Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

szata strony


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 03 listopad 2006 - 17:53

Nie róbmy z tego forum kolejnej fotografii przyrodniczej.
Wydaje mi się, że forum idzie w dobrym kierunku.
A mianowicie: wymiana doświadczeń, informacji, technikalia itp.
bedzie dobrze
Nie wiem jednak czy wspólna galeria nie byłaby dobrą wizytówką forum.
Nie mówię tutaj o konkursie tylko o limicie np 5 zdjęć, które po akceptacji moderatorów, (żadne jury), kazdy mógłby powiesić.

pozdrawiam

#22 morav

morav

Napisano 03 listopad 2006 - 18:28

Qgito mówi, że musimy czekać ze wszystkim na logo forum

#23 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 03 listopad 2006 - 22:21

morav podaj na PM parametry loga.
Dołączona grafika

#24 Qgito

Qgito

Napisano 03 listopad 2006 - 23:29

Ok, wiec aby zmotywować siebie i innych powiem jakie sa plany w związku z forum :D

Atlas Zwierząt
Obok forum, na domenie atlas.fotoprzyroda.pl chcemy stworzyć Ogólnopolski Atlas Zwierząt. W atlasie tym bedziemy opisywać gatunki zwierząt. Po co to? Po to, że w momencie jak ktoś ma jakieś nowe foty, to razem ze zdjeciami w temacie na forum daje link do "karty" (czyli podstrony serwisu) na którym znajduję się dany gatunek. W ten sposób będzie mozna sie dowiedziec wiecej o danym gatunku. Na karcie danego gatunku będzie jego opis plus kilka zdjęć z forum (oczywiście autorzy zdjęć będą pytani zgode, czy dane zdjęcie będzie można na karcie gatunku umieścić).

Po co taki atlas, skoro mozna wszystko mozna poczytac na wikipedi? To da, ze na karcie danego gatunku bedzie kolumna odsylaczy, do danego gatunku na forum. To znaczy, ze jak. np. ktos sobie wejdzie w karte "Błotniak Stawowy" to oprocz opisu tego gatunku i jego kilku zdjęć będą odnośniki do wszystkich zdjęc jakie wstawiono na forum z tym gatunkiem. Dzieki czemu będzie można, bez wyszukiwania obejrzec wszystkie zdjecia danego gatunku. Dodatkowo dany gatunek bedzie moglby opisywany z perspektywy fotografa przyrody, czyli razem z opisem bedzie mozna opisac (w miare obiektwnie) sposoby podchodzenia- dobre okresy fotografowania itp.

Wszystko to planujemy oprzec na mechanizmie mediawiki (mechanizm na ktorm oparta jest wikipedia), tak wiec kazdy bedzie mogl to redagowac, edytowac i ulepszac.

Chęć pomocy wyrazil już crater, mam nadzieje, ze inni również będą chętni :)

Album fotoprzyroda.pl

Tutaj już tak określonych planów jeszcze nia mamy. Jednak myslimy nad czymś w tym stylu, że każdy użytkownik po spełnieniu określonych kryteriów (ilośc postót lub starz na forum lub cos podobnego, napewno nie beardzo ograniczajacego dostep) będzie mógł sobie założyć swoją karte, na której będzie mógł napisać jakieś info o sobie plus kilka / kilkanaście swoich najlepszych (wedle uznania) zdjęć.
Chcialibysmy i mamy nadzieję, że sie uda mechanizm albumu polączyć z mechanizmem atlasu zwierząt, jak to jednak finalnie wyjdzie, to nie mam pojęcia.


To tyle, jęśli chodzi o plany na dłuższy okres czasu, wkrótce widoczne będą również drobniejsze.

Chciałbym jednak zastrzec, że to co opisałęm to pomysł nie na jutro, czy za tydzień. Niestety, ale jak już kiedyś wspminałem forum to odskocznia od życia, od pracy, nauki... Moja rola w tym wszystkim będzie techniczna, wiec potrzeba troche czasu, zeby to wszystko dobrze funkcjonwało i w miare przyzwoicie wyglądało. Niestety mój grafik jest dość napięty. W tym roku zdjae mature, do tego pracuje nad kilkoma projektami internetowmi oraz popoludniami i wieczorami czesto pracuje. Tak wiec na nadmiar wolnego czasu nie narzekam.

W tym momencie stoimi ze wzgledu na logo. Logo ma ogromne znaczenie w tworzeniu "marki" dlatego chcemy aby było wykonane profesjonalnie oraz miało jakieś ciekawe przesłanie i wygląd. Szukamy grafika, który takowe by zrobił.

Zna ktoś moze kogoś, wartego polecenia, kto mogłby coś takiego wykonać? Najlepiej, aby cena też była rozsądna :)

Jeżeli ktoś się chce pobawić się przy logu (enter :)) to niech kombinuje coś w wymiarach 400-450 szerokości na 130-132 wysokości. Przypałaby się tez druga wersja z tym samym motywem w rozmiarach kwadratowych okolo (180x180).


Ok, to tyle i tak sie rozpisalem :)

Pozdrawiam

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#25 Dunadan

Dunadan

Napisano 04 listopad 2006 - 09:50

ciekawe, cikawe :-D mnie się podoba, choćź troszkę to skomplikowanie wygląda.
A co do loga - niestety nie mam takjowych zdolności, sory :-/

:ninja:


#26 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 04 listopad 2006 - 14:10

Tez Atlas Zwierząt to super pomysł! Tylko czeka Cię z tym wszystkim kupa roboty!!
Powodzenia!!

#27 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów

Napisano 05 listopad 2006 - 10:19

Qgito, trzymam kciuki. ;-)

#28 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 05 listopad 2006 - 11:59

Qugito, jak mowielm tak i podtrzyuje oferte pomocy caly czas. Co do Albumu.POmysl mi sie podoba.Mysle ze w takiej sytuacji bedzie wilk syty i owca cala.

Osobisice bym wolal by forum zostalo w niezienionej formie merytorycznej. Tez jestem zdania ze idze w dobrym kierunku :)
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#29 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 22:13

pierwsza próba

z częściowo przeźroczystym tłem
Dołączona grafika

z tłem pełnym
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#30 Roby

Roby

Napisano 06 listopad 2006 - 22:37

Z pełnym tłem chyba fajniejsze. Planujecie moze w te klatki jakieś przyrodnicze zdjęcia wkleić ? Mogłoby być ciekawie.

#31 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 06 listopad 2006 - 23:06

tło przeźroczyste pasuje do innych kolorów oprócz białego

właśnie po to zostawiłem, ale trochę roboty jest z tym dlatego puste na razie
Dołączona grafika

#32 darek_ds

darek_ds

Napisano 28 marzec 2007 - 15:24

witam :-D
Coś tutaj cicho od dawna.
Miałem chwilkę wolnego czasu i na szybko coś tam zbroiłem.
Mam nadzieję, że forumowicze których zdjęcia wykorzystałem nie będą mi tego mieli za złe.
Są to: Pirx, Pyzik, Fotosc oraz oczywiście mmsko
A logo, które macie od jakiegoś czasu tylko tak odręcznie narysowałem - do poprawki.
Jeśli się Wam spodoba to możemy popracować dalej, a jesli nie to sorki za zabieranie czasu.

Dołączona grafika

pozdrawiam :-D

#33 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 15:30

Są to: Pirx, Pyzik, Fotosc


Hmm.. a ja dałbym głowe że na banerze głównym jest moja czapla... ;-)
Nikon

#34 darek_ds

darek_ds

Napisano 28 marzec 2007 - 15:31

o to przepraszam :oops: :oops: :oops:
nie zapisałem wybaczysz????
faktycznie są cztery zdjęcia a nie trzy
to z roztargnienia

#35 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 15:37

Spoko, oczywiście nie mam nic przeciwko, ale nie wiem czy moje zdjęcia to tego czasu jeszcze będa na forum ;-)
Nikon

#36 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 31 marzec 2007 - 08:05

Podoba mi się, idealnie pasują do forum :)

#37 Mortis

Mortis

Napisano 31 marzec 2007 - 17:03

button, baner reklamyowy, i belka bardzo ladne, choc polaczenie kolorw dosc odwazne :)

za to banner glowny, wydaje mi sie ze jest troche przeladowany, 'chaotyczny', aczykolwiek ladny :)

#38 ostapowicz

ostapowicz

Napisano 31 marzec 2007 - 18:32

button, baner reklamyowy, i belka bardzo ladne, choc polaczenie kolorw dosc odwazne :)

za to banner glowny, wydaje mi sie ze jest troche przeladowany, 'chaotyczny', aczykolwiek ladny :)


hehehehe albo ładny albo przeładowany, albo ładny albo chaotyczny jedno wyklucza drugie, po co pisać bez sensu .
Wojtek

#39 Mortis

Mortis

Napisano 31 marzec 2007 - 19:09

nie wydaje mi sie zeby ladny - chaotyczny,przeladowany byly wyrazami przeciwstawnymi ;]
ale masz racje, ubralem mysl w zle slowa ;]

#40 darek_ds

darek_ds

Napisano 01 kwiecień 2007 - 10:13

nie wiem jak powstała obecna szata i widzę, że chyba trochę wyskoczyłem z tym jak Filip z .... . Poddałem ten wstępny projekt do dyskusji ale chyba nie chcecie nic zmieniać. Uznajmy więc sprawę za niebyłą. Pewnie się wygłupiłem ale jestem tu nowy więc wybaczcie mi. Nie miałem zamiaru się szarogęsić. :roll:

pozdrawiam Darek