Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sowa uszata - Asio otus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
766 odpowiedzi w tym temacie

#61 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2007 - 16:11

tomajk, A nie myslales o zdalnym wyzwalaniu :?: no i ja bym swiatelko jakos inaczej... skorzystaj z wireless ;-)

:ninja:


#62 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 październik 2007 - 16:19

Les to ja se mogę jak mam WIR :mrgreen:
Na razie spróbuję z lampą na aparacie, tak dla bezpieczeństwa, potem na kablu, a na końcu dam jako remote na statywie obok jako druga, ale wszystko po kolei, niech przyleci, to najważniejsze, i niech do Q_)#&()@&%^wy nędzy przestanie padać bo nici z tego będą, a takie ładne świeżutkie myszki się kręcą, jak ich nie zje to mi do domu france pouciekają. :mrgreen:

#63 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2007 - 16:24

tomajk, ja bym na nic nie czekal ( poza pogoda ), tylko zrobil jakiegos softboxa i ustawil gdzies z boku sowy coby tak plasko nie bylo. Juz masz zdjecie z fleshem z przodu - po co ci wiecej?

:ninja:


#64 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 październik 2007 - 20:38

Juz masz zdjecie z fleshem z przodu - po co ci wiecej?

Ale te zdjęcia to kiepskie są jak nie wiem co, nadają się co najwyżej do sieci i na odbitkę może maksymalnie z przymknięciem oka 18/27 a ja potrzebuję troszkę więcej.
Na oświetlenie przyjdzie pora, na razie brak troszkę sprzętu, trzeba by coś zamówić ale co to sam nie wiem. HIQ też dziś nie kupiłem bo za późno wróciłem z pracy, więc dopiero w poniedziałek, ale co tam, na razie z lampą, tyle że z tego da się zrobić 30/45 bez najmniejszych problemów. :-D Tak w przerwie między kieliszkami odskoczyłem na sesję z sową, ale sobie przynajmniej goście zobaczyli tomajka przy pracy i jego modelkę. :mrgreen:
21.

22. Chwilę po tym jak odjechałem na koniec pokoju.



#65 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 20 październik 2007 - 20:59

Tak w przerwie między kieliszkami odskoczyłem na sesję z sową

Nie no, to jest znęcanie się...Człowiek pewnie przez całe życie nie zobaczy takiej sowy, a ten Tomajk niedobry robi fotki ot tak sobie w przerwie między kieliszkami :mrgreen:
Piękna fota! No i widać, teraz, ze ma uszy :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#66 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 październik 2007 - 21:06

Tak chwilami stawiała je bardzo wyraźnie, ale tomajkowi się cosik chibotało i cięło gdzie się da i kicha, ale jutro, hmmm no tak nie mam dobrego światła, ale co tam jak przyleci to jej zrobię sesyjkę, tym razem jednak wymienię kołek. :-D

#67 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 październik 2007 - 21:35

tomajk a może ty ją czymś innym wabisz ??? :?:
przyznaj się ( model super!!! -trzeżwy ??? :mrgreen: )

#68 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 październik 2007 - 22:13

tomajk a może ty ją czymś innym wabisz ??? :?:

Tak wabie ją swoją świetlaną osobowością. :mrgreen:
Czym zwabić sowę :?: :?: :?: NIE WIEM
Po prostu wkopałem przed domem kolek dla krogulca, sowy, lub innego ptaka i przylatuje.
Sowy są wszędzie, no prawie wszędzie, tak jak nietoperze, ale są ludzie którzy je widzą, a są tacy co widzą tylko wróble i bociany.
Ja sam kiedyś nie widziałem ptaków, a teraz je widzę, ot cała tajemnica, nie wystarczy pojechać na parę godzin nad rzekę czy jezioro, tam trzeba po prostu być a wtedy sowa przyleci.
To co napisałem nie jest żartem z mojej strony, tak to jest, jeśli już śledzisz poczynania wybitnych fotografów przyrody, to zerknij nie tylko na to czym robią te fotografie, tylko jak je robią, i nie chodzi tu o teleconwertery czy lampy, czy inne sprzęty, które tylko wypełniają plecak, ale o miejsca i czas jaki poświęcają na zrobienie tych fotek.

Sowa jest mięsożerna a lubi tylko żywe przysmaki więc nie ma możliwości zwabienia jej, mój teren to jej dom i dlatego przylatuje.

#69 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2007 - 22:31

tomajk, zaraz... ale co ty chcesz kupowac? jeden flesh w trybie bezprzewodoym to baaardzo duzo. Ustawaisz taki z po ukosie z boku, odbijasz jego swiatlo o kartki papieru i voila!

BlueDun, wabic mozna dzwiekiem i to nie tylko nagranym ;-) juz wabilem kiedys z kolegam to nam samica puszczyka przyleciala, oczywiscie najlepiej wabic nagranym dzwiekiem ale pamietajmy aby nie przesadzic i aby uzyc odpowiednich glosow!!! ogolnie niedoswiadczonym osobom nie polecam.

:ninja:


#70 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 październik 2007 - 08:12

Dunadan, Robiłeś kiedyś lampą na zdalnym odpaleniu gdy musisz być oddalony od lampy o 10m do tego na zewnątrz ?
Myślisz że je nie potrafię wykorzystać możliwości sprzętu ?
Nie wiem co kupić by zadziałało, bo prawie nikt tego nie robi, a przynajmniej nie ujawnił się, więc sam muszę dojść do rozwiązań.
Wszystko jest ok ale tak maksymalnie do 10m ale ponadto się zaczynają robić problemy.

#71 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 październik 2007 - 08:20

A ile masz fleszow? bo jak dwa to one dzialaja przecie jak przekazniki... no nic, kolbinuj jak tam uwazasz a ja czekam na zdjecia :-P :mrgreen:

:ninja:


#72 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 październik 2007 - 08:44

Dunadan, Mam tylko jedna SB800 i do tej pory nie używałem jej zbytnio.
Wszystko dobrze działa w dobrych warunkach, jak błyski sterujące mają się od czego odbić, na wolnej przestrzeni nie jest to już takie proste.
Kupno zaś kosztownego sprzętu tylko po to by zrobić kilka fotek sowie raczej zakrawa na absurd.
Raczej pójdę w oświetlenie stacyjne, po prostu zamiast pomarańczowej słabej sodówki na dachu która przekłamuje kolory roślin i otoczenia, zamontuję HIQ o barwie 5500K co i tak miałem zrobić, zobaczę jaki będzie efekt, zresztą to może być dobre również na lisa i zające, czy nawet kuropatwy.

#73 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 21 październik 2007 - 10:04

tomajk, Tylko tobie pogratulować. Ja widziałem jakieś tam sowy (nawet nie wiem jaki gatunek :oops: ) z dość dużej odległości na wolności - jeden, jedyny raz w życiu...A tobie ta modelka przylatuje. Tylko pozazdrościć. Co do zdjęć - 21. wg mnie najlepsza. Owszem widać odbicie lampy na kołku, ale co z tego... I tak pewnie nie uda mi się zrobić tak dobrego zdjęcia, a napewno nie tym sprzętem co mam :evil:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#74 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 21 październik 2007 - 10:28

tomajk, sama sytuacja do pozazdroszczenia... ja ze swojego okna mogę focić grzywacza który przylatuje na drzewo co noc :-P
Mieszkasz daleko od miasta?

#75 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 październik 2007 - 11:09

tomajk, sory ale majac sprzet wartosci niezlego samochodu wydanie NAWET 1,5 tys zl ni jest chyba wielkim wyczynem? ( a pewnie mozna i jakos taniej... )

:ninja:


#76 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 21 październik 2007 - 11:47

Dunadan, Żeby dało się zmontować coś sensownego za "tylko" 1,5tyś to dawno bym to zrobił, ale za taką kwotę to sobie mogę najwyżej kolejną sabinkę kupić, która pomoże jak umarłemu kadzidło. :mrgreen:

#77 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 październik 2007 - 11:55

o nie wiem, ja sie tam nie znam ale w systemie Minolty majac zestaw dwoch lamp juz mozna rzondzic :mrgreen: No nic, jak pisalem wczesniej - czekam na kolejne fotki ;-)

:ninja:


#78 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 21 październik 2007 - 12:22

tomajk, pokaż jakąś akcje . :fight:
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#79 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 21 październik 2007 - 12:52

tomajk, i znów mnie zdołowałeś
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#80 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 październik 2007 - 12:54

KRISTOVAL, czym cie zdolowal? tymi fotkami? :etam: kiepskie sa. :mrgreen:

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych