Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Badyl na myszołowa - pomoc pilnie potrzebna!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 25 listopad 2007 - 14:44

Udało mi się w końcu postawić fajną budę na skraju trzcinowiska nad jeziorem. Teraz muszę jeszcze tylko wkopać badyl na myszołowa i w związku z tym mam do Was pytanie. Jakiej powinien on być wysokości, tak aby myszak chętnie na nim siadał?. Dodam, że w promieniu ok. 200m nie ma żadnego naturalnego stanowiska na którym drapol mógłby przysiąść.

1.
Dołączona grafika

Buda znajduje się po prawej tuż przy tych większych krzaczorach w środku kadru. Ma jakiś 1,20m wysokości. Przed nią mam dość duży płaski teren pokryty niską trawą.
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#2 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 listopad 2007 - 15:10

Tomek Wyszyński, wysokość zależy od tego z jakiej perspektywy chcesz robić fotki i czy to ma być miejsce dokarmiania czy liczysz że myszak wybierze twój badyl do obserwacji terenu.
Ja używam takiej długości badyla aby w zależności od dystansu pomiędzy czatownią a samym badylem uzyskać taki plan aby ptak nie był fotografowany od spodu.
Dystans jaki staram się utrzymać to około 10 m-14 m od budy więc badyl ma jakieś 1,5 m ale mam takie miejsce gdzie czatownia jest częściowo w ziemi więc badyl ma okoł 50 cm oczywiście to miejsca gdzie jest wykładana karma.
Jednak jeżeli chcesz aby to było miejsce z którego będzie polował myszak czy inny drapol to ciężka sprawa bo nie wysokość tylko to czy on będzie chciał przylecieć w to miejsce.
Ja korzystałem z metody prób i błędów.

A co to za obiekt w tle koło tego słupa energetycznego?
Wojtek

#3 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 25 listopad 2007 - 16:19

No tak zapomniałem napisać. Patol ma być przy nęcisku. Nie wiedziałem, że 50cm wystarczy, ale bardzo mnie to cieszy, bo ściana lasu jest dość daleko, więc przy bardzo wysokim patyku miałbym nieciekawe tło.

Czym najlepiej nęcić myszołowa? Ja mam zamiar wykładać korpusy z kury - można je dostać za grosze w każdym mięsnym ;-)

Ten obiekt o który pytasz to bloki mieszkalne w Piekarach Śląskich.
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 listopad 2007 - 16:27

Tomek Wyszyński, Budynki mieszkalne - nie za blisko czatowni pewnie ludzie odwiedzają to miejsce.
Najlepsza jest padlina sarna albo dzik potrącony przez samochod, ale kurczaki moga być ja karmiłem w zeszłym roku mały problem sie pojawia się gdy koty zwietrzą mięso taki kurczak to idealna sprawa dla kocura.
A wałęsajacych się kotów i psów coraz więcej mysliwi nie strzelaja ich, bo boja sie zadymy po takim strzale.
Wojtek

#5 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 25 listopad 2007 - 17:12

Miejsce jest zdecydowanie wolne zarówno od ludzi jak i od zwierząt domowych. Te bloki są oddalone o ok. 7 km od czatowni, a do tego oddzielone zalewem ;-) Fotografia przy ok. 400mm. :-) Ludzie tam nie chodzą bo nie mają po co, a do tego potrzebne są wysokie wodoszczelne buty aby się tam dostać. Myśliwi też tam nigdy nie polują - mają inne miejsca.

W jakiej odległości od patola powinno wykładać się mięso?
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#6 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 listopad 2007 - 17:23

W jakiej odległości od patola powinno wykładać się mięso?


Ja mocowałem korpusy kurze do badyla za pomoca drutu oczywiście odrobinę niżej niz planowany kadr to gwarantowalo że ptak usiądzie prosto na końcówce badyla, czyli mieso nie leżało na ziemi, ptak po wylądowaniu zabierał sie do jedzenia a potem na tym samym kołku siedział i odpoczywał po posiłku wtedy mozna było uzywac do woli.
Stosowałem prosty kawałem obmurszałego drewna wkopany pod lekkim kątem dla urozmaicenia kadru i się sprawdzało.
Wojtek

#7 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 25 listopad 2007 - 18:50

dziękuję Ci Wojtku za pomoc :-) Na pewno skorzystam z Twoich rad. Dziękuję jeszcze raz!
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#8 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 listopad 2007 - 20:18

co do badyla , musze przyznać ,ze z boku podczytywałem rozmowę i dzisiaj po zaneceniu wstawiłem , wkopalem takowy ( zamienie , bo w kadrze jakiś taki ), i co prawda nie przyleciały drapole , (jeszcze mam nadzieję ) ale jedyny gość wrona szara , po małej konsumpcji ( zreszta i przed) na tym badylu właśnie usiadła !, cuda wianki :mrgreen: i działa !

#9 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 28 listopad 2007 - 20:45

BlueDun, odrobine cierpliwości i drapole znajdą mięcho.
Wojtek

#10 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 29 listopad 2007 - 21:11

mam nadzieje jutro rano jade , mam 7 kg swininki znowu na kosciach nie obranych , mam jednk nadzieje na pare próbnych fot, chociaz :roll:
juz znalazłem nowy patyk , taki przez wode złechrany , zobacze może bedzie ładniej

#11 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 30 listopad 2007 - 17:14

i co dzisiaj ? masakra :sad: nic !

nawet nie tknięta padlinka ! , ( przcież wrona znalazła , i co nie przyprowadziala koleżanek ?)

nie daje za wygraną , na innej łasze - bardziej odsłoniętej i w miejscu bliżej wody , zawlokłem konar , patyk do siadania ( taki nawet ładny , wałówkę przwiązałem i czekałem , nawet wrony ze złamanym piórem hehe ), ale brzydko było i ciemno , padał śnieg z deszczem nic nie latało , jakieś dwie mewy ,może )

nie wierzę ,ze amatorów łatwego kąska nie skuszę :roll:

#12 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 listopad 2007 - 18:08

Nie wiem jak w wawie z pogodą - mówisz, że sypie ale czy już jest biało? czy jest mróz? raczej nie skoro śnieg był z deszczem.
Może trzeba poczekać aż ich bardziej przyciśnie?
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#13 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 30 listopad 2007 - 19:56

hm pewnie masz racje , trzeba poczekac na mrozy , może będzie lepsza współpraca ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#14 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 30 listopad 2007 - 20:02

zawlokłem konar , patyk do siadania ( taki nawet ładny , wałówkę przwiązałem i czekałem , nawet wrony ze złamanym piórem hehe )

Od razu po wylożeniu miecha czekałeś na myszołowy? Trzeba chyba trochu poczekac coby sie ptaki przyzwyczaily do czatowni i takich tam, no i rzeby wogole znalazly mieso :-D

#15 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 30 listopad 2007 - 20:08

tronk, ja czekałem tylko na pojawienie sie czegokolwiek :) , jak siedze nad rzeką i jem kanapke to po odejściu na 10 m można tylko zobacyć gościa "kra "z nią w dziobie , chodzi mi o wrony , sroki kawki , których jest tam zawsze (ale nie teraz ! ) multum, a z tego co wiem , to takie zainteresowanie sciaga większych gości .chyba :roll:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#16 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 29 styczeń 2009 - 15:10

Przedstawiam mój "badyl na myszołowa"...pytanie brzmi:
Czy przyleci ? jak mnie w ambonie nie ma to coś przylatuje ale tak to raczej nic.Jakieś wskazówki ? Czy mięso nie za blisko badyla ? Czy widzą mnie w ambonie ?
2.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Na zdjęciu 2. badyl widoczny na środku
3.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
4.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#17 miszak

miszak

Napisano 29 styczeń 2009 - 15:21

Po pierwsze to porządnego zdjęcia nie zrobisz bo patrzysz z góry.

 


#18 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 29 styczeń 2009 - 15:25

tak wiem to moje pierwsze podejście...chociaż zdjęcie 03. robione jest z ambony

#19 gumarop

gumarop
  • Lokalizacja:
    Ropczyce/Kraków

Napisano 29 styczeń 2009 - 16:56

I jeżeli kadr ma wyglądać jak na zdjęciu 4 to obróć się trochę aby wyeliminować to coś kwadratowego w tle po lewej :) taka moja sugestia :)
Canon 50D + 300/2.8
www.dawidmagdon.art.pl
Pociągały mnie nieodparcie swoją lekkością, barwnością, tajemnicami egzystencji. W.P.

#20 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 29 styczeń 2009 - 17:08

kard będzie wyglądał jak na zdjęciu 3. pisałem wcześniej że to jest właśnie widok z ambony.
Zdjęcie 4. obrazuje położone poniżej mięso i pytanie czy mięso leży nie za blisko ?





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych