Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Mata samopompująca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 arekmia

arekmia
  • Małomówny
  • 3 postów

Napisano 17 luty 2023 - 13:35

Możecie podzielić się Swoimi doświadczeniami czego używacie przy fotografowaniu z pozycji leżącej. Karimata czy raczej mata samopompująca. Ja używam dwóch karimat. Ostatnio zastanawiałem się nad matą  samopompującą. Kolega polecił coś takiego  https://www.militari...F4aAndrEALw_wcB ale ona dosyć mocno szeleści. Możecie coś polecić co warto kupić a nie szeleści.

 



#2 Jarus (Jarosław Waligórski)

Jarus
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 18 luty 2023 - 12:24

Od lat używam wojskowej karimaty Bundeswehry (demobil) takiej jak ta: http://bitly.pl/ybeLX
Lekka i wytrzymała.

 

Mi pasuje bo CAŁY CZAS w terenie mam ją na plecach (przywiązaną do plecaka) i kiedy tylko mam ochotę mogę usiąść na niej (czy się położyć i zamaskować).


Pozdrawiam!

Jarosław 'Jarus' Waligórski

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikon D7200, 18-105kit + 300/4 AF-S + TC 1.4, Tamron G2 150-600,  Manfrotto 190XProB+496RC2 + kompletny brak czasu :(


#3 gruber16 (Grzegorz Burkowski)

gruber16
  • Lokalizacja:
    Dolina Baryczy

Napisano 19 luty 2023 - 00:03

Samopompujące są dobre, ja jednak najczęsciej bezposrednio na glebie



#4 Jarus (Jarosław Waligórski)

Jarus
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 19 luty 2023 - 15:09

@gruber16 jak się planuje zasiadkę spod siaty gdzieś nad wodą na dłuższy czas (5 godzin) to raczej nie przejdzie. Do dreptania i nieplanowanych 'zasiadek' polecam tą karimatę z mojego posta powyżej.   Mata samopompująca jest na bank bardzo wygodna  (bo znacznie grubsza niż karimata) ale odpada dla mnie że względu na gabaryty.
No chyba że jadę TYLKO na zasiadkę to można wtedy zabrać i targać na miejsce.


Pozdrawiam!

Jarosław 'Jarus' Waligórski

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikon D7200, 18-105kit + 300/4 AF-S + TC 1.4, Tamron G2 150-600,  Manfrotto 190XProB+496RC2 + kompletny brak czasu :(






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych