Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Biebrza i Narew- miniplener Fotoprzyroda.pl 30.03.2008 r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#81 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 14:45

Ta trzecia z linku. Uważam ,że jest dobra.
:link:

#82 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 14:52

Aha, tak mi się przypomniało. Wiecie że nie można fotografować na terenie Biebrzańskiego PN? jest zakaz. Jak chcesz focić musisz zapłacić coś koło 100zł ;-) to nie żart... :-|

:ninja:


#83 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 15:07

nie można fotografować na terenie Biebrzańskiego PN

jakis regulamin ?

za info dzięki , właśnie w empiku byłem i nic nie znalazłem.najlepsza by była taka laminowana :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#84 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 09 kwiecień 2008 - 15:23

http://www.biebrza.o...t/zas_foto.html

#85 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 15:28

thebleeding, dzięki za info :)

Dunadan, widzisz , piszesz , coś nie popierając informacją kogo dotyczy , wyrażnie jest napisane ,że można bezpłatnie fotografować ze szlaków ogólnodostępnych , z Twojej wypowiedzi wynika inaczej , zawsze o takie szczególy się czepiam , bo one zmieniają sens wypowiedzi.
Tak było z dyskusja na temat focenia gat, chronionych, zaczęło sie od czyjeś informacji ,że nie wolno , kategorycznie bez zezwoleń , skończyło ,że strefy chronione obowiazują przy lęgach i gniazdach .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#86 Magnum43

Magnum43

Napisano 09 kwiecień 2008 - 15:53

można bezpłatnie fotografować ze szlaków ogólnodostępnych

Wszystko w tym temacie :mrgreen: Jezeli chcesz fotografować poza szlakami to zezwolenie w zależności od Miejsca i Lokalnych cenników od 100-150 pln terminy różne ale przeciętnie na okres miesiąca . Filmowanie to juz suma 150 pln ale za dzień :)...
TU są Zasady Fotografowania

#87 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 17:24

OK, o tych szlakach to nie wiedziałem :oops: ale wystarczy się z niego zejdzie o co nie trudno i...

:ninja:


#88 Magnum43

Magnum43

Napisano 09 kwiecień 2008 - 18:27

ale wystarczy się z niego zejdzie o co nie trudno i...

Nikt Ci nic nie zrobi ...taki dziwny kraj prawo jest prawem a życie pisze własne scenariusze :hihi: Tradycja Narodowa rzecz święta zawsze kombinujemy .....i to jest fajne .......Niemiec jak widzi napis HALT to stoi .....a Polak tylko się rozejrzy i heja........Nikt nie widzi czyli mozna :russian:

#89 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 18:59

Magnum43, wiem, sam fociłem nad Biebrzą :mrgreen:

:ninja:


#90 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:06

Link Magnuma ze strony parku mówi tylko i wyłącznie o profesjonalnym fotografowaniu, czyli jak rozumiem, dla celów albumów, filmów itp. Turystyczne robienie zdjęć jest dozwolone wszędzie gdzie swobodnie można wejść tj. na szlaku.

#91 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:09

Roby,

tylko i wyłącznie o profesjonalnym fotografowaniu, czyli jak rozumiem, dla celów albumów, filmów itp.

:nieee: wystarczy że masz statyw. Info zasłyszane od opiekuna koła foto na SGGW - gościu foci od kilkudziesięciu lat więc mu ufam. Oczywiście to dość martwe prawo ale jednak ;-)

:ninja:


#92 Magnum43

Magnum43

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:10

Turystyczne robienie zdjęć jest dozwolone wszędzie gdzie swobodnie można wejść tj. na szlaku.

Tak jest we wszystkich Parkach Narodowych..........w większości cywilizowanych krajów ........Tylko ze jesteśmy Polakami i zawsze coś się wykombinuje :hihi:

#93 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:20

wystarczy że masz statyw.


Oj chyba się mylisz Dun, to zbyt daleko idąca interpretacja, we wstępie jest napisane czego dotycza te zasady, to że ma sie statyw nie zawsze oznacza robienia zdjęć dla celów profesjonalnych mz oczywiście:

"Profesjonalne fotografowanie, filmowanie i wykonywanie prac artystycznych, poza miejscami udostępnionymi do zwiedzania, może odbywać się według następujących zasad"
Takie postawienie sprawy oznacza nie mniej ni więcej, niż to ze te zasady dotyczą miejsc poza udostępnionymi do zwiedzania. Na tych udostępnionych do zwiedzania można swobodnie. Tak to interpretuje.
No i jeszcze pkt 7.

#94 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:26

Roby, no włąsnie podobno oni za profesjonalne focenie uważają focenie ze statywu. Ale ponieważ o info zasłyszane to się nie będę upierać :mrgreen: Tak czy inaczej ja jakoś fociłem parę dni żyjąc w niewiedzy i... no jakoś przeżyłem.

:ninja:


#95 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:33

no włąsnie podobno oni za profesjonalne focenie uważają focenie ze statywu.

Przyznam, że to dziwne z ich strony. Statyw nad Biebrzą twój wróg. Fotki ze statywu zatem czasem mogą kosztować wiecej niż sam statyw :hihi:

#96 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:37

Maćku ale z drugiej strony musi być jakaś prosta metoda oceny czy ktoś foci profesjonalnie czy tez nie. Czy Sigma 300/4 to profesjonalne szkło? jeśli nie to czy MAF 300/4 G jest profesjonalny? ;>
Statyw za to wygląda profesjonalnie :mrgreen:
Prawda jest taka że profesjonalista zapłaci a ten który sobie foci od tak ( nawet ze statywem i poza szlakiem ) nie...

:ninja:


#97 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 11 kwiecień 2008 - 18:11

Jackos, to ta kładka na Bagnie Ławki.

Zawsze było ładnie wykoszone wzdłuż tej kładki, dlatego skojarzyło mi się z podobnym miejscem na Czerwonym Bagnie.

Ta trzecia z linku. Uważam ,że jest dobra.
:link:

BlueDun, zeskanowałem kiedyś tą mapę na profesjonalnym skanerze A0, jak jesteś zainteresowany to mogę ci przesłać, z tym że jpeg ma ok 20MB
Co do fotografowania to Roby dobrze to zinterpretował, tak też do tego podchodzą w siedzibie BPN w Osowcu

#98 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 12 kwiecień 2008 - 15:22

Jackos, dawaj ! a co tam ! dzięki ! :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#99 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 12 kwiecień 2008 - 15:46

Się wysyła...

#100 miszak

miszak

Napisano 25 kwiecień 2008 - 08:39

Się wysyła...


Ja też poproszę - bodaks@gmail.com

Jakie miejsce wybrać na ten weekend? Wizna i Grądy -Woniecko czy może od razu pojechać na Burzyn?
A może oddalić sie od wody i pojechac na carski trakt?

Jeżeli moja pociecha mnie puści samego to w niedzielę rano bym się może wybrał. Chyba, że wstanie razem ze mną ;)

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych