Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Luty 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
298 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 luty 2008 - 18:06

Już się zaczął ;-) swoje fotki wstawiłem do drzewek a co u was się dzieje?

#2 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 luty 2008 - 18:53

Dzisiejszy dzień spędziłem na urlopie, zwłaszcza że się zapowiadała od rana pogoda...Ale do rzeczy.
Przed 8 rano wyszedłem z domu udając się w kierunku odkrytego przez mnie fajnego miejsca w Lesie Pietrasze. Spodziewałem się sporej ilości sikor i się nie zawiodłem.Rozstawiłem się ze statywem koło karmnika z 5 l butli i znieruchomiałem. Nie musiałem długo czekać, już po chwili zaczęły się pokazywać pierwsze skrzydlate modele.
Niestety, światła było mniej niż się spodziewałem, musiałem skrócić czas, lub podnieść iso. Wybrałem pierwszą opcję. Niestety, wadą mojego aparatu jest dość wolny AF (nawet jak na kompakt jest wolny w porównaniu innych). Zanim nastawiłem ostrość, oczekiwanego modela już dawno nie było. A jeszcze ruch płoszył je...Pomyślałem, że chyba nic z tego...Ale nie wiem co mnie podkusiło odpiąć aparat, podnieść odrobinę iso (jednocześnie mogłem skrócić czas do około 1/250 - 1/320 s co przy odpowiedniku 380 mm dla małego obrazka jest wystarczające) i oprzeć się o drzewo, na którym wisiał karmnik. No i zaczęło się :mrgreen: Jakby ktoś na mnie zarzucił jakąś czapkę niewidkę...Dosłownie ptaszory paradowały w bardzo małej odległości od mnie rzędu 1 - 1,5 m, a i zdarzało się że kilka razu moja czapka (na mojej głowie ma się rozumieć) posłużyła do zajęcia lepszej pozycji :mrgreen: do porwania słonecznika. Po około 10 min takiego bezruchu ścierpły mi nogi. I co się okazało - sikorki w ogóle na mnie nie zwracały uwagi. Nawet jedna odważyła się mi jeść z ręki :mrgreen: Na początku wydało mi się to trochę dziwne, zwłaszcza że te ptaki były odważniejsze niż te co znam z miasta. Szybko się wyjaśniło dlaczego: okazało się że grupa emerytów praktycznie co dziennie przynosi im smakołyki: od słonecznika po orzechy dla kowalików...
Zdjęcia sikorek są w odpowiednich wątkach tematycznych. Co prawda nie mam zdjęcia sikorki czubatej, ale myślę że to kwestia tylko czasu (była bardziej płochliwa od innych sikorek i strasznie ruchliwa)

Edit:

Bym zapomniał: w drodze powrotnej chciałem sobie skrócić drogę. Pewnym momencie zobaczyłem 2 sarny. Myślę sobie - zaraz się trochę przerzedzi, będę miał lepsze światło. No i wiatr był dobry. A tu niespodzianka. Zrobiłem kilka kroków w stronę zwierzyny, a nogi mi się zaczęły zapadać. Mało butów nie zostawiłem :-? Zdjęcia nie mam, ale to co widziałem, to moje :mrgreen:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#3 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 luty 2008 - 16:11

Niestety, dziś pogoda nie dopisała. Ale jakoś ptakom to widocznie nie przeszkadzało. Szkoda tylko ,że nie chciały współpracować :placz: :

1. (mocno odszumiane - selektywnie; podstawowe operacje globalne):
Dołączona grafika

Przy żarciu, to go nic nie mogło go ruszyć. Ale już żeby usiadł na chwilę na pięknej gałęzi - za nic miał moje prośby. :evil:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#4 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 02 luty 2008 - 16:17

Zdzis, mlody (chyba mlody) orzeł bielik, jakies 200-300m od mojej czatowni :mrgreen:

2.
Dołączona grafika

A ten juz dorosly prawie nad moja czatownia (ja stalem wtedy przy samochodzie), lecial pewnie na obiad :mrgreen:

3.
Dołączona grafika

W poniedzialek uszczelnie jeszcze szalas trzcina i mozna polowac :eat:
Dołączona grafikaikon Action 12x50

#5 sebaok

sebaok

Napisano 02 luty 2008 - 16:35

4. sie nie czepiata, przepalenia zamierzone:P
Dołączona grafika

#6 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 02 luty 2008 - 16:38

Ponieważ jestem chory nie specjalnie ruszałem się daleko od domu. Wyszedłem na godzinkę przed karmnik i oto efekt stado czyżyków (było ich więcej)

5

Dołączona grafika
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#7 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 02 luty 2008 - 18:09

U mnie dzisiaj kiepsko, z samego rana poszedłem do swojej czatowni, ale po 4 godzinach siedzenia, wyszedłem bez żadnego zdjęcia. Poszedłem w miejsce gdzie sarny zazwyczaj przebywają, po ok. 40 minutach czekania faktycznie się pokazały. Wracały z żerowiska, byłem pewien że wejdą na "wyspę" drzew na łące, gdzie byłem ukryty. Jednak musiały mnie wyczuć (dzisiaj bardzo mocno wiało) i wielmożne państwo rozsiadło się na łące.
6


.Dołączona grafika

Jutro idę w las, mam dosyć siedzenia na łąkach przy watrzysku jakie jest teraz

#8 Magnum43

Magnum43

Napisano 02 luty 2008 - 18:22

Nie narzekaj spotkać taki rudel i móc go obserwować to największa przyjemność :lol:
ładny kadr tylko jak to w życiu bywa zawsze coś wlezie ..tym razem linia energetyczna :-/ wątpię czy na deptaka coś więcej wskórasz ..moim skromnym zdaniem o tej porze roku dobre rezultaty daje cierpliwe czekanie ...wszystko w lesie trzeszczy ...nie ma liści , zawsze bydlątka szybciej nas zauważają :->

#9 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 02 luty 2008 - 18:32

Magnum - jak przyszedłem na miejsce z którego zrobiłem to zdjęcie to ich jeszcze nie było, pasły się za górką. Wiatr wiał bokiem do mnie i do nich, ale co jakiś czas musiał zmieniać kierunek, bo szły prosto na mnie, ale w pewnym momencie się zatrzymały. Wyglądało to tak, jakby coś zwąchały, no i tylko takie zdjęcia wyszły.

#10 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 03 luty 2008 - 15:40

Sebaok - rekord pobity :mrgreen: 21szt. Zdjęcie z dzisiejszego dnia - 1h czołgania aby się do nich zblizyć.

7
Dołączona grafika

#11 widz

widz

Napisano 03 luty 2008 - 17:24

trochę z sobotnio-niedzielnego wypadu na stawy.u mnie dzisiaj prawie wiosna.słoneczna pogoda,ptasie śpiewy.różnorodność dopisała kłopot jeszcze z jakością.

bieliki.chociaż nie jestem pewny czy wszystkie.
Dołączona grafika
i maleństwo było za szybkie...

Dołączona grafika
leśny?

Dołączona grafika
chyba gęgawy
Dołączona grafika

#12 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 03 luty 2008 - 17:29

marcinn29, przyznaj sie ile osób ci nagonke robiło ? ;-) :mrgreen:


ja dzisiaj pojechałem po giełdzie foto nad Wisłę , ludzi mnogo ! bo pogoda piękna .
Nie licząc na jakiekolwiek fotki zacząłem jeżdzić spacerkiem po znanych dróżkach , cisza , cisza jak makiem zasiał ,
myśle ,że zwierzyna zrobiła sobie wolne z okazji spacerów homosapiens :mrgreen: .
wracając zobaczyłem w redlinie , blisko drogi bażanta , przystanąłem i osądziłem ,
że muszę cofnąć bo niewygodnie go pstryknąć , nie reagował , miałem pełny kadr a on do mnie lezie i żre !
zoom sie czasem przydaje , zadowolony pstrykam , on idzie na mnie i wyszedł prawie na drogę !
Ogladam a foty poruszone ! wszystkie ! , przestawiłem iso na 200 i przy czasie 1/60 s przy ogniskowej 300-420 z podparciem , to musi wyjść kiszka , było pare ostrych , ale z mażnietą głową .
ot tak własnie kończy sie brak profesjonalizmu :mrgreen:
w ferworze walki nawet nie zobaczylem czasów i innych parametrów , no cóz nastepna nauczka , trzeba się uczyć .

P.S. dobrze ,ze to bażant , a nie inteligentny inaczej np. bielik , pozwalajacy się akurat focic i podchodzący do fotografa , bardziej bym takie nieostrości przezył , wiele bardziej .

8.tak mnie olewał :->


Dołączona grafika


9. w takich klimatach też jest żarcie :-(


Dołączona grafika


10. i poszedł w sina dal :roll:

Dołączona grafika

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 luty 2008 - 18:03

BlueDun, mogłem z tobą pojechać :mrgreen: fajne spotkanie. Ale ja już zrobiłem sporo z tego okropnego projektu ...

:ninja:


#14 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 03 luty 2008 - 18:06

marcinn29, nie idzie mi twoje zdjęcie.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#15 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 03 luty 2008 - 18:17

BlueDun, Dobrze ze kilka masz ;-)
Ja dzis spotkalem jemioluszki
11.
Dołączona grafika

12.
Dołączona grafika
Dołączona grafikaikon Action 12x50

#16 skinbark

skinbark
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz

Napisano 03 luty 2008 - 18:18

Pierwszy raz w tym roku wybrałem się na działkę w Borach Tucholskich i obszedłem jeziorko dookoła. Widać, że ktoś nie próżnował ;-)
13
Dołączona grafika
Pentax K100D Super + KIT 18-55mm na start i Sigma 70-300 APO. Wybaczcie jakość, ale dopiero się uczę.

#17 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 luty 2008 - 18:41

Wybrałam się dziś nad Wisłę i znalazłam budzącą się do życia przyrodę. Tylko zamiast ucieszyć mnie ten widok - zmartwił mnie. Przecież jest doiero luty, mogą przyjść mrozy i co w tedy będzie się działo z roślinkami?

14.Dołączona grafika

Oprócz tego odnotowałam sporo kormoranów:

15.Dołączona grafika
16.Dołączona grafika

#18 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 luty 2008 - 18:47

A ja miałem okazje obserwować tylko loty patrolowe

17.
Dołączona grafika

18.
Dołączona grafika

Ogólnie pogoda dzisiaj była super, zaczyna się ruch na rozlewiskach, aż sie boje powrotu zimy :-(

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 luty 2008 - 19:34

Ładna pogoda i od razu pełno zdjęć ;-)

:ninja:


#20 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 03 luty 2008 - 19:43

Dunadan, i humory lepsze :mrgreen: :lol: :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych