Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

EXIF- pomoc w nauce ? czy tajne info fotografa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 listopad 2007 - 07:36

mam pytanie , skoro jest to portal mający polepszać nasz warsztat techniczny jak i imho :roll: artystyczny naszych zdjęć , dlaczego bardzo czesto z dumą sie prezentuje w danych exif posiadany aparat , ale juz nie dane ekspozycji konkretnego zdjecia ?
czy to jest jakaś przeogromna tajemnica ? doswiadczenie mistrza , który dochodziłe latami i nie chce ujawnić tajników swojego warsztatu ? , hm nie wiem , nie słuzy to napewno pomocy w robieniu fot przez innych , no chyba ,ze jest to mało ważne , a trzeba sie pochwalic tylko, niezrozumiały jest dla mnie także brak jakichkolwiek danych o zdjeciu , czy to ma oznaczac ,że została poddane tak silnej obróbce ,ze zostały utracone ?
nie wiem ale dla mnie to jest dziwne .

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 listopad 2007 - 08:04

Zapisanie zdjęcia w PS Save for Web kasuje exif.
Zapisz jako... pozostawia.
Ja zostawiam exify, bo sam lubię czasami podejrzeć u innych jakim sprzętem była robiona fotka, jaki czas, przysłona, ogniskowa, ISO itd...
Wiem, ze niektórzy kasują exif, bo łatwiej wtedy udowodnić ewentualną kradzież zdjęcia.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 listopad 2007 - 08:26

żeby coś ukraść to musi być dobre :mrgreen:
czasem taka próba może być bardzo budująca , wystarczy zweryfikować oryginalnośc plikiem bazowym (np. RAW), nie trzeba danych exif .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2007 - 11:56

tak to się zgadza że exif zależy od sposobu zapisu zdjęcia, BlueDun, nie dziw się że ludzie nie chcą zdradzać swojego warsztatu, chociaż przyznam, że mnie nieraz trafia jak widzę ciekawe foto i nie mogę zobaczyć parametrów fotki ale coż trudno się mówi.
Wojtek

#5 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 listopad 2007 - 16:56

Zapisanie zdjęcia w PS Save for Web kasuje exif.


Dlatego u mnie niema. :sorry:

#6 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 listopad 2007 - 16:59

przecież to żadna róznica czy przez Save As czy inaczej :roll:

nie tłumaczcie sie , nie chceta to nie mówta sam dojdę :mrgreen:

#7 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 listopad 2007 - 17:48

BlueDun, poszukaj na forum. Tomajk kiedyś zdradził, dlaczego usuwa exify.
Sorry tomajk :-P

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#8 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 04 listopad 2007 - 18:07

Żeby nie było szukania, to: na nic dane na temat parametrów przy których zrobiona była fotka, żeby z nich skorzystać trzeba by posiadać taki sam model aparatu i również ten sam obiektyw, mało tego warunki świetlne również, więc żeby nie wprowadzać w błąd a przy tym zmobilizować do wyrobienia sobie własnych ustawień usuwam dane, ot i cała tajemnica.

#9 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 06 listopad 2007 - 13:12

BlueDun, ja też osobiście chętnie zaglądam do exifa przy róznych okazjach. Traktuje to jako typową pomoc w nauce. A jeszcze jak ktoś ma podobny lub identyczny sprzęt, jak sugeruje tomajk, to już w ogóle jestem happy, że ktoś nie usunął EXIF'a.

#10 Michał M

Michał M
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Lokalizacja:
    Górki (mazowieckie)

Napisano 09 listopad 2007 - 00:51

Ja kasuję exif-y z bardzo prozaicznego powodu: kilkanaście do małe kilkadziesiąt kilobajtów, które on zajmuje wolę zużyć na zmniejszenie kompresji jotpega...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych