Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ryś - Lynx lynx


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
217 odpowiedzi w tym temacie

#121 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 20 grudzień 2010 - 18:18

laszlo111, - dobre wejście;>
EDIT:
proszę w imieniu wielu:
opisuj takie spotkania, wszak to niecodziennie spotkać rysia i jeszcze go sfocić.
Czasem opis bywa cenniejszy/ciekawszy od samej foty.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#122 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 21 grudzień 2010 - 11:09

laszlo111, gratuluję, ale nie licz na to, że przejdziemy obok tego zdjęcia bez przeczytania okoliczności jego powstania.. :mrgreen:

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#123 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 21 grudzień 2010 - 13:00

laszlo111, podpinam się do sugestii poprzedników, tak bliskie spotkanie z tym kotem to raczej nie jest codzienność. gratuluję spotkania zakończonego pstrykiem.
PS.możesz wstawiać dużo większe rozmiarowo fotki

#124 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 21 grudzień 2010 - 14:39

fantastyczny kociak

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#125 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 21 grudzień 2010 - 16:50

Już wyjaśniam. Pod koniec kwietnia jechałem drogą leśną Nadleśnictwa Baligród i zobaczyłem siedzącego na poboczu lisa. Zatrzymałem samochód w poprzek drogi, przygotowałem aparat i zobaczyłem, że lis ma pędzelki na uszach. Rysiek był ponad 50 m od samochodu ale w pewnym momencie wstał i spokojnie podszedł do mnie na niecałe 3 metry. Drzwi były zamknięte ale szyba całkowicie otwarta. Przeszedł obok i poszedł w krzaki oblizując się i krzywiąc. Zaraz za krzakami była łąka, na którą pewnie wyszedł ale już za nim nie leciałem. Wystarczyła mi sesja przy drodze. Trasą tą jeździłem kilkaset razy takie spotkanie zdarzyło się tylko raz.
A jeśli chodzi o rozmiar zdjęć to przepraszam, że są za małe ale jakoś nie do końca mi to zmniejszanie wychodzi

#126 buteo

buteo

Napisano 21 grudzień 2010 - 18:34

Przepiękne zwierzę, niesamowite ma łapska w stosunku do szczupłej sylwetki.
laszlo111, gratuluję, piękne spotkanie,niezwykłe szczęście :-D

#127 stiach01

stiach01
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Lokalizacja:
    Rymanów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:12

laszlo111 twój zwierzak to "Rysiu" co ma jeszcze mleko pod nosem, mój to "Ryszard", co już niejedną sarnę przez pazurki "przepuścił"
15
Dołączona grafika

#128 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:21

stiach01, gratulacje, ale tygrys! - opowiadaj jak to było, i czy to pierwsze takie spotkanie

#129 stiach01

stiach01
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • Lokalizacja:
    Rymanów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:37

Zdaje się, że nikt nie spodziewał się tego spotkania. Jak zwykle z kolegą leśniczym szliśmy do drwali. Wybraliśmy nie najłatwiejszą, ale za to malowniczą drogę wzdłuż potoka. A, że przy okazji dość głośno rozmawialiśmy o szkodach od wiatru (w tej części drzewostanu ostatnie burze narobiły dużo szkód), leśniczy też chciał mi pokazać powstałe zatory i namuliska na potoku. Właśnie na takim namulisku zobaczyliśmy "Ryszarda". Spokojnie wędrował sobie przez potok (chyba tylko szum wody spowodował, że nas nie słyszał). No i oczywiście nerwówka, bo na aparacie 17-40 Canona. Jedyne co mnie martwiło to to, czy usłyszy odsuwany zamek błyskawiczny plecaka. Na szczęście nie spieszył się. Nawet później gdy usłyszał migawkę, jakoś z wielkim spokojem przyjął naszą obecność i raczej z godnością oddalił się. Muszę powiedzieć, że z wielką przyjemnością czyściłem wieczorem z błota filtr z 17-40 - bo kto w takim momencie myśli o tym gdzie spada odpinany obiektyw. :lol:

#130 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:44

gratuluję :-)

czyściłem wieczorem z błota filtr z 17-40 - bo kto w takim momencie myśli o tym gdzie spada odpinany obiektyw. :lol:

ja miałem dzis tak samo z lornetką - trosze jeszcze w niej chlupie :mrgreen:

#131 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 20 czerwiec 2011 - 22:57

Piękne spotkanie a i zdjęcie niczego sobie.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#132 carrie (Karolina)

carrie
  • Lokalizacja:
    Przechlewo

Napisano 21 czerwiec 2011 - 05:17

stiach01 gratuluję niecodziennego spotkania

Pentax K200D, Kit 18-55mm + manualna szklarnia


#133 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 21 czerwiec 2011 - 06:20

stiach01, ładny ryszard. Gratuluje

#134 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 556 postów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 08:53

stiach01 - GRATKI!!! ja widziałem tylko ślady rysia. SUUUUUPER spotkanko miałes!
SCRUBBY - moje tracki GPS z różnych wypadów

C40D | S10-20 | C50 | C24-105L | Cokin | DIGIPOD A2841P | BH-15N | NEX-3, 16mm

#135 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 21 czerwiec 2011 - 12:37

stiach01, Brawo gratuluję spotkania !!!!!
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#136 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 21 czerwiec 2011 - 12:47

stiach01, gratuluję spotkania!! No i zdjęcia!

#137 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 21 czerwiec 2011 - 13:12

Dołączam się do gratulacji.Żeby spotkać takiego rzadkiego zwierza to trzeba mieć naprawde dużo szczęścia.

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/


#138 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 21 czerwiec 2011 - 17:14

Piękny tygrysek. Graty :bow: :clap2:

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#139 anathema

anathema
  • Użytkownik
  • 182 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:04

niezłe spotkanie

#140 krzych

krzych

Napisano 22 wrzesień 2011 - 20:34

stiach01, spotkanie i warunki do zdjęcia świetne. Gratuluję, bo wiem co to znaczy spotkać rysia - to po prostu fuks i szczęście.
Miałem już drugą przyjemność widzieć rysia tego lata - krótko opowiem jak to było. Otóż, dojechał do mnie nowy teleobiektyw ale przez kilka dni nie miałem czasu go przepstrykać, więc zaciąłem się i postanowiłem któregoś wieczoru ruszyć do puszczy - kto był w połowie lipca w Puszczy białowieskiej wie jakie"przyjemności" tu na niego czekają - chmary meszek, komarów, gzów, ślepaków.... zgroza! Ledwo przebrnąłem przez las - cel most na rzece Leśna, kawałek słonecznego miejsca więc oddech od natrętnych owadów. Zmęczony usiadłem w trawie i dla relaksu testowałem szkło na sikorach. Ale w którymś momencie wstałem rozprostować kości i wtedy mignął mi jakiś ruch na ścieżce - pomyślałem że lis ale jak spojrzałem przez aparat to aż padłem - dosłownie! RYŚ! Myślałem, że mnie nie zobaczył i będzie szedł dalej w moim kierunku, no ale niestety - popatrzał na mnie i wszedł w las. Kurcze ale na siebie kląłem! Gdybym dosłownie minutę, dwie posiedział dłużej przy sikorach to ryś podszedłby do mnie na kilka metrów! kiedyś z gutkiem w tym samym miejscu w identyczny sposób zrobiliśmy lisa! Szok. No ale cóż, leżę dalej i czekam na rysia. Pół godz i nic. Myślę, pewnie jest już daleko. no i wstałem z trawy - pare minut później wychodzi ryś! No żesz...! znów na glebę, ryś w krzaki. Leżałem aż słońce zaszło, zrobiło się ciemno więc wracam. Przejechałem to miejsce gdzie wszedł ryś- ściana liści, ciemno nic nie widać, 100m dalej się zatrzymałem i jeszcze nie zdążyłem dobrze zsiąść z roweru a ryś był już na drodze i spokojnie na luzaku przeszedł przez most na którym przed chwilą leżałem!
Proszę, to ten cwaniaczek ;)
16
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych