Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Eos 30D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 18:31

Ma ktoś może 30D?
Mam zamiar zmienić swój aparat i zastanawiam sie nad 30D, możecie podać wasze doświadczenia z tym lustrem, plusy minusy itd. no i z gripem czy wygodny itd.
Ps w grę wchodzi tylko Canon więc nie namawiac na inny ;-)
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#2 norbertb

norbertb
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 20 październik 2007 - 18:36

Bardzo przyjemny aparat zarowno w obsludze jak i w jakosci fotek z niego wychodzacych. Jesli nie interesuje Cie 40D to kupuj. ;-)

#3 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 18:43

Bardzo przyjemny aparat zarowno w obsludze jak i w jakosci fotek z niego wychodzacych. Jesli nie interesuje Cie 40D to kupuj. ;-)

40d cene ma nie taką jak bym chciał ;-) znaczy się nie stac mnie ;-)
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#4 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 20 październik 2007 - 19:20

A co masz w tej chwili?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#5 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 20:00

300D
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 20 październik 2007 - 20:38

Nie znam systemu Canona, ale patrząc na parametry to 30D jest dużo lepszy od 300D. Jeśli masz kasę to warto chyba zamienić.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 21:04

Nie znam systemu Canona, ale patrząc na parametry to 30D jest dużo lepszy od 300D. Jeśli masz kasę to warto chyba zamienić.

no bez porównania sa i dlatego zmieniam a interesuje mnie tylko canon bo szkoda mi szkiełka sprzedawac
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#8 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 październik 2007 - 21:27

FERRER, ja jak sie zastanawiałem nad kupnem to wybierałem między 30 a nikosiem , pojawiła się 40 to nabyłem , ale myslę ,ze to jest poprostu kontynuacja 30 rozwiniecie , to bardzo dobry imho :roll: aparat , którym focą naprawde dobrzy zaraz znajde linka do strony gdzie zaczynałem sie dowiadywać :
http://www.foto-ptak... ... Itemid=101

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2007 - 22:25

Bawilem sie kiedys 30D - ne podszedl mi i mpjemu koledze nikoniarzowi... kwestia gustu a najwazniejsze to robic dobre zdjecia ;-)

:ninja:


#10 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 22:27

Bawilem sie kiedys 30D - ne podszedl mi i mpjemu koledze nikoniarzowi... kwestia gustu a najwazniejsze to robic dobre zdjecia ;-)

no oczywiście ale myśle o zmianie bo trzysetka już ma z 4lata a nic ciekawego w cenie nie znalazłem
Dunadan napisz co ci nie przypasowało
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2007 - 22:36

Ergonomia glownie. Niby mozna powiedziec ze to kwestia przyzwyczajenia ale kiedy minolciarz nie moze dac rady, nikoniarz tez nie moze ( bawilem sie z kolega ) a i ekspedient z sklepie tez nie wie jak sie zabrac do aparatu to... no jednak cos w tym jest. No ale jednak ludzie foca tymi trzydziestkami i chyba czesc fotek jest ladna ;-)

:ninja:


#12 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 22:43

no własnie, ergonomia słyszałem już to kilka razy a z gripem podobno masakra.
co do jakości fotek to chyba bardziej istotny jest operator i obiektywy ;-) ale jak już mam wydać jakiś grosz to jak najlepiej.
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2007 - 22:46

FERRER, no wlasnie - jak juz sie wydaje taka ilosc kasy na hobby to chcialoby sie miec lepsiejszy sprzecik ;-)

Ogolnie system canona mi po prostu nie pasuje i tyle - chyba mam jakies uprzedzenie :mrgreen: ale tak juz jest.

:ninja:


#14 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 22:50

FERRER, no wlasnie - jak juz sie wydaje taka ilosc kasy na hobby to chcialoby sie miec lepsiejszy sprzecik ;-)

Właśnie na hobby i jedyne na co mnie stać to zmiana body bo obiektywy to kupuje tylko na m42.
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#15 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 20 październik 2007 - 22:52

To znaczy że uważasz, że stare, dobre, solidne, manualne konstrukcje są najlepsze czy że oszczędzasz na szklarni?

#16 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 październik 2007 - 22:53

Chwilka... a nie uwazasz ze lepiej kupic lepsze szklo? ja zawzse wychodzilem z takiego zalozenia... zobacz Tomajk'a - jakie ma szklo a jakie body ( o ile dobrze pamietam to D80 ) i jakie fotki robi ;-)

:ninja:


#17 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 23:02

Chwilka... a nie uwazasz ze lepiej kupic lepsze szklo? ja zawzse wychodzilem z takiego zalozenia... zobacz Tomajk'a - jakie ma szklo a jakie body ( o ile dobrze pamietam to D80 ) i jakie fotki robi ;-)

A do czego je załaduje? trzysetka już się sypie , kołek napędzający lustro nawalił nie przeszkadza jak nie robisz fotki np w góre (wymiana jakieś 200zł) i jeszcze coś mu jest ale we wtorek się dowiem dokładnie
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#18 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 20 październik 2007 - 23:04

Jakbym miał wybierać na przykład między 350D i fajnym szkiełkiem, a 30D, to wybrałbym pierwszy zestaw. Chyba, że koniecznie potrzebna Ci jest szybkostrzelność i lepsza ergonomia. IMHO, optyka jest najważniejsza.

#19 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 20 październik 2007 - 23:06

nie pytam przez przypadek o 30D bo mam okazje kupić 9mieś w dobrej cenie, napisałem że interesuje mnie opinia na temat 30D a nie bede pisał dlaczego zmieniam itd.
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#20 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 21 październik 2007 - 08:08

nie pytam przez przypadek o 30D bo mam okazje kupić 9mieś w dobrej cenie, napisałem że interesuje mnie opinia na temat 30D a nie bede pisał dlaczego zmieniam itd.

Gdybym nie siedział w systemie nikon to dawno by już 30D lśniło w moich rękach ;-)
Ergonomia na pewno gorsza od nikonów ale w naszym fachu jak podepniesz większe szkło to i tak ze statywem, monopodem jedziesz.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych