Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Album


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
202 odpowiedzi w tym temacie

#1 morav

morav

Napisano 24 październik 2007 - 19:09

Właśnie trwają prace nad naszą galerią, więc różne dziwne rzeczy mogą się dziać :wacko:

#2 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 24 październik 2007 - 19:20

wlasnie zauwazylem :-)
i mamy nowego admina :-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#3 morav

morav

Napisano 24 październik 2007 - 19:23

i mamy nowego admina


Chwilowo :-)

#4 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów

Napisano 24 październik 2007 - 19:36

Zmiany , zmiany , zmiany ;-)
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#5 chemik

chemik

Napisano 24 październik 2007 - 20:47

Oby na dobre nam wyszły....
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#6 Dunadan

Dunadan

Napisano 25 październik 2007 - 08:20

No własnie, co o tym myślicie?

:ninja:


#7 hubacz

hubacz

Napisano 25 październik 2007 - 17:56

Strzelam w ciemno ze okaze sie to niewypał z ktorego korzystać beda tylko nieliczni ktorym zalezy zeby byla :>

Dlaczego ? Wystarczy spojrzec co sie dzieje np na innych tego typu galeriach przy forach.

#8 brzeziu

brzeziu
  • Użytkownik
  • 704 postów

Napisano 25 październik 2007 - 18:21

Chyba lepszym pomysłem było by pokazywanie się nowo wystawionych fotek w postaci takich miniaturek , jako taka zajawka , wglądówka ... kierująca do posta.
Sam pomysł galerii jakoś mnie nie przekonuje , ale może się mylę ... :-?
C30D/BG-E2n*EF-S10-22F3,5-4,5*EF/50F1,4*EF100F2,8*430EX*M055x pro cdn
www.brzeziu.selia.pl

#9 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 25 październik 2007 - 21:28

brzeziu, mysle ze to jest ciezkie z technicznego punktu widzenia ... kazdy post trzebaby "skanowac" w poszukiwaniu znacznika wklejenia obrazka - oczywiscie jest to do zrobienia ale nie wiem czy w jakis prosty sposob :-/

Co do samego albumu to mam mieszane uczucia:
ZA
- oceny zamiast komentarzy - czesto anonimowa ocena jest latwiejsza do wystawienia niz otwarty komentarz, klikniecie na 1,2,3 ... czy jakas inna ocene jest szybkie sprawne i nie wymaga czasu (nie tyle co pisanie posta)
- najnowsze fotki w widocznym miejscu to fajny pomysl
PRZECIW
- album moze ograniczyc ilosc fotek wstawianych do watkow tematycznych (malo komu bedzie sie chcialo wstawiac fotki tu i tu)
- czesto w ciagu kilku minut przybywa kilkanascie fotek (jeden autor wrzuca 3 w poscie) wtedy sledzenie tych najnowszych 4 w albumie ma maly sens ...

Ogolnie mysle ze temat jest warty rozwazenia, jak nie wypali to sie zrobi ankiete i najwyzej zlikiwduje :-D
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#10 nebari

nebari

Napisano 26 październik 2007 - 08:16

Ja się obawiam jednego, żeby to nie skończyło się jak na fotoalbumie onetu gdzie było ocenianie które nic nie wnosiło, a wręcz wytrącało z równowagi bo ci co wystawiali gnioty oceniali naprawdę świetne foty na poziomie 1 a swoje na poziomie 5 i 6 (nie uważam, że na naszym forumu było by podobnie). Jak dla mnie ważna jest opinia ludzi którzy zajmują się fotografią mniej lub bardziej profesjonalnie i od których mogę usłyszeć co jest nie tak i jak to ewentualnie poprawić, natomiast etap ocen wraz ze szkołą już mam za sobą. Co do albumu to może coś w wersji tej stronki: http://www.fotografi....pl/galeria.php

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#11 Roby

Roby

Napisano 26 październik 2007 - 08:48

To ja może napiszę coś od strony administracji forum by naświetlić ogólne ramy jak ma to wyglądać.
Pomysł jest taki by w galerii zgromadzić najlepsze zdjęcia z forum. Galeria miałaby być swoistą wizytówką forum i pokazywać poziom do którego mamy ciągnąć.
Nie będzie tam tylko zwycięskich zdjęć z konkursów, ale też i inne.
Każdy użytkownik będzie miał prawo mieć prywatną galerię, do której najprawdopodobniej będzie mógł wstawić tylko 5 zdjęć na 3 miesiące. Będzie to zatem zmuszać użytkowników by selekcjonować swoje zdjęcia i wybierać tylko te najlepsze, a jednocześnie nie odciągnie użytkowników od samego forum i wstawiania oraz komentowania zdjęć na forum.
Galerie prywatne będą poczekalnią do przejścia do głównej galerii forum. A dostawać się tam będą zdjęcia, które z prywatnych galerii zbiorą najwyższą notę.
Taki jest ramowy pomysł, który może się jeszcze ciut zmieni.

#12 hubacz

hubacz

Napisano 26 październik 2007 - 09:56

Czyli cos jak na grupachdyskusyjnych foto-przyroda i fotografia przyrodnicza ? :)

#13 Roby

Roby

Napisano 26 październik 2007 - 10:26

Czyli cos jak na grupachdyskusyjnych foto-przyroda i fotografia przyrodnicza ? :)


Trochę tak, ale nie do końca - trzeba pamiętać, że taka galeria miałaby służyć do wyselekcjonowania najlepszych zdjęć umieszczanych na forum i być naszą wizytówką. Więc galeria powinna być dodatkiem do forum, a nie forum dodatkiem galerii. Forum powinno być nadal głównym elementem naszych działań. Stąd ograniczenie tylko do 5 zdj. na 3 mce.

#14 nebari

nebari

Napisano 26 październik 2007 - 11:32

hmm w sumie to ja jestem za jak coś nie wypali to zawsze można to zmienić

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#15 morav

morav

Napisano 26 październik 2007 - 12:54

Roby, napisał mniej więcej jak to widzimy, kilka drobnych spraw zostanie jeszcze dogranych.

Głosować i komentować można tylko w prywatnych galeriach, w tematycznych pozostanie tylko: Temat Autor i Opis

#16 morav

morav

Napisano 26 październik 2007 - 12:56

I nie rozumiem sceptyków, ile dobrych zdjęć poszło w zapomnienie na w wątku sarna.
W galerie zawsze można luknąć i zobaczyć co to najlepsze.

#17 Halina

Halina

Napisano 26 październik 2007 - 13:31

Po tym jak Roby wyjaśnił całą ideę - jestem za :!: !
Wątki są coraz dłuższe, wiele osób wstawia zdjęcia po to żeby się uczyć je robić i bardzo dobrze. Ale w ten sposób nikną te perełki, które są świetne warsztatowo i jeszcze mają to "coś".
Żeby przypomnieć sobie sikorkę w kąpieli trzeba się przekopać przez 18 stron postów.

A forum musi zostać takie, jakie jest - z tymi dyskusjami i opowieściami, bo to pasjonująca lektura.

#18 Roby

Roby

Napisano 26 październik 2007 - 13:34

Halina, dobrze to ujęłaś.

#19 nebari

nebari

Napisano 26 październik 2007 - 13:48

a kiedy można się będzie spodziewać pierwszych zmian?? co prawda już się chyba coś zaczęło zmieniać bo dzisiaj na stronie startowej wisi że brak nowych zdjęć

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#20 Roby

Roby

Napisano 26 październik 2007 - 14:12

a kiedy można się będzie spodziewać pierwszych zmian??

Cierpliwości, na razie sprawy techniczne chłopaki dopinają, a pozostają jeszcze tzw. organizacyjne ;-)