mam 2 TC Sigmy (1.4 i 2.0). Elementy trzymające optykę są wysunięte mniej więcej jak mocowanie od strony obiektywu. Może to powodować kolizje. Z tego co wiem np. podpinając TC do S 50-500 nie można cofnąć ogniskowej poniżej 100 mm.

Pasującym do wszystkich obiektywów TC jest Tamron 1.4 TC - tam szkło jest cofnięte. Ma też styki PZ do Pentaxa. :-D

#112 miszak

miszak

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:22

miszak, nie ma sprawy możesz spróbować podpiąć - mam 2 TC Sigmy (1.4 i 2.0). Elementy trzymające optykę są wysunięte mniej więcej jak mocowanie od strony obiektywu. Może to powodować kolizje. Z tego co wiem np. podpinając TC do S 50-500 nie można cofnąć ogniskowej poniżej 100 mm.

Pasującym do wszystkich obiektywów TC jest Tamron 1.4 TC - tam szkło jest cofnięte. Ma też styki PZ do Pentaxa. :-D


Masz dwa - ale raj ;-) Jak będę w 3mieście to się odezwę chociaz pewnie bedę za rok.

PZ mi nie potrzebny. Można gdzieś kupić takiego tamrona?

#113 fotosc

fotosc

Napisano 22 wrzesień 2008 - 22:18

to moze ja cos tu tez umieszcze :) przez ostatnie kilka dni sama pchala sie w obiektyw :) wez i jej nie odmow jak nic innego nie bylo :)

41
Dołączona grafika

42
f/10 bylo , bo chcialem wyraznie kwiatki miec :) a tak dla odmiany :)

Dołączona grafika

43
Dołączona grafika

#114 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 23 wrzesień 2008 - 07:36

to jakis przydomowy staw/ oczko ? Ciekawie wyglądają te kwiaty

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#115 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 23 wrzesień 2008 - 07:57

42
f/10 bylo , bo chcialem wyraznie kwiatki miec :) a tak dla odmiany :)

i bardzo dobrze ,że było, zdjęcie jak dla mnie najlepsze w serii, czapla z rybą była, czapla biegnąca była, ale czapla kwiaciarka.... ;-)
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#116 fotosc

fotosc

Napisano 25 wrzesień 2008 - 13:04

44

spotkanie

Dołączona grafika


p.s. czemu nie ma wszystkich tematow nma forum ??? brak duzo gatunkow ptakow itp , cos sie dziwnie pozmienialo :(

#117 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 27 wrzesień 2008 - 14:31

44. Trochę szkoda, że kaczuszka nieostra. Ale i tak ujęcie świetne...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#118 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2008 - 16:19

fotosc, spoko, posegregowaliśmy nieco gatunki w rzędy, dla porządku ;-)

Zdjęcie piękne. Genialne ( poranne? ) światło i ta kaczucha... że nieostra? to nic. Delikatne ziarno tez nie przeszkadza.

:ninja:


#119 fotosc

fotosc

Napisano 27 wrzesień 2008 - 19:38

to gdzie mozna znalesc wszystkie gatunki ptakow ? np slepowron , czapla siwa ?

zdjecie jest zrobione poznym juz wieczorem iso1000 :)

#120 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 27 wrzesień 2008 - 19:53

szkoda ze taki podział zwierząt zrobiliście. Mało wygodne jak dla mnie :P A bałagan to teraz jest. heh

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych