Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Białowieski Park Narodowy i Puszcza Białowieska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
537 odpowiedzi w tym temacie

#141 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 30 październik 2008 - 17:04

Wersja michalv, stokrotnie lepsza
77. Super miejsce, klimatyczne

Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#142 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 31 październik 2008 - 23:28

77 chciało by się tam być ....

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#143 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 01 listopad 2008 - 07:10

reju niestety 77 nie wyświetla mi się, ale i 76 wygląda zachęcająco !
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#144 reju

reju
  • Lokalizacja:
    Hajnówka

Napisano 01 listopad 2008 - 08:34

reju niestety 77 nie wyświetla mi się, ale i 76 wygląda zachęcająco !

naprawione ;-) powinno się wyświetlać

#145 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 22 styczeń 2009 - 14:50

Krzysztof - duży plus za puszczańskie fotografie i powołanie tego wątku. Też czekam na dobre fotografie lasu.

Takie czasy przyszły, że częściej widzi się fotografie kolegi niż samego kolegę, dodam więc coś od siebie. Kamyczek do ogródka.


78.
Dołączona grafika

79.
Dołączona grafika

80.
Dołączona grafika



#146 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 styczeń 2009 - 14:53

jchyra, ponumeruj poprawnie fotki ;-) ( zgodnie z numeracja w watku ).
78 jest piekne! reszta przedstawia troche za duzo balaganu, ale i tak niezla robota - trudno jest zrobic uporzadkowane zdjecie w takim lesie.

:ninja:


#147 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 22 styczeń 2009 - 15:01

jchyra, ponumeruj poprawnie fotki ;-) ( zgodnie z numeracja w watku ).
78 jest piekne! reszta przedstawia troche za duzo balaganu, ale i tak niezla robota - trudno jest zrobic uporzadkowane zdjecie w takim lesie.


ups! przepraszam i poprawiam.
Rzeczywiście numery 1,2 i 3 to tak jakbym chciałem od razu dostać się do pierwszej trójki ;-)

#148 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:07

...1,2 i 3 to tak jakbym chciałem od razu dostać się do pierwszej trójki


Pewnie by się i należało...
Piękne zdjęcia. Fantastycznie oddajesz klimat puszczy. Czakamy na więcej, bo wiemy że masz się czym chwalić :-0

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#149 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 styczeń 2009 - 22:39

jchyra, świetne warunki miałeś. Najbardziej podoba mi się kadr na 80 potem 79, natomiast 78 tak sobie - to drzewo z prawej, na krawędzi, w nieostrości w ogóle mi nie pasuje do tego kadru.

#150 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 23 styczeń 2009 - 08:57

fantastyczny puszczański klimat.

natomiast 78 tak sobie - to drzewo z prawej, na krawędzi, w nieostrości w ogóle mi nie pasuje do tego kadru.


mnie przeciwnie, dzięki niemu mam wrażenie że jestem tam osobiście i podglądam ostrożnie to co dieje się na bagnie. Wprowadza trochę tajemniczości.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#151 Boguslaw

Boguslaw
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Puławy

Napisano 23 styczeń 2009 - 17:52

IMHO na 78 po obcięciu nieostrego pnia robi się jakby "zbyt przejrzyste", traci ten "...fantastyczny puszczański klimat. ...". No i zostają wtedy nieostre gałęzie przy górnej krawędzi. Może ten nieostry pień "ociupinkę" przeszkadza, ale w połączeniu z nieostrymi gałęźmi tworzy jakby zamkniętą całość no i ... wprowadza tą tajemniczość.
Atmosfera, jak dla mnie fantastyczna.

#152 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 23 styczeń 2009 - 18:37

IMHO na 78 po obcięciu nieostrego pnia robi się jakby "zbyt przejrzyste", traci ten "...fantastyczny puszczański klimat. ...". No i zostają wtedy nieostre gałęzie przy górnej krawędzi. Może ten nieostry pień "ociupinkę" przeszkadza, ale w połączeniu z nieostrymi gałęźmi tworzy jakby zamkniętą całość no i ... wprowadza tą tajemniczość.
Atmosfera, jak dla mnie fantastyczna.


Dziękuję za tak rzeczowy post. To pierwsze zdjęcie, które umieściłem jednocześnie na trzech forach i jak widzę wszędzie drzewo wzbudza podobne wątpliwości. Dziękuję.

#153 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 24 styczeń 2009 - 16:05

Pięknie kadry oddają "ducha" puszczy. Oglądając takie kadry jakie prezentuje jchyra i krzych a chce się wsiąść w samochód i jechać w te piękne miejsca.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#154 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 26 styczeń 2009 - 14:43

Puszcza Białowieska - tym razem trochę banalnie ;-)


81.
Dołączona grafika

82.
Dołączona grafika

83.
Dołączona grafika

EDIT: Zmniejszone, poprawione.

#155 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 26 styczeń 2009 - 14:48

jchyra, ciekawie tam u Was, 81-interesująco wyszło :-)
pzdr

#156 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:23

Z tej serii najbardziej podoba mi się 81 ze względu na delikatną mgielkę na górze kadru no i subtelną dominantę magenty. Bardzo ciekawy efekt wyszedl.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#157 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:28

jchyra, może i trochę banalnie ale las jest piękny.

#158 jchyra

jchyra
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Lokalizacja:
    Białowieża

Napisano 26 styczeń 2009 - 23:23

Roby pokrzepiające to słowa, tym bardziej, że w innych miejscach w sieci te kadry spotkały się z bardzo chłodnym przyjęciem :-D

#159 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 styczeń 2009 - 23:56

81 ma klimat mrocznego boru i to czuć, niestety 82 przepaliłes i to razi dość mocno w tym kadrze. 83 ładnie , klasycznie ale bez większych emocji niestety no i ten PD ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#160 Boguslaw

Boguslaw
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Lokalizacja:
    Puławy

Napisano 27 styczeń 2009 - 02:40

Technicznie nie oceniam, ponieważ dopiero się uczę, czytając trafne spostrzeżenia innych :-)
Natomiast z perspektywy "co oczy widzą, a dusza czuje".

181 - Dla mnie wyśmienite. Skonfrontowanie niskich, zielonych iglaków z pniami dorodnych świerków, podkreśla wrażenie strzelistości i potęgi tych drugich. Dodatkowo pięknie podkreśla ten efekt ta mgiełka.
Kierując wzrok na zieleń małych i z kolei przechodząc na zamglone pnie dużych, zmuszamy wyobraźnie oglądającego do zastanowienia się nad niebotyczną wielkością tych drzew.
Gdyby jeszcze te pnie z lewej nie byłyby tak schowane w iglastych gałęziach, to całe wrażenie pewnie by się jeszcze spotęgowało.

82- Kontrast pomiędzy ciemnymi sylwetkami drzew na pierwszym planie a jasną, rozświetloną korą brzóz potrafi na trochę "przytrzymać oko oglądającego".

83 - Taki niewiele mówiący standard - bardziej jako dokument biocenotyczny ;-) Fakt, że roślinki w PD "upierdliwie" odciągają wzrok od reszty kadru.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych