Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Finansowanie forum


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
41 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś skłonny(a) wspomóc finansowo forum? (32 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś skłonny(a) wspomóc finansowo forum?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 morav

morav

Napisano 29 kwiecień 2008 - 19:22

Temat finansowania forum przewijał sie kilkakrotnie.
Wpływy z reklam w większości wystarczały na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem forum. Ciągle jednak brakuje pieniędzy na dalszy rozwój i niezbędne modyfikacje.

Rozważaliśmy kilka sposobów na zgromadzenie środków i dobrowolne wpłaty wydaja sie najlepszym wyjściem, pozwalającym zachować niezależność.

Dlatego pytam czy jesteście skłonni wspomóc finansowo forum?

Ankieta nie jest jawna ani zobowiązująca, pozwoli stworzyć nam obraz czego możemy sie spodziewać.

Napiszę tez ogólnie jakie mamy plany:
Prawdopodobnie zmienimy skrypt na bardziej funkcjonalny.
Potrzebne też są zmiany w funkcjonowaniu galerii.
Jest też bardzo dobry pomysł na rozszerzenie naszego forum, skierowany do aktywnych użytkowników.
Nagrody w konkursach na pewno pozytywnie wpłyną na ich rozwój.


Zapraszam do udziału w ankiecie.

#2 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 21:27

co to za pomysł na rozszerzenie forum?
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#3 morav

morav

Napisano 29 kwiecień 2008 - 21:48

Pomysł jest qgito.
Ogólnie będzie to miejsce gdzie użytkownicy będą mogli napisać coś o sobie, zaprezentować kilka swoich prac. Taka wizytówka człowieka.

Teraz jest jeszcze za wcześnie żeby wchodzić w szczegóły, sami jeszcze do końca nie wiemy jak to będzie wyglądało.

#4 dombek

dombek
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 06:53

Gdyby wszyscy udzielający się na forum użytkownicy zrzucili się po "kilka gorszy" to nie wychodziłoby nawet duża na jedną osobę.

Ja bym jeszcze proponował zrobić jakąś stronę główną, na której znajdowałyby się artykułu pisane przez użytkowników np. o tematyce budowania czatowni, "teleobiektywowej"(testy,opinie itp.), podchodzenia zwierząt, technicznej natury fotografowania zwierząt(czego używać itp.), no i przede wszystkim własnych wynalazków, bo na pewno wielu użytkowników tworzy profi-podobne akcesoria do swoich luster czy kompaktów.

Myślę, że właśnie takiego czegoś Fotoprzyrodzie brakuje.

pzdr
Nikon d70s,d90 + kit + tair 300/4.5 z konwerterem 2x

http://photodabrowski.pl/

#5 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 11:45

- a jakiego rzędu wpłaty byłyby satysfakcjonujące... bo z doświadczenia wiem (to się czepiam ankiety), ze jak jest hasło to deklaracji na "tak" może być wiele, ale jak przyjdzie "co do czego" to już "inna inszość" :mrgreen:

- może wprowadzić kody aktywujące użytkownika przez telefon na numer 7.... na zasadzie abonamentu albo właśnie dobrowolnego wsparcia, wiem że wiele portali taką formę wykorzystuje ale nie wiem jak to się ma w praktyce
przykładowo 79... (czyli 9 zł na kwartał? albo miesiąc?)

- to tylko moja propozycja, no i trzeba by się zastanowić czy nie odwróci sie to wobec forum - zniechęci osoby do publikacji ze względu na dostępność za opłatą
Pozdrawiam,
arek

:pomidor:

www.orchid.zafriko.pl

#6 Monastor

Monastor

Napisano 30 kwiecień 2008 - 11:49

arateusz,

to tylko moja propozycja, no i trzeba by się zastanowić czy nie odwróci sie to wobec forum - zniechęci osoby do publikacji ze względu na dostępność za opłatą

Z tego względu jestem zdecydowanie przeciwny takim pomysłom.

#7 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 11:50

Monastor, a więc co proponujesz :?:
Pozdrawiam,
arek

:pomidor:

www.orchid.zafriko.pl

#8 Dunadan

Dunadan

Napisano 30 kwiecień 2008 - 11:57

Składka ma być dobrowolna, raczej nie będziemy kombinować z sms'ami... nie ma takiej potrzeby.

:ninja:


#9 Monastor

Monastor

Napisano 30 kwiecień 2008 - 11:58

Dunadan, dla mnie byłoby to szczerze mówiąc bardzo wygodne, ale wątpię czy dla innych.

#10 thebleeding

thebleeding

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:03

mam sporo przyjaciół na forum volvo . Tam sprawdził się pomysł dobrowolnych wpłat , jak widać funkcjonuje dość dobrze : http://volvoforum.pl...

#11 Dunadan

Dunadan

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:17

KKM ( klub konica-minolta ) utrzymuje się tlyko ze skłądek - podczas ostatniej zebrali 16 TYSIĘCY zł.

:ninja:


#12 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:21

Dunadan, a ile KKM ma użytkowników?
Pozdrawiam,
arek

:pomidor:

www.orchid.zafriko.pl

#13 Dunadan

Dunadan

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:22

Znacznie więcej, ale chodzi mi o to że jednak coś można tym uzyskać...
W ichnej zbiórce wzięło udział jakieś 250 osób.

:ninja:


#14 arateusz

arateusz
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:25

no to średnia wpłata wcale nie mała wyszła
Pozdrawiam,
arek

:pomidor:

www.orchid.zafriko.pl

#15 Monastor

Monastor

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:34

Dunadan, za taką kasę moglibyśmy mieć profesjonalne lustro jako nagrodę w konkursie rocznym :-P
Tyle chyba nie potrzeba... zresztą u nas jest na dobrą sprawę kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu naprawdę aktywnych użytkowników.

#16 thebleeding

thebleeding

Napisano 30 kwiecień 2008 - 12:41

morav, a tak naprawdę to o jakich kwotach mówimy ?

#17 morav

morav

Napisano 30 kwiecień 2008 - 13:00

O żadnych kwotach nie mówimy.
Zrobimy tyle na ile wystarczy pieniążków.
Nie potrzeba ich aż tak wiele, ale sam tego nie wyłożę.

KKM to jest zupełnie inna społeczność, tam na plenery przyjeżdża ponad 100 osób.

#18 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 13:24

Morav, a możesz uchylić rąbka tajemnicy?
Na linku podesłanym przez thebleeding, fajnie jest wyjaśnione co ile kosztuje.

Ja wstępnie jestem gotowy zadeklarować się na "tak" chciałbym jednak poznać więcej konkretów. Jakie są wpływy z reklam, ile kosztuje hosting/domena/serwis?

Czy w związku z planowanym rozwojem przewidujecie jakieś inwestycje?

Generalnie chciałbym ogólną kalkulację "ile brakuje" :-) bo zakładając w porywach że nawet 40 osób wpłaci po 10 zł daje to raptem 400 zł - czy taka kwota jest w stanie faktycznie coś zmienić?
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#19 morav

morav

Napisano 03 maj 2008 - 14:02

Qgito sie tym zajmuje, po długim weekendzie pewnie napisze co i jak.
Wszystkie zmiany są w fazie pomysłów, więc ciężko powiedzieć ile to będzie kosztować.

czy taka kwota jest w stanie faktycznie coś zmienić?

Tak czy inaczej musimy znaleźć sposób na dofinansowanie forum.

#20 hubacz

hubacz

Napisano 03 maj 2008 - 21:26

Forum w taki czy inny sposob traci starych uzytkownikow a liczba aktywnych moze byc policzona na palcach konczyn czlowieka :> Po co wiec reanimowac trupa za pieniadze. Nie lepiej powalczyc zeby znowu tetnilo tu zycie ? Umiejetnosci prowadzenia forum/portalu o przyrodzie nie da sie kupic za pieniadze ...

P.S. Mimo wszystko jestem ciekawy co wymyslicie :>