Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Styczeń 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#181 Magnum43

Magnum43

Napisano 31 styczeń 2008 - 13:14

Zazdrosze spotkań z jeleniami,

;-)
Na zdjęciu są Daniele , jeżeli chodzi o Twoje szkło i o zdjęcie saren to widać że było dość ostre światło a mimo wszystko zdjęcie jest poprawne, życzę samych udanych pstryków :mrgreen:

#182 paskud

paskud
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Lokalizacja:
    Jastrzębie Zdrój

Napisano 31 styczeń 2008 - 13:49

Magnum43, - ekstra te daniele!! Miejscówka jest wypasiona :)

A robisz ze statywu, monopodu - czy z ręki??
Najbliższy koncert gramy:

#183 Magnum43

Magnum43

Napisano 31 styczeń 2008 - 14:10

Od kiedy uzywam 70-300VR to sporadycznie uzywam monopoda , statyw poszedł do lamusa :mrgreen:

#184 widz

widz

Napisano 31 styczeń 2008 - 16:25

Magnum43.Gratuluję danieli a jeszcze bardzej patrzenia na życie.
chylę czoła
widz

#185 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 31 styczeń 2008 - 16:53

Od kiedy uzywam 70-300VR to sporadycznie uzywam monopoda , statyw poszedł do lamusa :mrgreen:

Zgadzam się w 100% dziś testowałem swoje nowe szkiełko AF ostrzy przepięknie a VR to piękna sprawa

#186 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 31 styczeń 2008 - 17:22

Magnum43- co jest z tym białym, nie lubią go? To zwierzeta też się tak nie ładnie zachowują, że jak ma inny kolor do wpier....?

#187 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 18:57

Na początek błagalna prośba - nie śmiejcie się ze mnie ;-)
Jak pisałem, dziś była 10 przymiarka do zrobienia jakiegokolwiek zdjęcia zwierzynie. Od 7.30 w terenie... do 16.30... Rano nic pomimo zasiadki na przesmykach od niepamiętnych czasów służących zwierzynie za drogę powrotną z żerowisk. Potem cąłodzienne poszukiwanie świeżych tropów i... całodzienne słuchanie pił mechanicznych w lesie, wokoło...
Wieczorna zasiadka na "polu ostatniej nadzieji", o 15.30 milkną piły. O 15.45, stwierdzam, że z drugiej strony pola może być lepszy wiatr, zmieniam miejscówkę i... o 16.00 sarny wychodzą prost na poprzednie miejsce. Nawet nie żałuję, w aparacie ustawione ISO 1600 (kompakt....) czas 1/30 - 25s... cykam zdjęcie "dowodowe" (z reki....) i zabieram się, podchodu nie próbuję bo i po co.. ciemność pstrykać?

siedziałem wciśnięty w tej szerszej luce pomiędzy brzózkami.... i se miejscówkę zmieniłem, a co..

53.
Dołączona grafika

na żółtym szlakiem i włażę na kolejnego sarniaka, myślę sobie.. a co tam pstryknę (czas 1/10s.... z podparcia o pniak) też żeby dowód na forum był :mrgreen:
54.
Dołączona grafika

Tylko litości, nie kiepkujcie z tych knotów zbyt mocno, bo to pierwsze "zdjęcia" po wieeeeluuu próbach i godzinach schodzonych i wymarzniętych. Co tu dużo mówić... du..a ze mnie nie fotograf i przyrodnik.

Zauwazyłem jeszcze, że Magnum43 trafne zdanie napisał:
"gdybym siedział w innym miejscu.." - tak pomyślałem jak się przesiadłem, a za klikanaście minut rudelek wyjechał na kilka metrów od porzedniego miejsca...
Mam jednak nadzieję, że to na przełamanie.

#188 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 19:05

Potraktuj ten dzień jako trening cierpliwości :-D
A tak poważnie. Ja w taką pogodę nawet nie próbuje robić pięknych zdjęć bo po co marznąć. Przy dobrej pogodzie trzeba mieć szczęście a co dopiero w pochmurny, ciemny dzień (tak u mnie dzisiaj było). Tylko że ciężko wysiedzieć w domu jak takie dni ciągną się już od jesieni.
Ja miałem straszne dni ostatnio. Kiedy Kurier przyniósł nowy aparat to mnie grypa dopadła a od tej pory jak wyzdrowiałem to jeszcze słońca nie widziałem na niebie. Nawet nie ma kiedy przetestować sprzętu a co dopiero mówić o polowaniu :-/

#189 Magnum43

Magnum43

Napisano 31 styczeń 2008 - 19:20

To zwierzeta też się tak nie ładnie zachowują, że jak ma inny kolor do wpier....?

Nie chciałbym nikogo zanudzać swoimi spostrzeżeniami ale wieloletnie obserwacje przyrody dostarczyły mi sporo spostrzeżeń które nijak mają się do wiedzy książkowej , niestety czasami chciało by się rzec że "zwierzęta zachowują się jak ludzie" . Osobniki słabe ,chore lub w jakikolwiek sposób odmienne nie mają łatwego życia. Aby nie wymądrzać się i nie nudzić podam żartobliwy przykład .....Jest sobie rodzinka białych osadników w RPA ...dziadek był biały babcia , mamusia, tatuś ..pierwsze dziecko białe ...drugie...i...nagle w tej od pokoleń białej rodzince rodzi się murzynek :shock: . Biały daniel jest jedynym białym osobnikiem w tej ponad 100szt liczącej populacji . Przez dwa lata kumplował się z kulawym byczkiem i tak sobie żyli poza nawiasem tej społeczności .....z pozoru komiczna to była para , ale przyznam szczerze gdzieś tak w środku mnie ściskało ..kiedy widziałem te dwie sieroty.

ad. Unkas . Ważne że spędziłeś czas na łonie natury a o tym przesiadaniu się z miejsca na miejsce to żartowałem . Złota zasada jest taka że zajmuję miejsce i koniec bez przesiadek :mrgreen: ...tylko że i tak przychodzą głupie myśli ....a gdybym..... :oops: .....itd.

#190 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 styczeń 2008 - 19:21

Unkas, ja tak dawno nie wiedziałem żadnego zwierza, że zazdroszczę Ci Twoich spotkań.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#191 sebaok

sebaok

Napisano 31 styczeń 2008 - 20:44

Ja też coś pokaże, zeby nie było, że się obijam:P

55. taki pstryk z samochodu w drodze do rodzinki
Dołączona grafika

#192 Magnum43

Magnum43

Napisano 31 styczeń 2008 - 20:57

Myslałem Seba że aparat sprzedałeś ;-) a tu proszę bardzo ot tak sobie pstryk he he he ale pogodę to masz tak jak ja :mrgreen: paskudną. Pstryknąłem sobie dzisiaj też taki landszafcik z sarnami , u mnie polowań już nie ma i gadzina "bezczelnie" w biały dzień łazi po śródleśnych łąkach i chłopskich polach :mrgreen: . To jakaś prowokacja z ich strony czy co ?.........albo mi się zdaje ..ale z miny jednej sarny wyczytałem że cyt. " teraz możecie nam skoczyć".... :-/
Mam nadzieję że żartobliwy to tekstu jest zrozumiały dla wszystkich bo ostatnio nasze forum odwiedzają różni nawiedzeni ludzie których "totalna niekumacja" jest porażająca......

#193 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 01 luty 2008 - 12:33

Też to zauważyłem, ad jakiegoś czasu, co rusz, rozpala się jakaś dziwna dyskusja. Żeby to jeszcze o przyrodzie było, ale to raczej same uszczypliwości i dogadywanie. A było tak przyjemnie:) Ludzie chyba za bardzo do siebie biorą, nie długo trzeba będzie swoje wywody z adwokatem konsultować, czy aby przypadkiem kogoś nie urazimy.
PS Zaczyna się weekend, więc wszyscy do lasu po zdjęcia i przygody!!! - oby tylko pogoda dopisała.

#194 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 luty 2008 - 16:33

Jak obiecałem tak robię ,na początek aby swoje opowieści podeprzeć faktami ...Przedstawiam "paradę równości" :mrgreen: Pierwszy od lewej biały jako drugi jego wierny towarzysz kulawy (brak tylnego badyla) , trzeci byczek to ten z którym chcą się wszyscy siłować , czwarty z odłamaną łopatą (najstarszy z tej bandy) a ten na końcu też chciał się załapać do zdjęcia ;-)
56
Dołączona grafika

Mam nadzieję że Was nie zanudzam swoim gadulstwem?
57
Dołączona grafika
Po dojściu na żerowisko zycie toczy się normalnie czyli...jedni się tłuką a inni wcinają ziele .
Tak sie rozleniwiłem i zapatrzyłem na te scenki z życia danieli , że w ostatniej chwili zauważyłem że sarna chciała przeskoczyć rzeczkę w miejscu gdzie akurat leżałem . Póżniej zamieszczę sarenki i daniele w odpowiednich wątkach bo slepia mam ponaciągane od lornetki :shock: .
Mamy juz Luty może to dać do wątku LUTY 2008 ?

#195 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 01 luty 2008 - 18:15

Magnum43, czy ja dobrze rozumuje ?
jeżeli białe albinotyczne (może ) zwierzę i kulawe ma sie dobrze to znaczy ,że tam specjalnie nie ma drapieżników , po co więc zasiedlać gatunek ?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#196 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 luty 2008 - 18:57

Introdukcja danieli w moim rejonie miała miejsce w 92r jak juz pisałem wcześniej juz po 12 latach jakość poroża uległa pogorszeniu , w tej chwili minęło już lat 16 . To stado potrzebuje świeżej krwi :-/ Na szczęście dużych drapieżników u nas nie ma :mrgreen:

#197 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 01 luty 2008 - 19:21

no ale po co ? nie lepiej jelenie , czy łosie ( no łosie to wody potrzebują )?
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#198 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 luty 2008 - 19:35

Jelenie były :-/ ostatni wyniósł się kilka lat po zasiedleniu , zrobilo im się za ciasno .
Po prostu za mały las :-/ ale danielom wystarcza te niecałe 1000ha lasu. To był główny powód oczywiście za sprawą lobby myśliwskiego.

#199 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 01 luty 2008 - 20:16

Magnum, świetnie się czyta Twoje opowieści ilustrowane fotografiami. Za to właśnie lubię to forum! :-)

#200 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 luty 2008 - 22:01

Magnum43, świetnie się czyta Twoje opowiastki, bardzo ładnie zilustrowane zdjęciami.
Proszę tylko, pamiętaj o obowiązującym na forum rozmiarze zdjęć.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych