Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Mortis

Rejestracja: 10 lis 2006
Poza forum Ostatnio: 3 tygodni temu

Moje posty

W temacie: Pojezierze Mazurskie

04 grudzień 2020 - 09:56

Ostatnie dwa zdjęcia wybijają się na tle poprzednich. 267 kompozycją ładnie prowadzącą wzrok gdzieś w dal, a 268 świetnym światłem i prostotą- ten kadr jest dokładnie taki, jaki powinien być :)


W temacie: Pytanie do doświadczonych

02 grudzień 2020 - 18:30

To ja tylko dodam od strony fotografii krajobrazowej, że wałęsanie się po lasach i łąkach o niefotogenicznych porach jest bardzo wskazane i wielce owocne- wiemy dokąd się udać, kiedy już światło dopisze ;)


W temacie: czy forum sie kończy?

27 listopad 2020 - 10:33

A może wróci jeszcze czas forów? Te wszystkie strony, serwisy i aplikacje zbudowane tak, by generować w nas dopaminę serduszkami mają wspólną wadę. To brak jakiejkolwiek rozmowy, konstruktywnej krytyki, refleksji nad pracami. Niektórym to zapewne nie przeszkadza- zadurzeni cyferkami będą dalej święcie przekonani o jakości swoich zdjęć. Nikt im w końcu nigdy nie wyjaśnił, że można inaczej, nie spytał- dlaczego tak? 

 

Wydaje mi się, że ten trend z czasem może się odwrócić. Może nie masowo, ale znajdą się pewnie jednostki, które będą chciały czegoś więcej. A gdzie w internecie tego szukać, jak nie właśnie na forach?


W temacie: Brzoza - betula.

27 listopad 2020 - 10:00

Tak. Ze względu na stałoogniskową optykę (300/4) trzeba było ciąć. :-)

Trochę rzuca mi się w oczy to "cięcie". Z drugiej strony, więcej góry to mniej dołu, czyli mniej ładnego kontrastu kolorów. Fajne zdjęcie, scena musiała robić wrażenie na żywo :)


W temacie: Brzoza - betula.

26 listopad 2020 - 09:44

Bardzo sympatyczne światło i kolory. Korony brzóz celowo przycięte?