Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sowa uszata - Asio otus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
766 odpowiedzi w tym temacie

#121 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 27 luty 2008 - 00:27

Hmm.. 29.. rzeczywiście, ale mam ją też ciut inaczej wykadrowaną, jeno w gorszej pozie, kiepściejszym świetle.. i ogon, mimo, że cały, to ginie w chaszczach... niestety.. "tło" niemożliwe do jakiejkolwiek zmiany, psuło trochę zabawę

#122 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 27 luty 2008 - 16:48

Ataman, super sowa , w super kolorach , ciekawe jak focona ? ze statywu z wężykiem ? :->

#123 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 27 luty 2008 - 17:55

Blue: Sowy ( bo to dwie różne, a jak pisałem, na jednym drzewie naliczyłem 10 - a podobno na tym cmentarzu ktoś się już dopatrzył 17 sów) fociłem z ręki, kiepskim szkłem do takich celów: Sigma 70-300 makro, z ręki. Statyw miałem, próbowałem ale dopiero wtedy, gdy podpiąłem jeszcze konwerter 2X, też kiepski kenko MC4, Niestety, zdjęcia z konwerterem poszły do kosza - kicha..
Te fotki są dość mocno kadrowane: pionowa ma zachowaną wysokość ( prawie), natomiast obcięte boki - pierwotny kadr był normalny, poziomy. Przy drugiej fotce oczy sowy były w centrum kadru, dolna krawędź jest orginalna, więc można sobie wyobrazić, ile odciąłem w obróbce.
A że z ręki jako tako wyszło.. to chyba zasługa puszki ze stabilizacją - KejTenDi.
Wczoraj wieczorem wzbogaciłem się o starą lufę Zeissa 300/4 , Pierwsze próby przez przejściówkę wypadły rewelacyjnie. Nie wykluczam więc ponownej wyprawy na sowy, już z tą lufą, ale wtedy to statyw musowy: raz, że to manual, dwa, że waży napewno grubo ponad 2 kg.
I jeszcze podzielę się moim sposobem na wężyk: do analoga miałem wężyk samoróbkę, ale wcześniej wypracowałem równie skuteczną metodę: samowyzwalacz. Teraz w nowej puszce mam funkcję: opóźnienie 2 sek, i przy zdjęciach ze statywu zwykle z tego korzystam.

#124 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 luty 2008 - 22:42

Zeissa 300/4 , Pierwsze próby przez przejściówkę wypadły rewelacyjnie. Nie wykluczam więc ponownej wyprawy na sowy, już z tą lufą, ale wtedy to statyw musowy: raz, że to manual, dwa, że waży napewno grubo ponad 2 kg.

To pewno lepszy obiektyw niż ta sigma, więc warto się wybrać, a czasem jak coś więcej waży to mniej drga, mimo to statyw warto miec.

#125 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 luty 2008 - 22:46

mimo to statyw warto miec.

i to równie ciężki, by się nie uginał pod ciężarem... :lol:

....KejTenDi......o starą lufę Zeissa 300/4


a nie masz problemów z trzymaniem się zestawu w bagnecie K? Bo ja ze swoją DeeSką i Orestegorem 300/4 i przejściówką nie dałem rady wytrzymać, za bardzo mi to wszystko się "kolebało"...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#126 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 27 luty 2008 - 23:27

Ad statywu: mam i często używam niezły statyw - (prawie jak) Manfrotto 055 ;-) , z głowicą kulową (prawie jak) Manfrotto 486 ;-) - swoją drogą, w pracy mam służbowy prawdziwy Manfrotto 190 . i nie widzę żadnej różnicy między tym prawdziwym, a moim Goldphoto

Ad lufy z bagnetem: jak pisałem, tą 300-tkę mam dopiero od wtorku wieczora, więc nie ma co mówić o jakimkolwiek doświadczeniu, ale od dawna mam też zeissowskiego Sonnara 180/2,8 i z nim mam trochę doświadczenia. Mój zestaw jest dość stabilny, natomiast kolega z taką samą puszką ma właśnie problemy ze stabilnością. Przerobiliśmy problem doświadczalnie i okazało się, że "ein hund lieght begraben" w przejściówce: moja ma sprężynkę, która dość dobrze blokuje sie w bagnecie, kolegi przejściówka jest surowa.. sam bagnet bez dodatkowej sprężynki.. Natomiast inną sprawą jest mocowanie takiej lufy na statywie.. otwór w lufie to 3/8 cala, śruba w płytce 1/4 cala.. dostępne przejściówki są za długie, i obiektyw "wisi", a nie opiera sie na płytce.. no i po zablokowaniu głowicy następuje lekkie opadnięcie zestawu ( ale już zamówiłem płytkę ze śrubą 3/8 cala :-D )

#127 amun

amun
  • Małomówny
  • 8 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 08:10

zaobserwowana wczoraj rano w centrum Krakowa
zdjęcie zrobione olympusem c-770 - 10 krotny zoom to za mało :-(
link
http://www.flickr.co...N03/2406480499/

#128 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2008 - 08:13

amun, witaj na forum. Raczej wstawiamy hot-linki ( link do zdjęcia między znaczniki oraz ( ten drugi na końcu wszystko bez spacji ) aby fotka pojawiła się na forum i nie trzeba było klikać na linka ;-) a jeśli uważasz że fotka zbyt słaba to zawsze można ją wstawić do "miesięcznego" wątku by się z nami podzielić ciekawymi spotkaniami i przygodami ;-) Polecam też przeczytać regulamin.

:ninja:


#129 bernard74

bernard74
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 16 maj 2008 - 08:00

30.
Dołączona grafika

#130 kubaman

kubaman
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 maj 2008 - 08:12

sóweczka to rzadki ptak, pisklęcia nigdy nie widziałem, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że to jest dużo większa sowa. Może uszatka (coś już tam rośnie na głowie).

zdjęcie trudne, pozbawione kontroli nad GO i zabałaganione, podoba mi sie jednak, daje próbkę środowiskowego podejścia. Gdyby nie dwa patyki po lewej było by naprawdę bardzo dobre.

#131 bernard74

bernard74
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 16 maj 2008 - 08:32

Niestety patyków nie dało sie ominąć....

31.
Dołączona grafika

#132 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 16 maj 2008 - 09:03

bernard74, numeruj dobrze fotki a poza tym na fotkach to nie sóweczka :-/
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#133 widz

widz

Napisano 16 maj 2008 - 09:07

bernard74.zdjęcia powinny mieć kolejne numery bo zrobi sie bałagan ;-).pierwsze trochę zabałaganione ale mi się podoba.jak uzyskałeś taką perspektywę?czatowałeś na drzewie?w kolejnym super ujęcie,rzadko jest możliwość na tego typu" strzał"-z mostu?- może ciut za ciemne ale i tak brawo.tylko powinno znaleść się we właściwym wątku.
pozdrawiam
widz

#134 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 maj 2008 - 09:38

Chłopaki to poradźcie Bernardowi co jest na tych zdjęciach i się je umieści w odpowiednim wątku.

#135 widz

widz

Napisano 16 maj 2008 - 12:23

drugie-pustułka,pierwsze zostawiam dla Marcina STFN :mrgreen:

#136 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 16 maj 2008 - 16:48

Na obydwóch zdjęciach są uszatki, tyle, że na pierwszym młoda a na drugim stara :-)
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#137 kubaman

kubaman
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 maj 2008 - 17:53

oł je!!!
a jednak coś potrafię rozpoznać :mrgreen:

#138 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 16 maj 2008 - 20:14

widz, jaka pustułka? Z której strony? :shock:

#139 widz

widz

Napisano 17 maj 2008 - 14:15

totalna klapa :oops: idę do lasu zamiast bezsensu kłapać jęzorem.Bernard74 przepraszam za zamieszanie. Marcin D.-dziękuję.

Monastor twój post jest zbędny

#140 bernard74

bernard74
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 21 maj 2008 - 14:25

32.

Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych