Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

sony pełna klatka :) macie !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#41 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 luty 2008 - 23:37

Dunadan, jest obleśny! :-P
Wygląda jak rura PCV przypięta do czegoś na dwie cienkie tasiemki z rzepem. Jest zupełnie płaski, równy jak stół. Zupełnie bez charakteru

Co do bokeh... dla Ciebie ładny jest ten z lustra 500/8
Na zdjęciu z linka wcale śliczny też nie jest. Wszystko widać za wyraźnie. Nic dziwnego, to F/8

#42 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 luty 2008 - 23:47

Monastor, nie chcę nic mówić ale już się nieco z ciebie śmieją na KKMie - nie miej im tego za złe to taka forma sympatii - KKM jest bardzo swoisty :hihi:

Nie mówiłem nigdy jednoznacznie że bokeh z lustra mi się podoba ale że w pewnych okolicznościach może być interesujący i mieć walory artystyczne, o ile sa dobrze wykorzystane, ponadto twierdziłem, co poparłem zdjęciami, że w wielu przypadkach typowego dla luster bokeh nie widać.

Co do pokazanego przeze mnie sampla - IMHO właśnie bardzo dobrze pokazuje jak ładne jest bokeh - przy pełnej dziurze bokeh zwykle jest niezłe bo tło jest tak rozmazane że nic nie widać ;-) przy f:8 wychodzą szczegóły oraz kiepsko zaplanowana przysłona - tutaj szczegóły są tylko ze względu na dużą GO - krawędzie są ładnie rozmyte i nie ma sztucznie szczegółów, tak jak to bywa w lustrach czy np. mojej sigmie 70-300. Ale faktycznie przydałoby się kilka zdjęć gdzie dobrze widać jak wyglądają bliki - może Roa by dla nich zmienił system? :hihi: ( nie mogłem się powstrzymać :-D )

#43 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2008 - 00:16

Dunadan, niech się śmieją. Skoro moje gusta są śmieszne to ja im nie bronię. Śmiech to zdrowie :-P
Ja się w tym czasie pośmieję z projektantów Sony i wszyscy będą zadowoleni ;-)

Bokeh dla lusterek zawsze jest inny. Nawet na tym zdjęciu z sójką gałązki wyglądają dziwnie. Wiadomo jak to jest z takimi ocenami, pewnie bym nie poznał jakby mi pokazali sample. Niemniej, nie widziałem jeszcze fotki z lustrzanego obiektywu z naprawdę ładnym bokeh. Najwyżej z nijakim i nie rzucającym się w oczy.
Zresztą, gadanie o bokeh jest prawdopodobnie jeszcze mniej rzeczowe niż kłótnie na temat designu obudowy :mrgreen:

#44 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2008 - 10:42

Monastor,

Ja się w tym czasie pośmieję z projektantów Sony i wszyscy będą zadowoleni


;-)

gadanie o bokeh jest prawdopodobnie jeszcze mniej rzeczowe niż kłótnie na temat designu obudowy


Mniej rzeczowe nie jest, bo bokeh wpływa już na jakość obrazu a design obiektywu nie. Jedynie obydwie rzeczy są oceniane bardzo subiektywnie. Budowa ma być:
1) ergonomiczna
2) wytrzymała
Reszta się naprawdę nie liczy.
Idąc twoim tokiem rozumowania mógłbym się śmiać z twojego Canona 400D - bawiłem się tym cacuszkiem i nijak nie wiem jak można było zaprojektować coś takiego :sorry: Miałem wrażenie że jak nacisnę mocniej to się rozleci - taki ratlerek :mrgreen: Ale wiem że robi ładne zdjęcia, zwłaszcza jak na za sobą najnowszy model Fotografa Mark IIIn :hihi: ;-)

Tak wracając jeszcze do tematu i designu - a co powiesz na design modelu flagowego Sony? :mrgreen:

#45 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 07 luty 2008 - 12:56

co powiesz na design modelu flagowego Sony

ładny znaczek alfa w sensie litera grecka.
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#46 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 luty 2008 - 13:30

mnie ta pomarańćzowa alfa strasznie gryzie w oczy ;)
u siebie mam wszystkie napisy canon pozaklejane czarną taśmą, od body poprzez szkła a na lampach skończywszy. Dekielki też mam poobklejane.

#47 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 luty 2008 - 14:37

u siebie mam wszystkie napisy canon pozaklejane czarną taśmą, od body poprzez szkła a na lampach skończywszy. Dekielki też mam poobklejane.

Jak dobrze pamietam , to taki chyba najłatwiejszy sposób do zmniejszenia ryzyka kradzieży sprzetu...Dobrze pamietam?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#48 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 luty 2008 - 14:48

Jak dobrze pamietam , to taki chyba najłatwiejszy sposób do zmniejszenia ryzyka kradzieży sprzetu...Dobrze pamietam?


dokładnie, mniej rzuca się w oczy taki sprzęt. A w dodatku ja nie mam lampy wbudowanej to już w ogóle nieatrakcyjny aparat ;)

#49 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 07 luty 2008 - 15:58

Ja bym właśnie kradł poobklejane, widać właściciel ma co ukrywac, zenitów się nie obklejało, tylko co lepsze sztuki :-)

Zaklejanie nazw wydaje mi się nieco pretensjonalne, ja tylko z wszelkiego rodzaju sprzętów zrywam reklamowe nalepki mające w sklepie "krzyczeć" do kupującego....

A co do Canona to jestem pewien, że tez wypuści "więcej pixeli w pixelu" przed albo po sonym.

#50 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2008 - 16:40

Idąc twoim tokiem rozumowania mógłbym się śmiać z twojego Canona 400D - bawiłem się tym cacuszkiem i nijak nie wiem jak można było zaprojektować coś takiego :sorry: Miałem wrażenie że jak nacisnę mocniej to się rozleci - taki ratlerek :mrgreen:

Mój Canon nie ma na górze uchwytu, za przyciskiem migawki plastiku jak w odtwarzaczu mp3. Nie powiem jaka puszka takie coś ma. Kto miał w ręku to wie o co chodzi ;-)

Co do budowy. Jedynym aparatem, co do którego miałem wrażenie że się rozleci jest Canon EOS 300. Na 90% złapanie za samo body przy podpiętej Sigmie 100-300 F/4 EX skończyłoby się wyrwaniem bagnetu. 400-tkę już tak parę razy łapałem i nic się nie urwało :-D

Poza tym spieszę z odpowiedzią na pytanie o projekt. Otóż zaprojektowano coś takiego, żeby robiło niezłe zdjęcia, przeznaczone dla amatora nie wymagającego uszczelnień i pancerności, żeby pozwalało zaoszczędzić na puszce i kupić lepszą szklarnię. Z resztą, co by nie mówić, brzydki aparat to to nie jest.

#51 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 luty 2008 - 17:01

Na 90% złapanie za samo body przy podpiętej Sigmie 100-300 F/4 EX skończyłoby się wyrwaniem bagnetu. 400-tkę już tak parę razy łapałem i nic się nie urwało


nie da rady urwać bagnetu w ten sposób. Sprawdzone organoleptycznie. Podstawa bagnetu czyli too do czego przykręca się ten lśniący (stalowy) lub czarny (plastikowy) pierścień jest głównym elementem body. To nie bagnet jest przymocowany do aparatu tylko cała reszta do bagnetu. Jest tam 4 śrubki każda o średnicy ok 2mm co daje pole powierzchni przekroju śrubek 4 x 3,14159 x 2mm ^2 /4 czyli 3,14159 x 2mm^2 co daje 12,56mm2. Idąc dalej uwzględniając wytrzymałość na rozciąganie:

F/Sgdzie:
F to siła działająca na przekrój,
S pole powierzchni przekroju,
kr to dopuszczalne naprężenia rozciągające, wynoszące dla zwykłej stali St3S (pomijam ze śruby bagnetu są z lepszej jakościowo stali) jak dbrze pamiętam coś około 150N/mm2,

to

F=150N/mm2 x 12,56mm2 = 1884N co przy przyspieszeniu ziemskim wynoszącym 9,81 m/s2 (upraszczając niuech będzie 10m/s2) da nam ciężar rzędu 188kg.
Prędzej jajko zniose niż ty wyrwiesz pierścień bagnetu z canona ;)

Można się pobawić jeszcze w liczenie gwinktów na zerwanie ale wynik będzie zapewne podobny, a nawet niech będzie 2 razy gorszy, i tak zniosę wcześniej jajko ;)

Mowa oczywiście o rozciągani tylko i wyłącznie. Wypadki typu aparat mi upadł się na to nie załapią ;)

#52 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2008 - 17:11

roa, bardziej opisywałem wrażenie niż jakiekolwiek fakty :-)
Jak będę miał kiedyś za dużo pieniędzy to zobaczę czy się da :mrgreen:
Tak czy inaczej, Canon EOS 300 ma najbardziej tandetną obudowę jaką kiedykolwiek widziałem.

Ciekawe jeszcze jak to zależy od punktu przyłożenia siły. Obiektyw swoją długość ma, pewnie dałoby się go efektywnie wykorzystać jako dźwignię. Może nie wyrwałoby się pod wpływem samej wagi, ale przypuszczam, że coś by się dało wykombinować. No a przy upadku aparatu to już raczej mogiła.

#53 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 luty 2008 - 17:14

Ciekawe jeszcze jak to zależy od punktu przyłożenia siły. Obiektyw swoją długość ma, pewnie dałoby się go efektywnie wykorzystać jako dźwignię


no ale to już będzie zginanie, które w przypadku śrubek na końcu bagnetu da się zredukować do sił rozciągających górne śrubki i ściskające dolne. :-) ale nie chce mi się liczyć ;)

#54 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2008 - 17:17

roa, dajcie mi dostatecznie długą dźwignię, a poruszę z posad ziemię :mrgreen:
Najłatwiej sprawdzić doświadczalnie i stracić te 100 zł za aparat... albo wymyślić taki miejski mit i wysłać do twórców pewnego programu na Discovery :-D

#55 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 luty 2008 - 17:18

sam aparat i długa dźwignia to mało. ;) Masa musi być, jak ma to spadać ;)

#56 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2008 - 21:13

Zeiss 1700/4 by wystarczył :hihi:

Monastor, kiedyś dam ci D7D do potrzymania jak się spotkamy ;-) Nie trzmałem Marka ani D3 w ręku ale trzymałem sporo innych puszek. Nic tak nie lezy. I mówią tak nie tylko minolciarze :sorry:

Nowa pucha Sony'ego będzie dopiero za ponad pół roku. Do tego czasu cena A700 zmaleje do bardzo atrakcyjnej :mrgreen:

:ninja:


#57 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 07 luty 2008 - 21:52

Do tego czasu cena A700 zmaleje do bardzo atrakcyjnej


w galaktyce oriona chyba :-/
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#58 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 luty 2008 - 22:05

Nic tak nie lezy. I mówią tak nie tylko minolciarze

Hmm... Dynax 9.

#59 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 luty 2008 - 22:07

BlueDun, aż tak w kosmos wywalona nie jest.
Sony jest trochę drogie i to boli, ale jest nadzieja na poprawę.

Ta nowa puszka ma kosztować coś około 9k. na wstępie.

#60 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 luty 2008 - 22:11

Ta nowa puszka ma kosztować coś około 9k. na wstępie.


o jacie, a za kamunia dałem 8kpln...
szkoda ze nie bylo tego sprzętu rok temu, byłbym pewnie minolcioarzem...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych