Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grudzień 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#201 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 22 grudzień 2007 - 13:46

unkas fajne bliskie spotkanie, nie to co w moim przypadku...

32.
Dołączona grafika
możeby to było niezłe zdjecie gdybym był pół kilometra bliżej

33.
Dołączona grafika
te były troche bliżej, ale szybko je przestraszyłem...

i jeszcze takie spotkanie
34.
Dołączona grafika
także zgodzę się, że grudzień wygląda na pracowity, tylko efekty raczej średnio zadawalajace - mówię o sobię oczywiście!
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#202 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2007 - 13:50

32 :shock: :!: cóż za przepiękne scena! jaka szkoda że nie byłeś bliżej... wspaniały moment...

:ninja:


#203 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 22 grudzień 2007 - 17:33

A u mnie jak zwykle wieeeelkie stado sikor bogatek
35.
Dołączona grafika

Odwiedziły mnie też 2 sroki, kilka modraszek, dzięcioł, no i czubatka (ale piękna, przyleciała akurat jak wyszedłem na papierosa bez aparatu :crybaby: )
No i było jeszcze takie ptaszysko (co to za ptak) :
36.
Dołączona grafika

W okolicy kręciło się też stadko czyży. Niestety nie chciały się zbliżyć na odległość strzału.
Pofotografowałem sobie dzisiaj i pełny optymizmu jutro z samego rana ruszam na bezkrwawe łowy.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#204 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 22 grudzień 2007 - 17:34

Kos - samiec. Dość charakterystyczny :-P
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#205 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 22 grudzień 2007 - 17:37

Dzięki chemik, dopiero uczę się ptaków i jeszcze nie raz będę wam zawracał głowę być może oczywistymi sprawami.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#206 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 22 grudzień 2007 - 17:44

Nie ma sprawy. Sam wiele jeszcze gatunków nie potrafię odróżnić. ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#207 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2007 - 17:54

Hehe zdjęcie sikor bardzo fajne! rzadko się widzi takie ujęcie ;-)

:ninja:


#208 sebaok

sebaok

Napisano 22 grudzień 2007 - 18:00

Dzisiaj byłem w lesie od 10.00 rano do 14.00, nie były to łowy a raczej długi spacer z koleżanką:) więc 3sety nawet nie zabierałem bo po co taszczyć ten złom. W lesie ładnie wszystko oszronione. Mróz nie taki wielki bo -9 ale mając na sobie 3 swetry, kurtkę, 3 pary spodni zmarzłem. Zdjęć brak, aparat odmówił posłuszeństwa. Co chwile pojawiało się, że nie ma karty czy coś tam, aż w końcu padł akumulator (wczoraj wieczorem ładowany).

Budzik już nastawiony na 7.00, akumulator się ładuje, jestem umówiony z wataszką dzików na 8.27:) Ale świnie jak to świnie nie słowne więc mogą się nie pojawić:P

#209 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 22 grudzień 2007 - 18:01

Hehe zdjęcie sikor bardzo fajne! rzadko się widzi takie ujęcie

Tam chyba są same samce (a napewno 4 sztuki), choć ta na górze wygląda mi na samiczkę? Na dole nie da się stwierdzić, bo nie widać popiersia ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#210 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 22 grudzień 2007 - 18:07

Z tego co zauważyłem to była większość samcy. Samiczki trafiały się sporadycznie.

Hehe zdjęcie sikor bardzo fajne! rzadko się widzi takie ujęcie

A żebyś ty widział tą prawie fruwającą wierzbę, aż gęsto tam ich było, ale żadnej fotografii nie robiłem niewiele byłoby widać.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#211 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 22 grudzień 2007 - 18:19

Cerberiusz, sikory ciekawie wyszły - jak bożonarodzeniowe drzewko z ozdobami.
U mnie kolejny dzień tropienia saren. Światło niedopisało (znów tylko ISO 800 wchodziło w grę...), ale rześki mróz i fantastyczna szadź na wszystkim wokoło stworzyły wymarzony klimat może nie do zdjęć, ale do całodziennego spaceru z pewnością. Otropiłem sobie rudelek saren i probowałem spokojnie dojśc do sytuacji "strzeleckiej". Najpierw dłuuugo je obserwowałem stojąc na ścianie zagajniczka i próbowałem doliczyć się ile par oczu może pokrzyżować plany zbliżenia się na odpowiednią odległość - doliczyłem się trzech sztuk.. i w sumie nawet mi się z tropami odbitymi na świerzym szronie zgadzało, w sumie... Teren jednak na obwodzie nr. 120 jest strasznie trudny, bo to podmiejskie nieużytki porośnięte suchymi chwastami nieraz do ramion (i niestety brzydki, bo zewsząd widać przemysłowe budynki, linie energetyczne, rurociągi.., ale obfitujjący w zwierzynę...), każdy ruch jest trudny i może zdradzić szelestem, ale mimo to powoli udało mi się podejść na jakieś 35 metrów. Cały czas obserwowałem trzy pary świec (oczu) i nasłuchujących co chwila łyżek (uszu...). Jednak to nie wystarczyło.. okazało sie, że rachmistrzem jestem lichym i nie doliczyłem się jednego koźlaka, który ani myślał puścić mi to płazem - poderwał się kiedy tylko zauważył mój ruch - w ten sposób dowiedziałem się o jego obecności. Zabrał z sobą resztę. Zdążyłem tylko jedno zdjęcie "cyknąć" kozie z bardzo industrialnym tłem. Szkoda, bo gdyby nie czwarty zwierzak podchód by się udał... Morał z tego taki - dokładnie zlustrować i policzyć przed podchodem.
37.
Dołączona grafika

#212 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 22 grudzień 2007 - 18:38

unkas, ciekawa historia, poparta dowodem.

EDIT
U mnie było ISO 400 i czasy 1/100 1/120
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#213 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 23 grudzień 2007 - 15:16

wróciłem z nad Wisły , byłem bez aparatu w celach poznawczych ,(oczywiście wyszło słońce i by sie aparat przydał :roll: ),
poszedłem sprawdzić działanie nowego nabytku - garmin e trex HC taki do poruszania sie (opisze w osobnym watku , moze kogoś zainteresuje )
wyprawa była bardzo owocna ! :mrgreen: , pierwszy raz w życiu miałem okazję obserwować, bielika !!!, majestatyczny ptak bezszelestnie wzbił sie do lotu , w bardzo bliskiej odległości ( spłoszony raczej przez wędkarzy), myslę ,że mógłbym wykonac fotki jakosci lepszej niż dokumanetalna , trudno , co widziałem to moje , a widok zapierał dech w piersiach , piekny , wypasiony ,z równiutkim ogonem , okaz zdrowia , nie młody , raczej stary wyjadacz Wiślany ( siedział na karpie wynurzonej z wody , piekna sceneria by była ).
wiem ,ze moze to zabrzmi smiesznie , ale cieszyłem sie jak dziecko :-> , obserwowałem to dostojne , ogromne ptaszysko,aż zniknął w gąszczu drzew po przeciwnej stronie rzeki .
z radości zadzwoniłem do żony ! nie podzieliła mojego entuzjazmu :oops: -"tak?, no prosze , i co ? " haha .
niestety poniosłem klęskę , jesli chodzi o czatownie , ktoś nagminie czysci mi miejsca , tak zawzięcie ,że nawet druty do przywiazywania padlinki posprzątał ( w obydwu miejscach , " ekolog" zasr............... , nie ważne , może myśli , że jest bohater i walczy z plagą kłusownictwa ? :mrgreen: , w sumie niech walczy , wiecej to może przynieśc dobrego niz złego, zmieniam więc miejsce, a szkoda bo bielika zaobserwowałem niedaleko czatowni :->

widziałem tez oczywiście sikory (wszystkie , znaczy się cztery gatunki ), pełzaczy kilka , dziecioła słyszałem , podejść sie nie dał, swoją koleżanke czaple , co sie mnie coraz mniej boi , pare kormoranów, i gile ! piekne ptaszki , takie jak cukierki normalnie ! , jednak odległości spore , fakt ,ze latałem jak kot z chorym pecherzem sparwadzając gps'a.
tak to u mnie dzisiaj było :mrgreen: , siedzę teraz, pije herbatkę i opisuje Wam swoje przygody , małe ,ale jak cieszące( byłem chory nieco i od ponad tygodnia pierwszy mój wypad ) . ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#214 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 grudzień 2007 - 15:28

Fajne spotkanie z tym bielikiem ;-) a ja dziś widziałem to:
38 Perkozek
Dołączona grafika

39 Czapla siwa
Dołączona grafika

40 Nurogęsi
Dołączona grafika

Był też strzyzyk jeszcze... ogólnie to niexle, ciesze się z perkozka.

#215 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 grudzień 2007 - 17:40

No to ja z kolei też się wybrałem z samego rana, tym razem bez nadziei na wschodzik - pochmurno było, ale stwierdziłem że pofotografuje szron, szadź itp. w końcu jednak zawędrowałem nad Wislę i tam zaliczyłem obserwację wydry ;-) Zobaczyłem ja jeszcze w wodzie i myslalem, że to bóbr, bo wyglądała jakby w pysku jakąś gałąź wlokła, ale jak doplynęła do wysepki to zorientowałem się, że to wydra :-) Było z rana, szarawo, mało swiatła, na 300 mm. ze statywu. Chyba nie było szans na ciekawsze ujęcia. Oto kilka zdjęć:

41.
Dołączona grafika

42.
Dołączona grafika

43.
Dołączona grafika

44.
Dołączona grafika

#216 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 23 grudzień 2007 - 18:28

Ciekawe spotkanie, nigdy wydry na "żywca " nie widziałem.
Pozdrawiam.

#217 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 23 grudzień 2007 - 19:06

Gratuluję spotkania :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#218 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 grudzień 2007 - 19:20

No to mieliśmy fajne sporkania - zazdroszczę Roby ;-)

To powinno zachęcić wszystkich do wyjścia z domu :mrgreen:

:ninja:


#219 sebaok

sebaok

Napisano 23 grudzień 2007 - 20:45

Ja dzisiaj widziałem moją znajoma wataszke, 3 sarny i zająca ale zdjęc brak bo było za ciemno. Budzik już nastawiony na rano, sprzęt spakowany i po 7.00 ruszam, chociaż pogoda niestety nie będzie zbyt ciekawa

#220 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 grudzień 2007 - 20:51

Powodzenia! faktycznie ICM pokazuje straszne zachmurzenie - dziś było pięknie za to...

:ninja:






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych