Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Finansowanie forum


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
41 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś skłonny(a) wspomóc finansowo forum? (32 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś skłonny(a) wspomóc finansowo forum?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#21 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 maj 2008 - 06:48

hubacz, żeby zrobić jakąś stronę główną, czy nawet portal to potrzeba kasy na serwer itp.
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#22 hubacz

hubacz

Napisano 04 maj 2008 - 07:24

dombek, zeby zrobic portal czy forum serwera do konca nie potrzebujesz a wazniejszy jest tu pomysl i doswiadczenie w robieniu takich rzeczy. Serwer jest tylko i wylacznie elementem ktory umozliwia udostepnienie tego innym a to chyba nie nawalilo od poczatku dzialania i daje rade :)

Poczekajmy na porpozycje ze strony tworcow "naszego" portalu ... :>

#23 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 04 maj 2008 - 08:16

Wiadomo, że najważniejszy jest pomysł, ale podłoże techniczne też musi być pod to przygotowane, żeby nie chodził on z prędkością 5 kb/s.

Wg mnie taki portal o fotografii przyrodniczej by się przydał, można by tam było zbierać artykuły użytkowników o czatowniach, podchodzeniu zwierząt, technice itp., ale to już decyzja administratorów co z tym zrobią.
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#24 Roby

Roby

Napisano 04 maj 2008 - 09:12

i doswiadczenie w robieniu takich rzeczy

No i żeby zrobić coś na poziomie trzeba mieć dobrego informatyka, który na piękne oczy tego nie zrobi, chyba że możesz kogoś polecić.

#25 morav

morav

Napisano 04 maj 2008 - 10:00

hubacz, póki co jeszcze żyjemy :lol:
Aktywnych użytkowników raczej przybywa niż ubywa.
Widzę że bardzo lubisz wygłaszać "mądre" teorie, ale jakoś konkretnej pomocy z Twojej strony jakoś nie było. :-/

#26 hubacz

hubacz

Napisano 04 maj 2008 - 12:08

morav, jakos nie czuje wiekszego emocjonalnego zwiazku z tym forum chodz lubie tu zagladac.

akoś konkretnej pomocy z Twojej strony jakoś nie było.


a w ogole ktos oprocz szeroko rozumianej administracji o cos takiego prosil w ogole prosil czy zglaszal taka potrzebe ? Nie wzbraniam sie od roboty a jesli jest taka potrzeba z checia pomoge.

Widzę że bardzo lubisz wygłaszać "mądre" teorie

Widze ze szybko zapominasz o moich uwagach np na temat konkursu ktore zostaly zbagatelizowane i jak sie okazalo niekoniecznie bylo to sluszne.


Aktywnych użytkowników raczej przybywa niż ubywa.

Wydaje mi sie ze jakos nie widac zeby np te nowe 150 osob ponad rekordowy 1000 zarejestrowanych uzytkownikow jakos bardziej sie udzielalo czy podnosilo poziom czegokolwiek :>


No i żeby zrobić coś na poziomie trzeba mieć dobrego informatyka, który na piękne oczy tego nie zrobi, chyba że możesz kogoś polecić.


I tak i nie. Pytanie tylko co ma byc tym poziomem do ktorego trzeba rownac i jaki sa ambicje tworcow.

Moim zdaniem wazniejsze od wygladu czy predkosci dzialania ktora w obecnej chwili komus moze przeszkadzac jest integracja uzytkownikow i dbanie o klimat forum. Najlepszym chyba przykladem moze byc te najstarsze czyli foto-przyroda czy fotografia przyrodnicza ktore nie ewoluowały do poziomu obiektywnych, plfoto itp.

Wg mnie taki portal o fotografii przyrodniczej by się przydał, można by tam było zbierać artykuły użytkowników o czatowniach, podchodzeniu zwierząt, technice itp., ale to już decyzja administratorów co z tym zrobią.


Dlatego:

Poczekajmy na porpozycje ze strony tworcow "naszego" portalu ... :>



#27 Pyzik

Pyzik
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 04 maj 2008 - 17:08

Moim zdaniem wazniejsze od wygladu czy predkosci dzialania ktora w obecnej chwili komus moze przeszkadzac jest integracja uzytkownikow i dbanie o klimat forum. Najlepszym chyba przykladem moze byc te najstarsze czyli foto-przyroda czy fotografia przyrodnicza ktore nie ewoluowały do poziomu obiektywnych, plfoto itp.



To forum pojawiło się w internecie dość późno i na dość konkurencyjnym rynku, siłą rzeczy łatwo przebić mu się nie jest... Dobrze fotografujących przyrodę jest pewna skończona liczba. Ludzie ci już się dawno zorganizowali w innych miejscach, znają się osobiście i jest im dobrze tam gdzie są, np. na wspomnianych FP-PL czy FP. Na inne fora jeśli zaglądają, to raczej z doskoku i nie czują się z nimi tak związani jak z grupami, w których są od lat...
Nadzieja w nowym ambitnym pokoleniu... :-)

#28 morav

morav

Napisano 04 maj 2008 - 17:11

Pamiętam o konkursie i przyznałem ci rację.

Nie wzbraniam sie od roboty a jesli jest taka potrzeba z checia pomoge.


Zawsze można przyjść, powiedzieć: ja mam taki pomysł, zajmę się realizacją, to posłuży forum. Piszesz, że nie jesteś emocjonalnie związany z forum, jednak masz najwięcej zastrzeżeń co do naszej pracy. Tak jest najlepiej, ja wam doradzę, ale palcem nie ruszę.

Jakoś temat nam się rozwadnia. Pytanie było konkretne tak lub nie.

Żeby przyciągnąć i zatrzymać aktywnych użytkowników na forum, trzeba im coś zaoferować i do tego właśnie dążymy poprzez rozszerzanie działalności.

#29 hubacz

hubacz

Napisano 04 maj 2008 - 19:13

Pamiętam o konkursie i przyznałem ci rację.


Nie lubie powracania do niemilej przeszlosci a wyciagnolem to w odpowiedzi co jest moim bledem. Nie wracajmy juz do tego :>

Piszesz, że nie jesteś emocjonalnie związany z forum ...

Nie jestem emocjonalnie zwiazany bo moze nie jest to moje pierwsze forum i najmniej sie tu nauczylem czy dowiedzialem o fotografii. Mimo wszystko zagladam tu czesto! Czyms co wspominam jednak najmilej to spotkanie na wystawie storczykow :)

... jednak masz najwięcej zastrzeżeń co do naszej pracy

Wydaje mi sie ze nie liczba jest tu wazna a fakt ze az tyle negatywnych tematow sie pojawia ...

Tak jest najlepiej, ja wam doradzę, ale palcem nie ruszę.

Nie mam jakiegos wielkiego doswiadczenia KOwca ani umiejetnosci o ktorych pisal roby. Jesli jest jednak temat w ktorym moglbym pomoc wchodze w ciemno :>
Dla przykladu pozwole sobie przywolac ostatnio poruszany temat plakietki forumowej. Nie chodzi tu o fakt ze mija 3 miesiac i jej nie ma ale sposob w jaki jest ona prowadzona i wspierana przez "administracje". Demokracja demokracja ale nawet najgorsza decyzja w tej sprawie bylaby lepsza niz ... nic ;/

Ludzie ci już się dawno zorganizowali w innych miejscach, znają się osobiście i jest im dobrze tam gdzie są, np. na wspomnianych FP-PL czy FP


Nie wiem czy dobrze ze wyrażę taka opinie w tym momencie ale wydaje mi sie ze fotoprzyroda z racji swojej otwartosci na "nowych" powinna zawalczyc wlasnie o podobna integracje poprzez cementowanie grup regionalnych poprzez kolejne wspolne plenery. Koniecznosc "wspolfinansowania" forum jest moim zdaniem tu nie potrzebne do realizacji takiego zalozenia.

Żeby przyciągnąć i zatrzymać aktywnych użytkowników na forum, trzeba im coś zaoferować i do tego właśnie dążymy poprzez rozszerzanie działalności.


Nie przecze wiec poczekajmy na porpozycje ze strony tworcow "naszego" portalu ... :>

#30 Monastor

Monastor

Napisano 04 maj 2008 - 19:35

hubacz,

Nie wiem czy dobrze ze wyrażę taka opinie w tym momencie ale wydaje mi sie ze fotoprzyroda z racji swojej otwartosci na "nowych" powinna zawalczyc wlasnie o podobna integracje poprzez cementowanie grup regionalnych poprzez kolejne wspolne plenery.

To już zależy przede wszystkim od zaangażowania użytkowników. Grupa lokalna nie ma się jak utrzymać bez obecności charyzmatycznego użytkownika w danym regionie.

Myślę, że dodatkowe funkcje, jakie umożliwiłoby dobrowolne finansowanie, nie zaszkodzą forum.
Zwłaszcza, że za takie środki można by ubogacać coroczne spotkania (tradycja zapoczątkowana w tym roku), czy na przykład raz na parę lat zorganizować jakąś wystawę.
Nie wiem jakie pomysły ma administracja, ale jeśli jest to coś, co przysporzy nam więcej aktywnych, chętnych do spotkań użytkowników, to jestem za.

#31 Dunadan

Dunadan

Napisano 05 maj 2008 - 09:36

Monastor,

To już zależy przede wszystkim od zaangażowania użytkowników.

Dokładnie - Warszawska grupa trzyma się nieźle ( choć choroba dawno pleneru jakiegoś nie było, trzeba coś zorganizować by :hmmm: ) - przecież nie możemy wpływać na innych...

:ninja:


#32 morav

morav

Napisano 15 maj 2008 - 17:13

Ponieważ pewien Lubelski Troll zaśmiecał wątek, chwilowo zamykamy temat.

Poruszona została jedna ważna kwestia.
Kwota jaką zgromadzimy na pewno nie będzie tajemnicą, a kontrole nad wydatkami będą mieli moderatorzy.

#33 miklas57

miklas57
  • Małomówny
  • 45 postów

Napisano 18 czerwiec 2008 - 11:28

Mam pytanko - jaki jest czasookres wplaty?

#34 morav

morav

Napisano 18 czerwiec 2008 - 13:36

Akcja nie jest obwarowana terminami.
Niedługo zaczniemy z tych środków które są zgromadzone, a potem będziemy uzupełniać w miarę możliwości finansowych.

#35 Roby

Roby

Napisano 21 lipiec 2008 - 08:23

Morav w wątku link podał kilka wiadomości nt. rozwoju forum i kosztów z tym związanych. W skrócie zmiany mają polegac na:

1. przejściu forum na skrypt vbiuletyn.
2. innej szacie forumowej Galerii.
3. utworzeniu możliwości stworzenia Wizytownika dla aktywnych forumowiczów.

Są jakieś zdania nowe pomysły propozycje w tych kwestiach?

#36 Dunadan

Dunadan

Napisano 21 lipiec 2008 - 20:43

Roby, to wszystko zależy od tego ile nam kasy zostanie/zabraknie. Najpierw realizowałbym priorytety i wykonał ja tak porządnie jak się da... nie warto oszczędzać.

:ninja:


#37 morav

morav

Napisano 22 lipiec 2008 - 10:17

Na dzień dzisiejszy mamy do wyboru, albo nowa galeria, albo forum na nowym skrypcie.
Na więcej zabraknie pieniążków.
Ja osobiście jestem zwolennikiem galerii i wizytownika.
http://www.henrykjanowski.pl/omnie.php
Tak dla przykładu podaje, chcieliśmy żeby użytkownicy mieli możliwość zaprezentowania siebie na stronach połączonych z galerią.
To będzie skierowane do aktywnych użytkowników forum i oczywiście fundatorów.
Fundatorzy będą mieli możliwość umieszczenia linka do własnej strony, pod swoimi zdjęciami w galerii.

Do końca lipca przejdziemy na nowy serwer, to pozwoli udostępnić dla użytkowników adresy G-mail korzystające z domeny forum.
Wydatki związane z nowym serwerem pokryje Qgito, oraz wpływy z reklam.
Tak samo domena będzie opłacana tak jak do tej pory.

Jesteśmy na etapie wyboru nagród dla zwycięzców roku w naszym konkursie, albumy fotograficzne lub jakieś akcesoria fotograficzne.

Mamy 1650 zł.

To chyba tyle na dzień dzisiejszy, jak zwykle zapraszam tutaj.
http://www.fotoprzyr... ... vt1710.htm

#38 morav

morav

Napisano 20 sierpień 2008 - 09:44

1840 zł mamy.
Poczekamy jeszcze do końca wakacji i powoli zaczniemy zmiany.

pozdrawiam

#39 ostapowicz

ostapowicz

Napisano 20 sierpień 2008 - 09:51

:oops: obiecuję, że wpłacę jakoś zawsze zapominam
Wojtek

#40 nebari

nebari

Napisano 20 sierpień 2008 - 10:48

no idzie idzie małymi kroczkami ale cały czas do przodu :)

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |