Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Jaki sprzęt do 5000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#81 zyga (Karol Niemiec)

zyga
  • Użytkownik
  • 463 postów
  • Lokalizacja:
    Tczew-Gniew

Napisano 19 grudzień 2007 - 11:33

Znajomy mówił,zebym zwrócił uwagę na ten sprzęt.
Ma ktos tego soniacza?
http://www.acris.pl/...t.jsp?pid=12140

#82 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 19 grudzień 2007 - 12:27

Co do kitów, to powiedziałbym, że w optymalnym zakresie przysłon, pewnie najczęściej rzędu 8-11 będą naprawdę trudne od odróżnienia od "droższych" obiektywów. Większe różnice wystąpią oczywiście na tzw. "pełnej dziurze". Tak więc odpowiednie stosowanie kitów też prowadzi do dobrych wyników. Mogą mieć większe winetowanie lub aberracje chromatyczne, ale to są "usuwalne" wady.

Co do opinii dundana o kicie minolty/sony się w pełni zgadzam, mimo że mam całkiem dobry (i pełoklatkowy) 17-35, to jak trafię w dobrej cenie 18-70 (założyłem sobie 100 zł :-)) to tez go kupię, bo jest mniejszy i wygodniejszy.

lepiej pozostać przy kicie, a dołożyć do naprawdę dobrego tele. Tu bardziej będzie widać różnicę.

a alfę 100, mimo że to już w tym momencie starszy model, brałbym poważnie pod uwage, na pewno teraz można go korzystniej kupić, są do niej"niezależne" gripy, a SONY zapowiada się na rozwojową markę. szykuje się wielki wysyp obiektywów ( z tym że może niezbyt tanich :-)). Np. ma być szybki obiektyw 70-300 z napędem SSM (czyli - silnik w obiektywie jak C i niektóre N)

#83 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 19 grudzień 2007 - 14:08

Powracając do mojego pytania

Jak myślicie który aparat będzie lepszy do zdjęć(głównie dokumentacyjnych) ptaków.
Sony DSC H2 ,czy Panasonic Lumix DMC FZ8

:?: To jak,który polecacie

#84 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 19 grudzień 2007 - 16:33

Powracając do mojego pytania

Jak myślicie który aparat będzie lepszy do zdjęć(głównie dokumentacyjnych) ptaków.
Sony DSC H2 ,czy Panasonic Lumix DMC FZ8

:?: To jak,który polecacie


PANASONIC FZ 30/ FZ 50
FZ 8 'podobno" mydli na długim końcu

a najlepiej, jak sam pomacasz w sklepie i zrobisz próbne fotki, tak jest zawsze najlepiej

#85 zyga (Karol Niemiec)

zyga
  • Użytkownik
  • 463 postów
  • Lokalizacja:
    Tczew-Gniew

Napisano 19 grudzień 2007 - 22:37

Koleś który ma na sprzedaż canona , mówił,ze robiłem zdjęcia na 3 poziomie ostrości więc stąd to mydło.Są w canonie takie stopnie wyostrzania? I jak to się ma do pełnaj automatyki?

Po dłuższym czasie dzisiaj znowu robiłem zdjęcia nikonem d40.
I naprawdę mi się podoba :-P

#86 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 grudzień 2007 - 22:50

zyga, to nie ma znaczenia , na jakim stopniu , i nie moze byc tłumaczeniem , 3 to chyba w połowie to optimum

zobacz to ustawienia na neutral czyli 0 wszyskto łacznie z wyostrzaniem na zero


http://www.fotoprzyr... ... 085,15.htm
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#87 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 20 grudzień 2007 - 18:18

Po dłuższym czasie dzisiaj znowu robiłem zdjęcia nikonem d40.
I naprawdę mi się podoba :-P[/quote]

i do tego kup Nikkora 70-300VR i po sprawie, zestaw na początek idealny i w 5000 tysiach sie zmieścisz i jeszcze coś zostanie.

#88 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 20 grudzień 2007 - 21:19

Pentax K100D + Sigma 70-300 apo i masz podobnej klasy sprzęt za 2500zł :mrgreen: Puszka na pewno lepsza niż D40 a obiektyw chyba porównywalny.....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#89 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 20 grudzień 2007 - 21:41

Vulpes, nie chcę polemizować i udowadniać że nikon jest THE BEST, ale jestem zdania że tak jak w przypadku np radia samochodowego, lepiej kupić bardzo dobre głosniki a gorsze radio tak i w przypadku aparatów, lepiej zainwestować w obiektyw.

#90 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 21 grudzień 2007 - 00:51

z radiem złe porównanie. Sprzed audio gra tak jak jego najsłabszy element pozwala. Dlatego są chętni na kable za tysiace zet. :-)
W foto-optyce sprawa prosta - SZKŁO. Aczkolwiek amatorzy "pinhole" pokazuję, że i bez tego można się obejść......
Ale dochodzi czynnik psychologiczny...jak się będziesz czuł z D40 przy koledze, co ma D300 ?

#91 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 21 grudzień 2007 - 09:21

Chyba się troszkę zagalopowałem wrzucając Nikkora 70-300 VR do jednego worka z Sigmą apo macro :oops: Nikkor jest zdecydowanie lepszy - właśnie zerknąłem na testy! Nie zmienia to jednak mojego przekonania, że Nikon D40 to najmniej ciekawa puszka w kategorii najtańszych lustrzanek cyfrowych. I zgodzę się też, że jednak ważniejsze jest szkło..... choć puszkę też wolałbym mieć lepsza niż D40 :lol:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#92 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 grudzień 2007 - 11:42

Vulpes,

Nikkor jest zdecydowanie lepszy - właśnie zerknąłem na testy


:mrgreen: ;-)
Ja nie wiem jak można focić 400d czy D40(x) - ale widziałem z nich ( przynajmniej 400d ) świetne zdjęcia. A więc to kwestia przyzwyczajenia i zapału.

:ninja:


#93 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 21 grudzień 2007 - 11:57

Zgadza się! Dlatego uważam, że wybór puszki jest ważny. I wybierając body zwracać należy uwagę nie na to co pisze na pryzmacie lecz na takie rzeczy jak wizjer, ergonomia itd. I tak na dobrą sprawę to z każdej puszki można otrzymać świetne foty, pod warunkiem jednak że będzie do niej podpięte odpowiednie szkło. A to czy matrycza będzie bardziej czy mniej szumieć, czy też będzie mieć 6 czy 10 megapixeli to sprawa drugorzędna, oczywiście przy założeniu że nie robi się odbitek większych niż A3.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#94 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 21 grudzień 2007 - 17:54

Czyli doszliśmy do konsensusu - obiektyw to podstawa, a puszki są bardzo do siebie zbliżone (oczywiście, te z tej samej kategorii cenowej)

#95 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 21 grudzień 2007 - 18:24

Ja bym to ujął raczej tak, że jakość matryc w różnych puszkach jest zbliżona :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#96 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 21 grudzień 2007 - 22:34

Matryce jak matryce ale najlepsza jest klisza bo ona ma duszę, gdzieś o tym czytałem :-P

#97 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 22 grudzień 2007 - 08:02

Velvia 50 ISO, tele 600/4, statyw i jakoś zdjęcia wychodziły. Jak wychodziły!
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#98 Konrad

Konrad
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 23 grudzień 2007 - 22:50

Niedawno miałem taki sam dylemat, nad systemem długo się nie zastanawiałem wybierałem między canonem i nikonem d50 jak dla mnie jest trosze niekompletny i padło na 400d. Zestaw wyglądał mniej więcej tak może komuś coś z tego przypadnie do gustu i ułatwi podjęcie decyzji.

Canon 400d 2110 zl –caschback 270zl
Canon 70-300 is usm 1935zl -caschback 230zl
Kit 100zl (nie pieniądze a choćby do krajobrazu może się przyda)
Filtr uv 62zl
Plecak loverpro 200 – 200zl
Statyw goldphoto + głowica w sumie 400zl ( Podróbka manfrotto ale solidna i ciężka, polecało mi go kilku foto przyrodników kupiłem i jestem zadowolony)
Karta pamięci 2gb plus bateria ok. 150zl

Wychodzi ok. 5000zl no i canon zwraca 500zl. Co do obiektywu 70-300 początkowo miałem brać używaną sigmę 100-300 f4 za ok. 2400, ale jednak wygrała wszechstronność i stabilizacja sigma była za duża i ciężka, wole do zbierać i w przyszłości kupić stałke.

#99 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 23 grudzień 2007 - 23:01

Konrad, witam kolege z Częstochowy :mrgreen: Dokonałeś dobrego wyboru :mrgreen:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#100 zyga (Karol Niemiec)

zyga
  • Użytkownik
  • 463 postów
  • Lokalizacja:
    Tczew-Gniew

Napisano 09 styczeń 2008 - 23:39

A więc po długich namysłach kupiłem Canona 400d z kitem + 70-300mm f\4-5.6 IS USM

Dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych