Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


laszlo111

Rejestracja: 20 gru 2010
Poza forum Ostatnio: 6 godzin temu

Moje tematy

Karpaty Ukraińskie

04 styczeń 2019 - 06:05

Nie mogę znaleźć na forum żadnego podobnego wątku a przecież Ukraina ma mnóstwo pięknych gór i to bardzo blisko granicy. Ostatnio wziąłem się za ponowną obróbkę fotek z lat 2010-2012. Może coś pokażę?

 

1. Beskidy Skolskie

Beskidy-Skolskie-013.jpg

 

2. Rzeka Opir. Beskidy Skolskie

Beskidy-Skolskie-021-Skole.jpg

 

3. Pasmo Pikuja. Bieszczady

Bieszczady-Wschodnie-095-Pasmo-Pikuja.jp

 

 


Jordania

31 październik 2018 - 18:59

Pisałem relacje z Iranu i Omanu więc może przedstawię jeszcze jeden kraj mojego ulubionego (poza Bieszczadami) regionu świata. Kilka dni temu wróciliśmy z żona i córką z Jordanii. Wybieraliśmy się tam już od jakiegoś czasu ale do tej pory loty były dosyć drogie i Jordania siedziała w poczekalni. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Ryanair wprowadza tanie loty z Polski do Ammanu było oczywiste, że polecimy jednym z pierwszych.

Wycieczka wyszła inaczej niż wszystkie poprzednie. Do tej pory priorytetem były ptaki ale jordańskie krajobrazy zachwyciły nas tak bardzo, że już pierwszego poranka olaliśmy ptaki i skupiliśmy się na widokach. Inna sprawa, że ptaków było jakoś mało i nie bardzo chciały aby je fotografować.

Sposób podróżowania taki jak na poprzednich wycieczkach. Wynajmujemy samochód, nocujemy pod namiotem, jemy tam gdzie miejscowi.  Normalnie staramy się też unikać miejsc turystycznych ale w Jordanii jest to raczej trudne. Dana, Wadi Rum, Petra to miejsca przyciągające większość turystów odwiedzających ten kraj. My również chcieliśmy zobaczyć te miejsca.

 

Na początek zdjęcia z okolic wsi Dana. Jest to obszar gór i wielkich skał poprzecinanych dolinami tymczasowych rzek. W momencie naszej wizyty wszystkie rzeki były wyschnięte. Już po kilku chwilach stwierdziłem, że to jedno z najdziwniejszych i najładniejszych miejsc na świecie jakie widziałem.

 

1.

Jordania-Dana-17.jpg

 

2.

Jordania-Dana-18.jpg

 

 

3.

Jordania-Dana-26.jpg

 

4.

Jordania-Dana-2.jpg

 

5.

Jordania-Dana-36.jpg

 

6.

Jordania-Dana-52.jpg


Zaganiacz oliwny - Hippolais olivetorum

16 maj 2018 - 20:07

Nie umiem zrobić zdjęcia krajowego zaganiacza ale w Bułgarii dorwałem takiego:

 

1.

zaganiacz-oliwny-002.jpg

 

2.

zaganiacz-oliwny-003.jpg