Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

sony pełna klatka :) macie !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 01 luty 2008 - 20:49

http://www.fotopolis...ndex.php?n=6889

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2008 - 20:55

O tym wiedziałem od tygodnia :hihi: Oj, będzie się działo! ;-) ja czekam na jakieś szkiełka fajne, choć wspomniany w winnym wątku 70-300G ssm jest całkiem ciekawy, tzn. może być ciekawy. Ale, na mój gust 300mm to ciut maławo.
Na szczęście ma się pojawić 80-400 i prawdopodobnie 300/4 SSM :-)

:ninja:


#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2008 - 20:59

prawdopodobnie 300/4 SSM

To by było ciekawe.

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2008 - 21:27

Roby, to domysły, ale wszyscy o tym mówią. Tak jak mówili o Zeiss 24-70 i 70-300 SSM ;-)
Dla mnie 300/4 SSM to byłby ideał - do tego TC i voila! i będzie mnie na to stać! :mrgreen: chyba...

:ninja:


#5 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 01 luty 2008 - 23:09

zakładając cenę A900 na koniec 2008 zbliżoną do obecnej za D3 proponuję już dzisiaj odkładać 250,- tygodniowo :-). Jak będzie taniej to zostanie na gripa albo szkiełka, czysty zysk :-)

mnie całkiem zainteresował Alfa 350 z live view do mojego super macro. siedzenie godzinami z okiem przy wizjerze prowadzi do ślepoty. Jeśli to cudo będzie działało z mieszkiem i jeszcze umożliwi wzmocnienie obrazu do podglądu przy przysłonie roboczej ? No i te 14 mpix za małe pieniądze (800$ sugerowana w USA ??) - da się jeszcze nieźle wykadrować. Szumy małych pixeli mnie nie przerażają bo błyskam na ISO 100 albo 200.....

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 08:57

mnie całkiem zainteresował Alfa 350 z live view do mojego super macro. siedzenie godzinami z okiem przy wizjerze prowadzi do ślepoty.

Domyślam się, wschody Słonca szczególnie gdy Słońce zajmuje dużą część kadru też nie są zdrowe dla oczu, live view też by mi się przydał, gyby jeszcze Alfa 350 miała 1/8000. Może wypuszczą cos na kształt Alfy 500.

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 10:15

Paweł,

zakładając cenę A900 na koniec 2008 zbliżoną do obecnej za D3


Na KKMie jest teoria że będzie to raczej konkurent dla Canona 5D ( czy raczej jego nowej wersji ), a nie Nikona D3 ;-) więc ma kosztować taniej. Się zobaczy za rok.

Roby,

gyby jeszcze Alfa 350 miała 1/8000


No nie wiem, po co? nie lepiej użyć szarego filtra? taka migawka kosztuje...

:ninja:


#8 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 luty 2008 - 18:24

Dobrze że jest, chociaż poza moim zasięgiem i zainteresowaniem.
Natomiast szkła, to jestem ciekawy, oczywiście o tele mi chodzi.

#9 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 21:58

nie lepiej użyć szarego filtra?

Szarym filtrem spowalniasz migawkę, ja wolę miec szybszą. Efekt może ten sam, ale w praktyce już nie, jak coś możesz zrobić z ręki, albo ze statywu. Zresztą to oczywiste, że lepiej mieć coś więcej niż mniej.

taka migawka kosztuje...

Zapłaciłbym za nia, nie martw się :hihi:

#10 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 04 luty 2008 - 10:33

Na KKMie jest teoria ......


Oj tak teorii i przepowiedni tam całe mnóstwo :-). lubie te wątki typu "Alfa-konkrety" i 100 stron dywagacji.....

jak to się mówi, pożyjemy, zobaczymy

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 luty 2008 - 16:14

Paweł, ale ich teorie się sprawdzają :niewiem: głównie za sprawą Krzysztofa i Rafiego ;-)

:ninja:


#12 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 04 luty 2008 - 16:45

krzysztof to raczej nie teoretyzuje tylko puszcza tzw. "kontrolowane przecieki". Chyba musi uważać, żeby za dużo nie chlapnąć czasem.....

A mówiąc szczerze wątków sprzętowych typu co to będzie i kiedy jakoś nie śledzę....Ale nowości siłą rzeczy mnie cieszą no i zresztą zapowiedzi SONY są rewelacyjne. Widać że stoi za tym wielki koncern, dysponujący pieniedzmi i technologiami, a nie w sumie mała firma robiąca kopiarki :-) Aczkolwiek z pozycją rynkową Sony i zyskami też bywa różnie.....

#13 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 luty 2008 - 19:00

zapowiedż : http://www.e-cyfrowe... ... -6707.html
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 luty 2008 - 19:17

zapowiedż : http://www.e-cyfrowe... ... -6707.html


Wieeeemy... :hihi: fajne szkiełko ale kompletnie mnie nie interesuje... już prędzej 16-80 ZA bo ma szeroki kąt i jest osssstry. Niestety tylko na APSc.

#15 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 04 luty 2008 - 21:20

jeszcze 2 latka i szkła apsc będą do wyrzucenia :-)

#16 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 luty 2008 - 21:24

Paweł, a co ze szkłami systemu 4:3? :-)

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 luty 2008 - 21:33

Paweł - polemizowałbym ;-) najwyżej będzie sie cropowało - jak w D3. Chociaż... możesz mieć racje. Ale jak kupię sobie teraz jakąś puchę to przez kilka lat na pewno jej nie będę zmieniał. Do tego czasu szklarnia może się zmienić.

:ninja:


#18 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 05 luty 2008 - 20:01

Paweł, a co ze szkłami systemu 4:3?


Właśnie... ktoś jest zorientowany jak dalej potoczą się losy tego systemu skoro wydaje się, że pozostali obrali kurs na "pełną klatkę"? Pytam nie bez powodu - byłem zdecydowany na system pentaxa, ale po wejściu Sigmy do gry z obiektywani do 4/3 to właśnie ten ostatni wydawał mi się najatrakcyjniejszy...
Ma przyszłość?

#19 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 20:11

Ma przyszłość?

Z olkiem różnie bywa, ale jest w tym systemie też panasonic i coś tam jeszcze, na pweno będą sie rozwijać.
Dla mnie to wyglada tak - od lat świat elektroniki dąży do miniaturyzacji i ten trend też będzie w naszej branży doskonalony, co z tego że ktoś wypuści FF z 22 mln pikseli, skoro tak samo upchane w 4/3 mogą być na 12 mln. To wystarczy, skoro teraz mamy nieżłe foty z 6 mln pikseli. Za kilka lat to będzie miało jeszcze mniejsze znaczenie.

#20 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 05 luty 2008 - 20:14

unkas, system 4/3 nie upadnie tak szybko a Olympus który jest twórcą 4/3 to pokazuje wprowadzając nowe aparaty i obiektywy. Sigma dochodzi z nowymi szkłami pod 4/3 więc nie ma się co martwić.
Ale czy dla amatora przyrodnika jest to dobry system to każdy sam musi przeanalizować. Olympus ma świetne szkła "tele" ale dla zawodowców, ostatnio wypuścili ZD 70-300 4-5,6 dla amatorów ale brakuje np. jakiegoś 300/4 z silniczkiem, gdyby taki był w tym systemie to już bym go miał. Obiektywy profesjonalne nie mają jeszcze wspomagania silniczkami a ich cena jest podobna do konkurencji więc w tej chwili mocno bym się zastanowił nad wejściem w 4/3 (chodzi mi tylko o typowe focenie przyrodnicze)
Dla amatora imho, zestaw: E-510+14-54+70-300 jest bardzo dobrym i tanim rozwiązaniem.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych