Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


MichalR

Rejestracja: 01 wrz 2013
Poza forum Ostatnio: 2 dni temu

Moje posty

W temacie: Modliszka H.Membranacea

4 dni temu

Gdyby nie wiatr to może by lepiej wyszły, może gdybym używał lampy byłoby jaśniej. A nie zabrałem ani dobrej lampy z dyfuzorem ani statywu. Fakt separować ich się nie dało od tła, ale miałem mało czasu, pokazały się dopiero około południa, gdybym dodatkowo jeszcze się spodziewał że będą to bym się dłużej nad nimi koncentrował. Niestety wyjazd był bardzie naukowy niż fotograficzny, zbierałem mrówki z gniazd, a zdjęcia przy okazji, tak wyszło, jak pisałem bardziej dokumentacyjnie.

 

W obróbce dałoby się sporo skorygować zapewne, zwłaszcza jak się dysponuje RAW-ami.


W temacie: Kleszcze Ixodidae

4 dni temu

Być może, ale z mądrością ma to wciąż niewiele wspólnego:-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

W temacie: Pogońcowate - Lycosidae

4 dni temu

2 i 4 bardzo fajne. Nie widziałem nigdy takiego pająka w Chorwacji, mimo kilku pobytów w różnych miejscach tego fajnego kraju.


W temacie: Kleszcze Ixodidae

4 dni temu

Z ta mądrością kleszczy to bym nie przesadzał ;)


W temacie: Modliszka H.Membranacea

4 dni temu

Modliszki fajne bo polskie, ale zdjęciom przydałoby się więcej światła bo ciemnica na nich straszna, trochę nieostro tez wyszło niestety ale wbrew pozorom mimo ze owady duże to dość trudno im się zdjęcia robi. Co do ruchliwości to są to owady czatujące więc wystarczy im odrobina stabilności i spokoju żeby dały ze sobą zrobić wiele. Fociłem swoje w upale sięgającym 35-40 stopni, na odkrytym terenie, w środku gorącego dnia i fajnie współpracowały, jedyny problem to żeby je odseparować od tła na przymkniętej przysłonie i złapanie w całości w GO. Jak się to opanuje to praca z nimi to sama przyjemność, przynajmniej na bazie moich doświadczeń.