Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jaki sprzęt do 5000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 grudzień 2007 - 10:42

Ja też bym sie zatsnawiał Pawle - takie kompakty nie mają własciwie szerokiego kąta :-/ ( 35mm... )

:ninja:


#42 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 17 grudzień 2007 - 10:55

wydaje mi sie ,ze jestem klinicznym przykładem , do rozwiazania problemu :roll:

zanabyłem , aby odnowić swoje zaniedbane hobby , po własnie sugestiach reklam , kompakta , sony dsch -9 i zaczałem robić zdjęcia ! było super , do momentu zmierzenia się fotografią przyrodniczą ;-) , jak znalazłem to forum (fotoprzyroda ma się rozumieć ! )
to się załamałem , moje foty zimorodka to porażka ! , mimo zoomu , jaskółki takie sobie , postanowiłem nabyc lustrzankę i zaczyna wychodzić :->

nie twierdze ,ze kompakt jest zły , ale jest imho gorszy , więc jeśli ktos ma sie zdecydować na zakup , nie powinien popełniac mojego błędu ( ale kompakt sie przydaje dalej )

osobiście nie wyobrażam sobie wykonywania zdjęć kompaktem , nie chcę wtykać patyka w mrowisko :->
moje zdanie - generalnie lustra sa lepsze i już , w to chyba nikt nie wątpi.
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#43 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 17 grudzień 2007 - 11:11

Stare powiedzenie głosi:
Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
Chociaż, co poniektórzy wykonują zdecydowanie lepsze fotografie kompaktem niż inni lustrzanką. I nie piszę tu o sobie bo moje fotorafie są co najwyżej mierne.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#44 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 17 grudzień 2007 - 11:54

Nawet zakładając że hiperzoom w hybrydzie ma podobną jakość optyczną niż tani obiektyw 70-300 do lustrzanki, jakość z tej ostatniej zawsze będzie lepsza ze względu na wielkość matrycy. Co z tego że w kompakcie mam światło 2,8 czy 3,5 przy 400mm skoro nie mogę w trosce o jakość używać ekwiwalentów ISO powyśej 200. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest lustrzanka ze stabilizacją, dobre stałoogniskowe tele 300/4 lub 400/5.6, statyw kiedy trzeba i tyle :-P
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#45 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 17 grudzień 2007 - 12:32

Może wydac 4 tys. na Sigmę 50-500mm f/4-6.3 APO EX RF/HSM i dozbierać 1200zł do Olympusa 510? Mamy wtedy stabilizację, 1000mm i przyzwoite ponoć szkło. Lub żeby zmieścić się w kwocie tenże sam Olympus + Sigma 135-400, lub OLYMPUS ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm 1:4.0-5.6 i to samo body.

#46 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 grudzień 2007 - 17:24

Na początku swojej zabawy z fotografią, kupiłem kodaka Z710 - 10x zoom optyczny, fajne zdjęcia nawet wychodziły. Wszystko było ok. do czasu kiedy nie spotkałem 3 jeleni. Nawet nie wyobrażacie sobie jak się wk…. Kiedy nie zdążyłem zrobić zdjęć, oczywiście odpaliłem aparat, ale zanim zoom się wysunął, nastawił ostrość to minęła wieczność. Co więcej, nie da się chodzić z "rozstawionym" kompaktem po lesie, zaraz zdechną baterię. Co do zestawu za 5000pln , ja kupiłbym Nikona D40X z kitem+ obiektyw 70-300 VR + Nikkor 50 f1,8 + pierścienie pośrednie+statyw+ torba. Dla czego Nikon D40x - zawsze lepiej zainwestować w lepszy obiektyw niż mieć wypasioną puszkę.

#47 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 17 grudzień 2007 - 17:46

Tylko, że do nikona D40 są droższe obiektywy, niż np. do D80.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#48 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 17 grudzień 2007 - 17:47

I tu wraca klasyka D70s...
Jakiś Canon jakieś szkła...

#49 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:03

Tylko, że do nikona D40 są droższe obiektywy, niż np. do D80.


droższe????? Mocowanie we wszystkich Nikonach jest takie samo i obiektyw 70-300VR kosztuje tyle samo - przecież nie mówisz jaki masz aparat :-) Jedyna róznica to taka że Nikon D40 nie ma silnika, ale dlatego zaproponowałem wspomniany wyżej obiektyw, bo on ma go w sobie.

#50 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:05

No właśnie nie dodałem, że obiektywy do D40 muszą być z wbudowanym silnikiem (przez co są droższe), inaczej nie działa AF
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#51 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:12

No właśnie nie dodałem, że obiektywy do D40 muszą być z wbudowanym silnikiem (przez co są droższe), inaczej nie działa AF


no właśnie nie są, kolega chce kupić konkretny zestaw, więc kupi go z Nikkorem 70-300VR (z silnikiem) i zapłaci tyle samo ile miałby zapłacić za ten sam obiektyw do D80. Nic nie dopłaca. Ja miałem Sigmę 28-300 bez silnika i używałem jej z Nikonem D50 - czasami jak ostrzyła to cała wieczność mijała, więc kupiłem obiektyw z wbudowanym silnikiem. Tak czy inaczej skończyło się tak samo.

#52 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:15

kolega chce kupić konkretny zestaw

A co w momencie, gdy zechce go rozbudować :?:
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#53 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:21

Ja z uporem maniaka :mrgreen: polecam Pentaxa K10D lub nawet K100D. Nie żebym coś miał przeciw C lub N ale uważam, że dla kogoś kto chce za rozsądne pieniądze mieć bardzo dobre body ze stabilizacją do którego podepnie wszystko co kiedykolwiek na bagnet K zrobiono a także obiektywy M42 Pentax to bardzo dobra alternatywa. Nie do pogardzenia jest stabilizacja i potwierdzanie ostrości z każdym szkłem! D40 czy D40x kupisz taniej ale stabilizacji z nimi miał nie będziesz dopóki nie wywalisz kasy w obiektyw VR. A jeśli kupisz taki to z innymi dalej nie będziesz miał stabilizacji. Jak człowiek w związku z rosnącymi z czasem wymogami co do jakości zdjęć zapragnie wzbogacić swoją szklarnię w parę szkieł stałoogniskowych, np. 28/2.8, 50/1.7, 135/3.5 to taniej jak kupując obiektywy SMC Pentaxa z serii M tej zachcianki nie zrealizuje. Oczywiście to będą szkła manualne ale o bardzo dobrej jakości i zważywszy na to iż wizjer K10D jest naprawdę wielki i jasny w porównaniu z Canonem 400D czy Nikonem D40 praca z takimi obiektywami to będzie prawdziwa przyjemność z tym body. I na koniec kwestia tele. Kupujesz sobie Sigmę 300/4 lub Sigmą 400/5.6 Apo Macro i masz problem z głowy :-P Jestem zdania że do fotografowania zwierząt stałoogniskowiec jest nie gorszy od zooma; pod względem jakości obrazów dzięki niemu otrzymywanych na ogół będzie lepszy od zooma. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że w tym rodzaju fotografii rzadko zdarza się że ogniskowa jest za długa, raczej bywa za krótka :-/ A nawet jak rogacz podejdzie za blisko to co za problem, gdy na matrycy zmieści się tylko jego głowa i parostki? :-D
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#54 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:23

kolega chce kupić konkretny zestaw

A co w momencie, gdy zechce go rozbudować :?:

Już nawet sigma widząc że w Nikonie nie ma silnika, zaczyna robić swoje obiektywy z silnikiem. Zaraz to będzie standard, tak jak standardem zaczyna być VR - choćby ostatnio dostał go Nikon 18-55 - czyli kit.

#55 zyga (Karol Niemiec)

zyga
  • Użytkownik
  • 463 postów
  • Lokalizacja:
    Tczew-Gniew

Napisano 17 grudzień 2007 - 22:29

Nie będzie mi łatwo się zdecydować :-/
A może pokażcie zdjęcia robione canonem 400d z sigmą np.70-300

#56 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 17 grudzień 2007 - 23:02

Nie będzie mi łatwo się zdecydować :-/
A może pokażcie zdjęcia robione canonem 400d z sigmą np.70-300



Jeżeli będzie tylko dobrze zrobione, to napewno Tobie się spodoba,
tak jak i w przypadku zdjęć z Nikona, Pentaxa, Olympusa, Samsunga.
Na dobrą sprawę ciężko będzie rozróżnic które zdjęcie jest z którego aparatu.
Takie porównania, to chyba tylko w laboratorium można zrobić. Bardziej stawiałbym na funkcjoalność aparatów, bo jakość zdjęć będzie bardzo zbliżona.

#57 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 11:03

Funkcjonalnośc aparatu ale i systemu ;-) Jak vulpes powiedział - w Canonie czy Nikonie nie będziesz miał przyzwoitego szkła 70-300 ze stabilizacją za 800zł ;-) w Pentaxie czy Minolcie/Sonym już tak. Ale i bya jeszcze gorzej - może sobie zarzyczysz kupna szerokiego kąta? albo standardu? Nikon czy Canon nie oferują stabilizowanych stałek ( jedynie tele ). Z drugiej strony - jak juz sobie dozbierasz kasuy to może bedziesz chciał kupić stałoogniskowe tele - powiedzmy 300mm f:4. W przypadku Pentaxa czy Sony nie dostaniesz albo będzie bardzo trudne żeby dostać takie szkło. A w przypadku Nikona już znacznie łatwiej i to z silnikiem ultradźwiękowym!
Trudne te wybory :mrgreen:

:ninja:


#58 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 18 grudzień 2007 - 11:25

- jak juz sobie dozbierasz kasuy to może bedziesz chciał kupić stałoogniskowe tele - powiedzmy 300mm f:4. W przypadku Pentaxa czy Sony nie dostaniesz albo będzie bardzo trudne żeby dostać takie szkło. A w przypadku Nikona już znacznie łatwiej i to z silnikiem ultradźwiękowym!
Trudne te wybory :mrgreen:

Zamiast stałoogniskowego tele 300/4 w każdym systemie możesz korzystać ze świetnej Sigmy 100-300/4, która jest bardzo dobra w całym zakresie ogniskowych i nawet z TCx1,4 daje bardzo przyzwoitą jakość. Sporo dobrego można przeczytać o tym szkle w necie. Kosztuje tylko trochę ponad 3000PLN :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#59 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 11:48

kosztuje coś koło 3800 ;-) ( obecnie jest jakaś dziwna wyprzedaż i kosztuje 3200 )
To Tamron 200-500 kosztuje prawie 3300.
w sumie racja, ale do Nikona i Canona sigma ma HSMa ;-) więc albo redukcja wstrząsów albo HSM w tym wypadku.

:ninja:


#60 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 grudzień 2007 - 13:24

Nikon czy Canon nie oferują stabilizowanych stałek ( jedynie tele ). Z drugiej strony - jak juz sobie dozbierasz kasuy to może bedziesz chciał kupić stałoogniskowe tele - powiedzmy 300mm f:4

Nikkor 300 mm/f:4 w tej chwili to około 4200-4300 zł nówka. W podobnie cenie masz canon 400 mm/f:5.6 - tego szkła już chyba przedstawiać nie trzeba ;-)
Nikkor jest z silniczkiem, więc za body może poszłużyć nawet D40 czy D40x. Ale cena zestawu (szkło+body), nie licząc akcesoriów to juz ponad 5000 zł :-? I bądź tu mądry.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych