Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

canon czy nikon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#161 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 28 sierpień 2008 - 09:43

rybkowski73, tylko nie daj sobie nic wcisnąc :-)
Jak sprzedawca będzie w koszulce z logo danego producenta to raczej wiadomo co będzie reklamował.

#162 rybkowski73

rybkowski73
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Toszek - Śląsk

Napisano 29 sierpień 2008 - 19:13

Dzięki za radę.Będe na to patrzył.Może ktoś poleci jakiś tani sklep w którym można kupić na raty-bo tak niestety muszę :-( .Można przez internet ale z tymi ratami to długo trwa.Na razie.
C40d, 20d, Sonnar 4/300, T 17-50 2,8 , i inne M42

#163 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 30 sierpień 2008 - 12:37

Wszyscy odradzają markety z elektroniką, ale warto zwrócić uwagę, czy nie ma akurat promocji (ostatnio Nikon D60 w dobrej cenie w Saturnie był), poza tym oni często dają dobre warunki przy zakupach na raty (0% itp.). Ja mojego 450D kupiłem w Fotojokerze, ale najpierw zamówiłem w sklepie internetowym. Jak wiesz, że mają na stanie, to klikasz w necie i od razu możesz jechać do wybranego sklepu. Dopłaca się co prawda niecałe 30 zeta, ale i tak cena jest dużo lepsza niż w "normalnych" Fotojokerach i ogólnie w miarę konkurencyjna (też miewają dobre promocje).
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#164 krzych

krzych

Napisano 07 wrzesień 2008 - 18:22

Ja osobiscie wstrzymalbym sie z zakupami - wkrotce wysypie sie troche premier, bedzie sie dzialo duzo i to w kazdym systemie. To logiczne, ze nowe modele beda drozsze od poprzednikow, ale za to cena tych ostatnich bedzie atrakcyjniejsza. Ja ponad rok wstrzymuje sie z zakupem drugiego body - ciagle czekam na reporterski FF canona, mysle ze na najblizszej Photokinie bedzie ta oczekiwana nie tylko przeze mnie premiera.

#165 rybkowski73

rybkowski73
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    Toszek - Śląsk

Napisano 07 wrzesień 2008 - 21:09

To samo poradził mi znajomy fotograf. Poczekam.
C40d, 20d, Sonnar 4/300, T 17-50 2,8 , i inne M42

#166 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 07 październik 2008 - 06:24

hmm no Photokinia, Photokinia i po Photokinie a czy ktoś trafił na jakąś fotorelację z targów jakieś nowinki bo ostatnio szukałem to jakoś sucho z info

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#167 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 październik 2008 - 07:31

nebari, jakieś nowinki?!... a A900? :mrgreen: ale faktycznie poza A900 to tych nowinek coś mało było...

:ninja:


#168 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 07 październik 2008 - 07:37

Jak dla mnie premiera Leicy S2 i jak domniemam koniec mariażu tej marki legendy z systemem 4/3 było jednym z najciekawszych wydarzeń tych targów.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#169 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 październik 2008 - 08:37

piotrek72t, ah, not tak S2. ale czemu sądzisz że to koniec mariaży Leici z 4/3? jak myślisz ile SZTUK S2 sprzedadzą? to będzie margines marketingu Leici... zresztą Leica nie musi sie przejmować o marketing...

:ninja:


#170 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 październik 2008 - 09:08

Czy ktoś mi może powiedzieć czy w 40D zostało dużo dołożone względem 30D ? Zastanawiam się czy warto dokładać do 40. Potrzebuję drugie body na jakiś czas w rozsądnych cenach.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#171 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 07 październik 2008 - 09:12

Pozwolę sobie odpowiedzieć linkiem:
http://www.dpreview....ws/canoneos40d/
Szarozielona ramka :-D

Kupiłem w ubiegłym tygodniu D40 w sopockim www.foto-net.pl
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#172 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 październik 2008 - 09:24

Dziękuję Mikouak (twój nick kojarzy mi się z wilkołakiem :-P ale z pozytywnym tego wydzwiękiem)

A jakie są twoje wrażenia jako uzytkownika ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#173 miszak

miszak

Napisano 07 październik 2008 - 09:49

Zdecydowanie wolałbym 40d. Pomijam mniej lub bardziej zauważalne efekty na zdjęciu. Jest czyszczenie sensora co przy wymianie szkieł i używaniu długich zoomów, szczególnie pompek, ma niebagatelne znaczenie. Pamiętam, że wspominałas o 100-400.

 


#174 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 07 październik 2008 - 11:12

Dunadan Leica nigdy nie była ( mówię o ostatnich latach nie o okresie międzywojennym ) aparatem dla mas, nie mam też nic do systemu 4/3 wręcz przeciwnie uważam go za co prawda za system niszowy , ale całkiem ciekawy, natomiast mariaż Leiki z system 4/3 uważam za nieporozumienie ( przynajmniej marketingowe ) i wg mojego skromnego zdania na pewno nie pomógł Leice zaistnieć w świecie fotografii cyfrowej, a wręcz oburzył dotychczasowych użytkowników tej marki ( zasłyszane ), co do ilości sprzedanego nowego aparatu to mam wrażenie ( aczkolwiek to całkowite wróżenie z fusów ) , że może przekroczyć ( o ile aparat nie okaże się niewypałem )sprzedaż dotychczasowych lustrzanek Leiki w formacie 4/3 która z tego co się orientuje do największych nie należy.

qelka przy obecnych cenach na 40 D wydaje mi się ,że bezwglednie warto zainwestować w "4" w nazwie
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#175 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 październik 2008 - 11:23

piotrek72t,

Leica nigdy nie była aparatem dla mas

wg mojego skromnego zdania na pewno nie pomógł Leicy zaistnieć w świecie fotografii cyfrowej

Wiec jak to z ta Leica jest? ;-)

qelka, bierz 40d - to dobry aparat! zreszta popytaj sie roznych ludzi na forum. Jacek ( Morav ) nawet zdradzil system Minolty wlasnie dla 40D :mrgreen:

:ninja:


#176 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 07 październik 2008 - 11:34

Dunadan no niby masz racje częsciowo sobie sam zaprzeczyłem, co nie zmienia faktu ,że spadek (z tego co czytałem drastyczny ) przychodów Leiki w zeszłym roku, może swiadczyć ,że w czasach fotografi cyfrowej firma radzi sobie gorzej niż w czasach analogu.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#177 grubel

grubel
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 październik 2008 - 11:39

Szybki poradnik (do zastosowania również na forum kuchenkowym, bo odmiana stosuje się też do marki Amica :-)):
M. - Leica
D. - Leiki
C. - Leice
B. - Leicę
N. - Leicą
Ms. - Leice
W - Leico
40D + 17-85 IS f/4-5.6 + 70-300 IS f/4-5.6 + absolutny brak doświadczenia

#178 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 07 październik 2008 - 12:17

Dziękuję Mikouak (twój nick kojarzy mi się z wilkołakiem :-P ale z pozytywnym tego wydzwiękiem)

A jakie są twoje wrażenia jako uzytkownika ?


Ha! Jesteś jedną z pierwszych osób, które zwróciły uwagę na wilkołaka :-D Dokładnie taka idea kryje się za tą deformancją mojego imienia ;-)

A 40D... czadzik! Ale mam też 450D i muszę powiedzieć, że jest kilka rzeczy (głównie układ przycisków i joystick 40D/uginające się pokrętło 450D), które zdecydowanie lepiej wyszły Canonom w nowym modelu.
40D jest o niebo solidniejszy i lepiej leży w łapie, ale to też kosztuje, bo jest trochę ciężkawy. Z jakimś małym szkłem, to jest akurat, jak na moje oczekiwania, ale z długą Sigmą, która waży jakieś 1,8kg, to już się robi trochę ciężko, jak ma się ochotę z tym dłużej połazić.
Ogromnym atutem 40tki jest wizjer. Przy nim, patrzenie przez 450, to jak zaglądanie przez dziurkę od klucza... do wnętrza kłódki :slap:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#179 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 07 październik 2008 - 12:20

grubel - dzięki za "wytyczne" już poprawiam ;-)
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#180 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 październik 2008 - 12:35

cenne to dla mnie porównanie bo właśnie posiadam 450 D i nie do końca szczęśliwy dla mnie to wybór. Jakoś nie potrafię do końca się do niego przekonać.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych