Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#161 Czarny zwierz

Czarny zwierz
  • Użytkownik
  • 1162 postów
  • Lokalizacja:
    Sośnicowice

Napisano 26 styczeń 2008 - 17:24

Jako, że do Krakowa mam ponad godzinę jazdy więc mogłem coś co nie co poobserwować.
Na początku widziałem jak nad autostradą powoała pustułka. Poźniej mijaliśmy myszołowa siedzącego na słupku :mrgreen:. Następnie dwie sarny żerujące na polu. Będąc w Krakowie i stojąc na czerwonym widziałem jak czapla "paliła skrzydła" prubując lecieć pod prąd. Z wystawy pojechałem na Wawel no i oczywiście na Wisłę. A tam dużo łabędzie, kaczki krzyżówki, łyski, dwa rodzaje mew. Niewiem jeszcze jakich i widziałem (pierwszy raz Uhlały :mrgreen: :mrgreen: ). Nie liczę groma stokowatych. Wracając napotkaliśmy jeszcze 16 żerujących saren oraz dwa potrącone lisy i jeden nie zidentyfikowany sierściuch...

#162 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:14

Nie byłem na plenerze i mam za swoje... Rano byla fajna pogoda, a teraz jest sniezyca...
Taki zdzis, nie wysiadajac nawet z samochodu:


45.
Dołączona grafika

#163 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:20

Dziś pogoda w kratkę, rano słońce a później było tylko gorzej. Około
13 zrobiłem mały rekonesans w Lasie Pietrasze - mniej więcej na
wysokości Silikatów (Białystok). Mimo niezbyt sprzyjającej pogody udało mi się
namierzyć kilka gatunków, których nie widziałem jeszcze w tym roku:
- liczne sikorki bogatki i mądre
- sikorka uboga - 3 szt.
- sosnówka - 2 szt.
- czarnogłówka - 3 szt.
- dzięcioł duży - para+ 1m
- kruk - 2 szt., przelot
- pełzacz leśny - 2 szt.
- kowalik - 3 szt.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#164 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:23

zero8, szczęściarz! ale my widzieliśmy sarnę, ha!... widzieliśmy... :-/

:ninja:


#165 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:26

Dunadan, A byly losie? Kurde, ja wstalem, otworzylem okno i malo mnie nie wywialo... Wyobrazilem sobie jak na wiatr przewraca nam statywy, jak uciekamy przed deszczem do samochodow i mi ochota na plener przeszla, a teraz zaluje :-/

Jeszcze mam zdzis takie cus, tez z samochodu:

46.
Dołączona grafika

#166 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:36

zero8, no to Cię dobrze sfotografowałam na pierwszym plenerze - w samochodzie. Widać że preferujesz komfort :mrgreen:
Ale zdziś nr 45 (gdzie Twoje numerki???) jest super.

#167 zero8

zero8
  • Lokalizacja:
    Okolice Warszawy

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:47

zero8, no to Cię dobrze sfotografowałam na pierwszym plenerze - w samochodzie. Widać że preferujesz komfort :mrgreen:


Wiesz, po co ganiac po polach jak mozna poczekac w samochodzie na obiekty do fotografowania :mrgreen:


(gdzie Twoje numerki???)


:doh: Juz poprawilem, dzieki za przypomnienie :flowers:

#168 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2008 - 20:37

Na plenerze generalnie pogoda była ok. w lesie oczywiście wiatru nie czuliśmy, a przed śnierzycą zdążyliśmy wrócić. Zero8 ale fajnie, że i tak się wybrałeś i masz jakiś sukces - 45. A następnym razem sie zabieraj zawsze można się odlączyć, jakby co :-)

#169 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 17:54

Poszedłem dziś na jelenie, ale ich nie uświadczyłem - ani z podchodu, ani zasiadka, nawet świeżych tropów nie znlazłem (śnieg lekko prószył jeszcze w nocy). Nawet w rozewiskach Skrwy lewej ich nie było. Tam zawsze się trzymały po zbiorówkach. Jak kamień w wodę... A taki teren tam jest
To tuż przed wschodem robione i jeszcze nie było wiadomo, jak piękny dzień się zrobi (wiem, że bałagan i gniot, ale chcę pokazać "specyfikę" miejsca ;-) )

47.

Dołączona grafika

Jelenie nie wyszyły.
A tu widać jak ostre słońce dziś było (nie do "objęcia" przez matrycę - taki dokumencik)

48.

Dołączona grafika

To tyle...

#170 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:09

unkas, szkoda, że nie spotkałeś jelonków. Ale fajnie, ze opisałeś swoją przygodę :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#171 Magnum43

Magnum43

Napisano 30 styczeń 2008 - 21:08

49.
Dołączona grafika
Dzień zapowiadał się mglisty rano mgła ograniczała widoczność do 20-25m , liczyłem się z tym że raczej nie jest to dobry dzień na zdjęcia .Siedziałem rozleniwiony pod moim ulubionym drzewem i czekałem kiedy opadnie mgła , łyk zimnej coli ;-) w końcu słońce wyszło ponad drzewami pogrążonymi wciąż we mgle . Pod lasem zobaczyłem niewyrażne sylwetki zwierząt okazało się że to chmara byków danieli. Niestety dystans jaki nas dzielił nie umozliwiał zrobienia dobrych zbliżeń . Mimo wszystko był to udany i ciekawy dzień napotkana chmara liczy 12szt byków w tym jeden biały pasłem sobie te byczki przez 4godziny potem odeszły spokojnie do swojej dziennej ostoi. Na zdjęciu to tylko skromna reprezentacja.Postaram się jeszcze coś wstawić .

#172 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 21:27

Magnum43, nie narzekaj, co wyjście to spotkanie zwierzyny.... zazdroszczę. Jakaś magiczna ta łąka ;-)
Ja dziś po raz 9 (DZIEWIĄTY!!!) wróciłem na tarczy. Jak tak policzyłem to około 20 godzin zasiadki (już nawet do tego się przemogłem) i gdzieś z 10 godzin łazenia za tropami... W obwodzie miejskim wszystko zapadło sie pod ziemię a cały dzień słychać i widać quady... W Gostynińsko-Włocławskim Parku nie mogę zlokalizować ani chmar, ani rudli, ani watach, lisy w norach, bo cieczka... Paranoja jakaś. Stałe wagi zwierza nie uczęszczane.. na żerowiskach widać tropy i ślady, ale za dnia zwierz nie wychodzi. Zna ktoś sposób na odczynienie fatum?
Jutro robię całodzienną 10 przymiarkę do JAKIEGOKOLWIEK zdjęcia. Niech mi ktoś kurczę darzbór, ni puchu ni pierza, połamania życzy albo coś podobnego... (uprzedzam ewentualne pytanie - za kolanko nie łapałem i może tu tkwi przyczyna..?)
Właśnie.. czego się życzy fotoprzyrodnikowi?

#173 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 30 styczeń 2008 - 21:34

Piękne spotkanie! A gdzie jest ten biały?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#174 Magnum43

Magnum43

Napisano 30 styczeń 2008 - 21:47

Ja mam takie swoje specjalne zaklęcie ;-) Proszę zawsze aby Puszcza uchyliła mi rąbka swych tajemnic i obiecuję że nigdy nie skrzywdzę żadnej zywej istoty. Natomiast co do światła to czasami nic nie pomaga :-/ wtedy przypomina mi się "sexmisja ".....ciemność widzę :mrgreen:
Faktem jest natomiast to że na brak zwierzyny i możliwość jej fotografowania nie mogę narzekać , wystarczy ruszyć rano do lasu a "tematy" łażą dookoła i aż się proszą :-/ a człek istota ułomna i takiego daru nie umie wykorzystać ...he he he :mrgreen:
50
Dołączona grafika
Jest biały :-/ w chmarze nie ma zbyt łatwego życia ,ma 3 lata i dwa lata chodził poza chmarą z takim jednym kulawym byczkiem....ech można by historie o zwierzakach pisać.

#175 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 31 styczeń 2008 - 09:47

Magnum43, to zaklinacz jest normalnie zwierzyny , ale już nie pogody ! :mrgreen: , musisz poćwiczyć jeszcze :mrgreen:
historię pisz , chetnie poczytamy :-P

#176 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 10:29

Jak ktoś znajdzie dobre zaklęcie na pogodę to dawać na forum, razem będziemy mieli większą moc :-)

#177 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 31 styczeń 2008 - 11:37

Pogodę może miałem ładną, ale zaklinacz zwierzyny ze mnie żaden. Taki pstryk z auta, crop też spory-niemniej fota styczniowa.
Próba obiektywu za 279 złociszy - Tamron 55-200. Jak za tą cene mogę focić.

51.
Dołączona grafika
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#178 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 31 styczeń 2008 - 11:54

mi sie ten pstryk podoba :mrgreen:
jakby jeszcze ocieplić i pare chmurek na niebie , to całkiem miły krajobraz ze zwierzyną .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#179 Magnum43

Magnum43

Napisano 31 styczeń 2008 - 12:48

52.
Dołączona grafika
W takich sytuacjach zawsze człowiekowi chodzą po głowie różne myśli....gdybym miał 600mm a może 1000mm a może gdybym siedział w innym miejscu ;-) Wówczas wystarczy pomysleć inaczej ...gdybym siedział w domu lub w barze :beer: ..Tyle pięknych chwil i obrazów by mnie ominęło :mrgreen: zresztą każdy z nas ma z pewnością takie uczucie...Gdy będąc w lesie uczestniczymy jako widzowie w niezwykłym spektaklu który natura przygotowała specjalnie dla nas . Wprawdzie bisów nie ma ;-) ale za to za każdym razem mamy premierę. :mrgreen:

#180 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 31 styczeń 2008 - 13:04

Magnum43,
Bisy są tylko wtedy, gdy nie spotkamy żadnego zwierza, a to musze przyznać zdarza się najczęciej. Zazdrosze spotkań z jeleniami, ja takowych nie miałem, nawet nie wiem czy są w mojej okolicy. No! Pewnie są, ale ja nie znam ani zaklęcia...

BlueDun,
dzięki za komentarz !
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych