Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Obiektyw ZM-6A 6,3/500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 skinbark

skinbark
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz

Napisano 21 styczeń 2008 - 20:07

Pozostalo mi to cudo razem z Zenitem 122. Kupione kiedys na rynku przez mojego ojca od "ruskich" za jakies banalne pieniadze. Nigdy nie probowalem tego obiektywu z Zenitem. Chce go podlaczyc do mojej "kasetki" - czekam tylko na zamowiony adapter. I tu pojawia sie problem, bo "na oko" w podlaczeniu przeszkadzac bedzie nosek lampy blyskowej. Czy mozna ten problem zlikwidowac np. za pomoca jakiegos pierscienia ? Jak to wplynie na cala optyke, jesli da sie to zrobic ?
A tak na marginesie czy ktos z Was zna ten obiektyw ? Ile moze byc wart w sensie technicznym i materialnym (moze warto sprzedac, dolozyc i kupic typowego) ? Informacji w sieci jest jak na lekarstwo (chyba, ze zle szukam).

1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika
Pentax K100D Super + KIT 18-55mm na start i Sigma 70-300 APO. Wybaczcie jakość, ale dopiero się uczę.

#2 sebaok

sebaok

Napisano 21 styczeń 2008 - 20:30

Są dwie opcje:
I - bierzesz pilnik i pozbywasz się tego "noska" :D

II - najcieńszy pierścień macro, ale wtedy nie ostrzy na nieskończoność

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 styczeń 2008 - 00:07

Takiego szkła jeszcze nie widziałem :shock:
sebaok podał chyba jedyne rozwiązania...

:ninja:


#4 sebaok

sebaok

Napisano 22 styczeń 2008 - 08:12

Jak by poszukał to jest jeszcze jedna opcja, tylko nie wiem czy tu się sprawdzi. Na jakimś forum, może M42 ktoś pisał o przerobieniu takiego szkła, w jakiś sposób wysunięciu lekko gwintu. Najlepiej jak byś poszukał na Forum M42

#5 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 22 styczeń 2008 - 09:07

Dunadan, jak to nie widziałeś , chodzi o światło ?
musze sie pochwalić ,że robiłem zdjęcia tym cudakiem pożyczonym od Kuby , nawet pasował do canona , mam nawet foty :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 styczeń 2008 - 14:56

BlueDun, nie nie, ty robiłeś innym szkłem - f:8 Ten jest f:6,3 dlatego się dziwię bo nie wiedziałem że takie były... słyszałem o rubinarach 500/5,6 ale to wszystko. f:8 pewnie ciut mniejszy i dlatego pasował. Wrzuć gdzieś te fotki Tomku, jestem ciekaw jak wyszły.

:ninja:


#7 skinbark

skinbark
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Grudziądz

Napisano 22 styczeń 2008 - 16:10

sebaok poszperam na tym forum - moze cos znajde.
Obiektyw jest nietypowy, bo jak wspomnialem o tych f:8 i o rubinarach jest w sieci duzo, natomiast o f:6,3 wrecz nic. Znalazlem kilka lakonicznych informacji o tym obiektywie - np. ze to ponoc Maksutov. Ale zero konkretow.


Znalazlem troche wiecej info. Z reguly ten obiektyw stosowany jest w astrofotografii. Nierzadko z konwerterem x2.

Sprobuje wystawic go na sprzedaz - moze komus sie przyda, a ja znaczaco przyblize sie do zakupu czegos innego :)
Pentax K100D Super + KIT 18-55mm na start i Sigma 70-300 APO. Wybaczcie jakość, ale dopiero się uczę.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych