Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kwiecień 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
387 odpowiedzi w tym temacie

#61 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 06 kwiecień 2008 - 20:05

Dunadan, tak o tym myślę i może gość wracał z sobotniej imprezy, wiadomo "podpity". Może jeszcze nie zdążył się ocknąć i dlatego nie dawał znaku.

Ja często jeżdżę rowerem po lasach, raz napotkałem na gościa, który wcześniej uciekł ze szpitala psychiatrycznego.... a szkoda gadać, nie będę tematu zaśmiecał, długa historia.

Sam nie wiem co bym zrobił :-/

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#62 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 20:35

asfoto,
Monika:

strój miał bardzo podobny do tych w jakich jeżdżą motorzyści

raczej nie wracał z imprezy, nie przez las... dziwnie to wszystko wygląda :-| ja gdybym zobaczył zakrwawionego człowieka o 6 rano w mglistym lesie pewnie też bym spierniczał, za dużo filmów oglądałem...

:ninja:


#63 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 06 kwiecień 2008 - 20:42

Wystarczyło wykonać telefon. Ignorancja połączona z nieuzasadnioną paniką mogła się skończyć dla tego człowieka śmiercią. To się nazywa znieczulica społeczna. Przepraszam Cię Moniko za mocne słowa, ale Twoje zachowanie było zwyczajnie naganne.
Niech nikt mi nie pisze, że nie wiem jakbym się zachował w takiej sytuacji - wiem, bo mam wbite do głowy i działa to jak odruch bezwarunkowy, że ludziom leżącym, słaniającym się na nogach i zakrwawionym udziela się pomocy - njaczęsciej to zwykły zapity żul, ale zapytanie leżącego na ulicy "czy nic sie panu nie stało?" nikomu ujmy nie przynosi. Jeśli sytuacja niepewna to choćby w postaci telefonu. Zreszą byłem już w sytuacji kiedy w nocy omal nie przejechałem pijaka leżacego na drodze, gdybym go zwyczajnie ominąl i pojechał dalej przejchałby go ktoś inny. Wylądował na wytrzeźwiałce, choć podchodziłem do niego cały w strachu myśląc, że podchodze już do trupa, którego ktoś wcześniej potrącił.Sami możemy kiedyś pomocy potrzebować...

#64 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:29

witajcie :)
Ja dzisiaj wybrałem sie na łąki i bagna poobserwowac przyrode wiosenna i rzeczywiscie wszystko juz sie rusza i ćwierka :)
Oto jeden z nich:
27. Dołączona grafika
28. Czy to lisia nora ? Widzialem takich ze 3 w wale Wislanym od południowej strony. Widziałem także zabitego pięknego lisa w rowie między polami, ale takiego zdjecia chyba nie chcecie widziec.
Dołączona grafika

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#65 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:32

ŁukaszZ, czynną, lisią norę czuć przy sprzyjającym wietrze z daleka. zapach jest tak charakterystyczny, że wiele osób potrafi rozpoznać go nawet w miejscach, w których lis niedawno przechodził.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#66 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:34

ŁukaszZ, żartujesz...!!!!! to podróżniczek! jeden z rzadszych ptaków który nas odwiedza - gratulacje!!!

unkas, to dośc ostra krytyka, masz do niej prawo. Ja nie mam tyle doświadczenia co ty więc nie wiem co bym zrobił :niewiem: ale masz rację odnośnie problemu "znieczulicy". Tyle że jak ktoś się doprowadza do takiego stanu to... sam nie wiem. Ale na pewno powinien się liczyć z konsekwencjami... ( mam na myśli pijaków ).

:ninja:


#67 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:34

to podrózniczek ! rewelacja !

edit: Dunadan był pierwszy :mrgreen: ,może skropować trochę i wątek założyć?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#68 Magnum43

Magnum43

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:35

Czy to lisia nora ?

Mogleś sfotografować tropy na wejściu do nory wtedy łatwiej odpowiedzieć ;-)
Wiosna faktycznie coraz cieplej i ciekawiej :mrgreen:

#69 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:36

ŁukaszZ, dopóki dwóch Dunów się nie wypowiedziało nie wiedziałem co to jest... ale podejrzewałem że nic pospolitego.

Gratuluję spotkania!

#70 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:38

Monastor, to naprawdę piękny ptak... ehh - ja go ni widziałem jeszcze :mrgreen:

:ninja:


#71 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:39

Dunadan, widzę, że piękny. Aż poszukam śpiewu gdzieś bo ciekaw jestem jak brzmi.
Oczywiście też nigdy takiego nie spotkałem, ale od dziś będę wiedział co to i dam znać jeśli będzie mi dane takiego zobaczyć :mrgreen:

#72 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:46

takie stwierdzenia to sie chyba powinno gdzieś zgłaszać , bo sa istotne dla badań, i jeszcze poparte fotą !
MarcinStfn będzie wiedział co i jak .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#73 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:50

to podróżniczek! jeden z rzadszych ptaków który nas odwiedza

Jak byłem z ptasią wycieczką na Białorusi, to jak zobaczyli podróżniczka, to godzine chyba go obserwowali, nie ważne że mieliśmy jeszcze coś w planie, ten mały ptaszek może zmieniać plany podróżnikom, przecież to podrożniczek, tak zapamiętam tego ptaszka na długo.

#74 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:52

oj, zapomnialem na wstepie podpisac fotki, że to wlaśnie podróżniczek - wiem o tym :)
Ptak piękny a spiewu nieslyszałem.
Zdjecie juz troche przycięte i niech takie zostanie :)

Co do lisów, to nie robilem zdjec sladów bo mialem dlugi obiektyw i nie chcialo mi sie zminiac na cos szerszego. Przy wejsciach do tych nor były odbite na piasku/glinie ślady psowatych. A wiem ze w okolicy jest duzo lisów bo obserwowałem je na jesieni.
29. biedak, albo padł z jakiejs choroby w co wątpie bo siersc w dobrym stanie, albo pasożyt.. albo jednak to sprawka ludzi ! ;/
Dołączona grafika

#75 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 06 kwiecień 2008 - 21:58

Podróżniczek jest w Polsce nielicznym ptakiem lęgowym, ale nie jest to aż tak duży rarytas. Ja go jeszcze nie widziałem, chociaz przypomniałem sobie że widziałem młodego który złapał się na obozie obrączkarskim. ale to się nie liczy :mrgreen: chciałbym go w tym roku sfotografowac. W Polsce sa 2 podgatunki: cyanecula (z białą plama na gardle, czyli ten z fotki) i podgatunek nominatywny, svecica ( z czerwona plama na gardle, jest on bardzo nielicznie legowy w gorach, w Karkonoszach, ale ostatnio byla obserwacja na gornym slasku).
A tu fotka podgatunku svecica:
http://karetta.zdjec... ... 4.htm?sh=5
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#76 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 kwiecień 2008 - 22:02

Moj osobnik został sfotografowany przy Krakowie, jakieś 5km od miasta.

PS: jesli ktos znajdzie stronkę ze śpiewem tego ptaka to prosze wklejcie tutaj link :) napewno sie przyda !

#77 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 06 kwiecień 2008 - 22:06

jesli ktos znajdzie stronkę ze śpiewem tego ptaka to prosze wklejcie tutaj link


Proszę uprzejmie :-D
http://www.oiseaux.n...e.a.miroir.html

#78 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 kwiecień 2008 - 08:00

ŁukaszZ, ale ci zazdroszcze. Piękny ptak, co do zmiany wycieczki z jego powodu nie wątpię. Niestety nie było mi dane zobaczyć go jeszcze :-?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#79 sebaok

sebaok

Napisano 07 kwiecień 2008 - 08:17

A wiem ze w okolicy jest duzo lisów bo obserwowałem je na jesieni.
29. biedak, albo padł z jakiejs choroby


I bardzo dobrze, jednego szkodnika mniej. Sam piszesz, ze w okolicy jest ich sporo. U mnie w tamtym roku było sporo kuropatw, bażantów i zajęcy. Teraz nic nie widać a lisów mnóstwo.

#80 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 07 kwiecień 2008 - 08:41

Za nic w świecie nie nazwałbym lisa szkodnikiem. Za dużo go, to fakt, ale to pełnoprawna zwierzyna :-). sebaok, u Ciebie lisów nie ma komu strzelać?
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych