Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

dofiansowanie konta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 01 kwiecień 2010 - 10:33

przeczytałem ostatnio apel naszego admina o dofinasowaniu konta i taki oto pomysł mi się nasuną; a gdyby oczywiście w porozumieniu z autorami stworzyć album z najlepszymi zdjęciami naszego formu i oczywiście logo adres forumi i takie tam inne sprawy reklamowe, co do nakładu to nie mam pojęcia i co do wydawnictwa ale myślę, że jak by się taka pozycja w księgani pokazała to napewno zainteresowanie by było bo

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#2 marp10

marp10
  • Lokalizacja:
    Czerwonak

Napisano 01 kwiecień 2010 - 10:39

Pewnie tak, ale trzeba rozważyc czy to sie naprawdę będzie opłacało. Koszty druku, skladu itp., później dystrybucja, jakaś reklama to wszystko niestety kosztuje i może sie okazać, że album byłby zrobiony po kosztach, albo nawet poniżej kosztow.
Ale jeśli chodzi o szczegóły to musiałby sie wypowiedzieć ktos bardziej zorientowany w temacie.

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 10:50

Uh, wypuszczenie takiego albumu to nie lada sprawa... zbyt poważna inwestycja obawiam się...

:ninja:


#4 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:02

hmmm zasugerowałem się nie ukrywam pomysłem jednego z fotografów przyrodników http://www.jerzygrzesiak.pl/index.html (Album "FASCYNACJE") który takrze wydał taką swoją knigę, ale być może koszty są faktycznie zbyt duże aby się w to bawić może ma ktoś doświadczenie w tym temacie

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:05

nebari, wydaje mi się że z takim wydawaniem to trzeba mieć już jakieś zaplecze a najlepiej chody w jakiejś drukarni :mrgreen: t naprawdę fajny pomysł, ale obawiam się że aby coś takiego doszło do skutku to trzeba by zrobić kolejną zrzutę, tym razem tylko na taki album. Można by o tym pomyśleć za jakiś czas...

:ninja:


#6 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:08

Dunadan, nie upieram się to tylko oczywiście takie moje bujanie w obłokach wiosenne zresztą :)

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:09

nebari, spoko, zobaczymy co powiedzą inni. Bujać w obłokach należy, bo może coś to kiedyś przyniesie. Pomysł poddany, teraz go tylko zrealizować. Co z tego że ambitny...

:ninja:


#8 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:16

nebari, - wery gut ajdija
to bylby najwspanialsszy album polskich fotografow przyrody :D
ooooooo a strach sobie go wyobrzic :D, jak sobie przypomne foty coniektorych asow z forum :D
za sponsorami sie rozejrzec, moze by cos wypalilo ;>
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#9 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:23

Pomysł jest świetny ;-) Ale poczekajcie jeszcze trochę, to może też dobiję do tego poziomu :-P
Nie ma firm chętnych do sponsorowania forum? Sądzę że Canon lub Nikon chcieliby taką reklamę ;-)
Patryk, Pozdrawiam

#10 grabeer

grabeer

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:41

Pomysł przedni. Tytuł LUDZIE Z PASJĄ. Stworzyć album a osoby zainteresowane wydrukowaniem jakiegoś zdjęcia kryją koszt tego zdjęcia plus mała opłata, w ten sposób pokrywamy koszt albumu. Jest parę osób, które mogłyby się wypowiedzieć na temat kosztów-jedna jest na tym forum.
Zależy jaki nakład i jak to później rozprowadzić. Powiedzmy 50 zdjęć w albumie. Każde zdjęcie inny autor. Każdy autor zdjęcia rozprowadza 5 albumów w rodzinie - to i tak daje zbyt mały nakład i koszty były by zbyt duże....
Ale pomysł przedni....

#11 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:47

PatrykGala - hehe jak to napisal mi kiedys niemar(lekko zmienie): " zanim to nastapi to bedziemy mieli dlugie siwe brody" ;)
pomysl z firamami produkujacymi sprzet jako sponsor jest dobry, sa to bogate firmy i napewno oplaciloby sie im jakby pod jakims fajnym zdjeciem byl opis a w nim: canon 40D + conon 400mm f5.6 usm L, analogicznie nikon i inne firmy.
grabeer - pomysl z pokryciem kosztow wydruku zdjecia przez autora tez nie glupi ;>

zebrac madre glowy forum, obmyslec temat i moze cos z tego da.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#12 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:59

kurdeniewiemco, przypomniało mi się jeszcze coś, przez Ciebie, a już chciałem iść w teren ;-)
Na forum Olympusa jest taka specjalna grupa użytkowników, są ustalone kryteria aby się do niej dostać. I osoby z tej grupy mogą kupować taniej sprzęt Olka, różnica w cenach jest często jest nie mała, a ruch w tej grupie jest dosyć duży. Taki ukłon producenta sprzętu w stronę użytkowników. (producent jest zadowolony że mu sprzęt schodzi) Pewnie u nas na forum takie coś się sprawdziło bo jednak wiele osób zmienia co jakiś czas sprzęt...
Patryk, Pozdrawiam

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 13:57

Wielu z nas działa jeszcze na innych forach ( Nikona, Canona, Pentaxa, Olympusa ) czy też przyrodniczych... rozreklamować nie byłoby trudno. Można ew. się jeszcze dogadać z reklamą w jakiś Ptakach Polski lub nowym Foto-natura choć to będzie kosztowało...

Kwestia znalezienia sponsora ;)

:ninja:


#14 marp10

marp10
  • Lokalizacja:
    Czerwonak

Napisano 01 kwiecień 2010 - 14:07

Sponsor mógłby byc, ale jakby sie zdecydował np. Canon to chciałby miec w środku same zdjęcia z Canonów, nie wierzę, żeby sie zgodzili na zdjęcia w jednym albumie z innych systemów. Bardziej pasowałby sponsor niezależny(chociaz taka np. Sigma tez pewnie chciałaby mieć zdjęcia tylko ze swoich obiektywów, po co sie porównywać do innych czasem lepszych), albo jakis sklep lub coś w tym rodzaju.

#15 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 kwiecień 2010 - 18:14

Canon to chciałby miec w środku same zdjęcia z Canonów, nie wierzę, żeby sie zgodzili na zdjęcia w jednym albumie z innych systemów


zagadac nie zaszkodzi, a noz sie zgodza.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#16 miszak

miszak

Napisano 01 kwiecień 2010 - 20:22

Moje trzy grosze:
Samemu trudno coś takiego wydać ale może by tak spróbować się wesprzeć jakimś parkiem narodowym itp. Np. gdybyśmy wybrali faunę i flore Biebrzy to BPN jeśli tatr to TPN itp. itd.
A może zastanówmy się z ilu PN mamy foty i wydajmy coś w porozumieniu z Ministerstwem Środowiska?

Ale pojechałem nieźle co? :mrgreen:

 


#17 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 20:52

ja już proponowałem wydanie np. kalendarzy Forum - choćby ze zdjęciami - zwycięzcami konkursów sezonowych. rozprowadzenie ich nawet pomiędzy Forumowiczów może dać trochę grosza. No bo kto nie kupi kalendarza ze zdjęciami choćby ostatnich sójek? A wydając więcej można z drukarnią utargować zniżki...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#18 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 01 kwiecień 2010 - 20:54

A może na początek zacząć od jakiegoś kalendarza. Co prawda rok się dopiero zaczął
ale będzie czas na dogranie wszystkiego. Koszt dużo mniejszy niż w przypadku albumu.

hehe August pierwszy byłeś.
notoryczny brak czasu

#19 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 20:56

kocoor, bo to niezły pomysł jest ..i chyba najłatwiejszy do zrealizowania, na Forum Pentaxa już to któryś raz robią...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#20 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 01 kwiecień 2010 - 21:18

Popieram pomysł August'a, jest zdecydowanie bardziej realny i łatwiejszy w realizacji. Mogę nawet zapytać zaprzyjażnionego drukarza o przybliżony koszt.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych