Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Cietrzew - Tetrao tetrix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

#221 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 12 październik 2010 - 16:54

myślę że 2 ostatnie samce są wypchane ;-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#222 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 12 październik 2010 - 17:50

Tak łoś jest z gipsu. Nie przestawiamy go, tylko sie lokujemy w róznych miejscach. U jackosa przysiadł na zadnich nogach bo gips zamókł i tylne nogi mu zmiękły.

Staszek, no i zdradziłeś tajniki fotografowania ptaków z łosiem w tle :-/ ;-)

Jackos, I ja się przyłączę do gratulacji. Widać, że fotki coraz lepsze. Wartość zdjęć podwójna za to, że to nasze cietrzewie. Ciekaw jestem co zrobisz wczesną wiosną? ;-)

Wiosną nie będę ich męczył więc takie typowe tokowiskowe ujęcia z mojej strony się tu nie pojawią.

#223 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 12 październik 2010 - 19:12

...Wiosną nie będę ich męczył więc takie typowe tokowiskowe ujęcia z mojej strony się tu nie pojawią.

Troszkę szkoda, ale decyzja jest bardzo dobra. Na pewno po tokowisku ci się odwdzięczą :->

#224 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 12 październik 2010 - 20:25

Jackos, napisz coś o występowaniu tego rzadkiego gatunku w Twoich stronach, czy to jakieś większe skupisko czy pojedyńcze sztuki.

miszak, no to Ci jeszcze chyba tylko głuszec został z rzadkich gatunków :mrgreen: . Gratuluję i pozytywnie zazdroszczę. Może w końcu kiedyś mi uda się chociaż zobaczyć je na żywo o fotkach nawet nie marzę.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#225 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 13 październik 2010 - 11:27

Jackos, napisz coś o występowaniu tego rzadkiego gatunku w Twoich stronach, czy to jakieś większe skupisko czy pojedyńcze sztuki.

O ile mi wiadomo to populacja kurpiowska szacowana jest na kilkanaście osobników. Niektórzy śmią twierdzić że są to podlaskie cietrzewie a nawet mazurskie bo ich skupisko znajduje się mniej więcej na granicy tych trzech regionów, ale ja z uporem maniaka uważam że to kurpiowskie ptaki :-), zresztą wystarczy spojrzeć na ich groźne spojrzenia i już wszystko jasne ;-) Czasem można spotkać pojedyńcze sztuki ale generalnie trzymają się w większych lub mniejszych stadach. Ja osobiście najwięcej widziałem 11szt w kilku stadkach.

#226 miszak

miszak

Napisano 13 październik 2010 - 13:19

To, że zalatują na Mazury i Podlasie dowodzi, że to kurpiowskie ptaki. Oszczędzają swój rewir eksploatując sąsiednie regiony ;-)
Tak naprawdę to nie szukamy ich matecznika gdziekolwiek on by nie był. Spotykamy się na otwartym, neutralnym polu a że niektórzy za wszelką cenę starają się okreslić w jakim regionie sobie czuszykają to już ich własny psychiczny problem.

 


#227 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 13 październik 2010 - 14:02

Jackos i miszak zdajecie sobie sprawę jakimi jesteście szczęśliwcami mogąc na żywo obserwować te ptaki? Jak ja wam zazdroszczę. :cz-rozpacz:

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#228 miszak

miszak

Napisano 29 październik 2010 - 08:12

Cietrzewie już chyba się nie pojawią na żerowiskach i kierują swoje kroki na przyszłe tokowiska. Może się jakaś zabłąkana sztuka trafi jeszcze kiedyś na łosiowych szlakach. Można więc wytrzepać jeszcze coś ze zarchiwizowanych wczesniej spotkań.

61
Dołączona grafika
62
Dołączona grafika

 


#229 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 29 październik 2010 - 08:33

Pozazdroscic ptaszków

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#230 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 29 październik 2010 - 10:28

strasznie zazdroszczę Wam "waszej" wschodniej różnorodności ptaków. Tu łaczka, tam bagienko, tu rozlewisko tu cietrzew, tam batalion za rogiem rycyk, w puszczy sóweczka, jarząbek. Buuuuu można wpaść w depresję. No cóż mi pozostaje cykać bieliki :->

Wspaniały dzień wybraliście, przejrzyste żeskie powietrze, niesamowity kolor nieba, szron na trawie i cietrzew z łosiem w tle. Takie dni zdarzają się raz na bardzo długi czas, dla takich dni wstaję bladym świtem i ciesze się przogromnie, że i Wy wstajecie.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#231 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 29 październik 2010 - 10:33

61 bardzo ładne. Te zamglone a jednocześnie słoneczne poranki z oszronionymi trawami były rewelacyjne.

No cóż mi pozostaje cykać bieliki :->

Ech, współczuję :-D

#232 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 29 październik 2010 - 20:12

strasznie zazdroszczę Wam "waszej" wschodniej różnorodności ptaków. Tu łaczka, tam bagienko, tu rozlewisko tu cietrzew, tam batalion za rogiem rycyk, w puszczy sóweczka, jarząbek.

Racja, nasze strony to chyba najlepsze ptasio regiony w Polsce. Mamy tu praktycznie wszystko :mrgreen: ;-)

No cóż mi pozostaje cykać bieliki

Tych też u nas nie brakuje :arrow: http://www.fotoprzyr... ... htm#206979 ;-) Mi akurat światło nie dopisało (i trochę więcej milimetrów by się przydało ;-) ), ale mam nadzieję, że kiedyś je tam dopadnę przy lepszej pogodzie :->

Jackos i miszak, zdjęcia świetne :bow: Zazdroszczę :-) Ja na takie ujęcia cietrzewi nie liczę, ale może w przyszłym roku uda mi się je chociaż zobaczyć :-)
Jeszcze kilkanaście lat temu ptaki te występowały kilka kilometrów od mojego domu, o czym nawet przeczytałem w pewnej internetowej publikacji (swoją drogą Wasza miejscówka chyba też tam jest wymieniona :-> ). Nie wiem jak jest teraz z cietrzewiem w moich stronach, ale poszukać nie zaszkodzi. O krasce też kiedyś myślałem, że już dawno wyginęła w okolicy, a okazało się, że wręcz przeciwnie ;-)

#233 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 29 październik 2010 - 20:29

Nie wiem jak jest teraz z cietrzewiem w moich stronach, ale poszukać nie zaszkodzi.

Kamil, coś mi mówi że jeśli dobrze się rozejrzysz po swojej okolicy to będziesz mile zaskoczony :-)

#234 miszak

miszak

Napisano 29 październik 2010 - 21:23

Moim zdaniem rejon Ostrołęki to słaba miejscówka dla ptasiarzy. Polska NW jest lepsza pod każdym względem. Nie ma tam tylko krasek i cietrzewi a poza tym chyba wszystkiego więcej.
U nas Bielików jak na lekarstwo. W promieniu 50 km jest ok. 3 gniazdujących par. Do jarząbka to mamy prawie 200km więc trudno powiedzieć, że to okolica.
Patrząc na to, co znajdujemy to się tak wydaje ale wszystko jest generalnie w małych ilościach. No może z małymi wyjątkami.
Kamil a Ty to masz kraski w pbliżu tylko poszukaj. A cietrzewie też pewnie znajdziesz choć napewno nie będą to wielkie stada. Jeśli dojeżdżasz do Narwi tam gdzie są bieliki to i cietrzewie znajdziesz. Prędzej czy później :-)

 


#235 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 30 październik 2010 - 10:13

Moim zdaniem rejon Ostrołęki to słaba miejscówka dla ptasiarzy. Polska NW jest lepsza pod każdym względem.

E tam, dla mnie Podlasie i Kurpie są najlepsze ;-)

Kamil a Ty to masz kraski w pbliżu tylko poszukaj

Ja już znalazłem. Najbliższe stanowisko znajduje się jakieś 7km. od mojego domu :-)

Jeśli dojeżdżasz do Narwi tam gdzie są bieliki to i cietrzewie znajdziesz.

Tam gdzie widziałem bieliki to cietrzewi raczej nie będzie, bo to są bieliki spod Wizny.
A co do jarząbków, to na pewno gdzieś bliżej też są, tylko my po prostu o tym nie wiemy :-P

Kamil, coś mi mówi że jeśli dobrze się rozejrzysz po swojej okolicy to będziesz mile zaskoczony :-)

Czyżbyś o czymś wiedział :-> :?: Moja okolica już nie raz mile mnie zaskoczyła i mam nadzieję, że znajdę tutaj jeszcze coś ciekawego ;-)

#236 miszak

miszak

Napisano 30 październik 2010 - 17:28

Jeśli dojeżdżasz do Narwi tam gdzie są bieliki to i cietrzewie znajdziesz.

Tam gdzie widziałem bieliki to cietrzewi raczej nie będzie, bo to są bieliki spod Wizny.
A co do jarząbków, to na pewno gdzieś bliżej też są, tylko my po prostu o tym nie wiemy :-P

Kamil, coś mi mówi że jeśli dobrze się rozejrzysz po swojej okolicy to będziesz mile zaskoczony :-)

Czyżbyś o czymś wiedział :-> :?: Moja okolica już nie raz mile mnie zaskoczyła i mam nadzieję, że znajdę tutaj jeszcze coś ciekawego ;-)


Kamil, wiem że to te spod Wizny bo to najpewniejsze bieliki w okolicy, jeśli można to tak nazwać. Ile ich było?
Ja widziałem w zeszłym roku dwa razy cietrzewia w linii prostej może 5-10km od lasu, gdzie gniazdują te bieliki.

 


#237 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 30 październik 2010 - 19:35

Ile ich było?

4-5, z czego 2 przy wydmach i 2-3 przy drodze na Grądy.

Ja widziałem w zeszłym roku dwa razy cietrzewia w linii prostej może 5-10km od lasu, gdzie gniazdują te bieliki.

Faktycznie, nawet pisałeś tutaj o tym ;-) W takim razie może i tam spróbuję ich poszukać.

#238 mariusz

mariusz
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 11:36

Dzień dobry mam prośbę potrzebuję zdjęcia cietrzewia o wysokiej rozdzielczości celem wykonania nalepki na osłonę koła zapasowego auta terenowego
z góry dziękuję to mój e-mail mariusz.d2@op.pl

#239 Tadeo

Tadeo
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2011 - 11:44

mariusz, Spróbuj tutaj LINK

#240 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 10:14

Świetnie się czytało i oglądało. Sporo się dowiedziałem. Dzięki Panowie za cietrzewiowe kadry.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych