Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Storczyki świata - Orchidales


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
767 odpowiedzi w tym temacie

#41 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 październik 2007 - 06:42

Nooo, jak się ma takich nauczycieli... :mrgreen:

#42 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 październik 2007 - 16:46

Dzięki informacji od Haliny poszedłem wczoraj zobaczyć wystawę storczyków.
Byłem w szoku ... wystawa spora, tłumy ludzi i piękne kwiaty ... sporo stoisk gdzie można było nabyć roślinki. Wystawcy głównie z Niemiec i Węgier.

I kilka prac z wystawy ... Halina, wybacz - może nie uwieczniłem tych najciekawszych okazów ale zupełnie się na tym nie znam a różnorodność form i kolorów mnie powaliła :!:

21.
Dołączona grafika
22.
Dołączona grafika
23.
Dołączona grafika

Halina, przez ciebie chyba zaraziłem się storczykami :-D
nie wiem tylko jak moje koty by na nie zareagowały :-/ ... niestety często obgryzają kwiaty a to nikomu na zdrowie nie wyjdzie :-(
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#43 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 październik 2007 - 17:32

No to na prawdę bardzo się cieszę, że poszedłeś! I że Ci się podobało :-)

21. Cymbidium - ma bardzo trwałe kwiaty, ale lubi chłodniej niż w przeciętnym mieszkaniu, więc trudno doprowadzić do kolejnych kwitnień. Chyba że wystawi się je od maja do października do ogrodu :-)

22. Phalaenopsis - bardzo wdzięczny, przy odrobinie opieki potrafi regularnie 2 razy do roku po kilka miesięcy kwitnąć.

23. Pięęękna Cattleya - niektórzy uważają ją za królową orchidei, potrzebuje bardzo dużo światła, więc trzeba mieć odpowiednie warunki. Ale jak zakwitnie...

To nie było Włochów, ani Austriaków??? No ale i tak Węgrzy są lepsi od nas, u nas organizacyjnie nie wyjdzie nawet ogólnokrajowa wystawa.
Niektórzy mają i koty i storczyki, trzeba by zrobić eksperyment, storczyki na szczęście nie są trujące :-)
Co do zdjęć, to mi się najbardziej 23 podoba, ale może się fachowcy wypowiedzą :mrgreen:

#44 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 22 październik 2007 - 21:32

imho 21 najładniejsza , 23. ciekawa bo okazu takiego nie widziałem ale chyba nadpalona nieco ? :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#45 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 październik 2007 - 07:10

Halina, mozliwe ze byli tez austriacy (widzialem niemieckojezyczne stanowiska) wlochow niestety nie udalo mi sie spotkac/uslyszec ale nie wykluczone ze cos przegapilem - wystawa zajmowala dwa pietra dosc duzego budnku, kilka korytarzy ... bylo co ogladac
no to kolejna porcyjka idzie:
24.
Dołączona grafika
25.
Dołączona grafika
26.
Dołączona grafika

PS. Mam jeszcze kilka planow ogolnych o ktore prosilas ale to pewnie jeszcze dzis wysle ci linka na PW
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#46 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 październik 2007 - 09:36

No to czekam cierpliwie na plany ogólne :-) . Z Twojego opisu wynika, że wystawa była spora.
No i na razie widać, że Cię Phalaenopsisy i Cattleye zafascynowały!

Jako ta, co się pilnie uczy, mam jeszcze parę pytań do Ciebie:
1. Jak z tym światłem było? Mieszane, czy sztuczne? Bo piszesz że na korytarzach? Tak pytam, bo 24 i 25 cieplejsze, a 26 w innej tonacji.
Ja za tydzień jadę do Niemiec na wystawkę, światło będzie pewnie kiepskie i też mieszane, a już wiem, że broń Boże z lampą :mrgreen:

2. Czy to rawy? :-) Doszedłeś do ładu?

A może ktoś ma zdanie na temat lampy makro przy tego typu zdjęciach?

#47 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 23 październik 2007 - 10:04

Świetnie sie wasze zdjecia prezentują. Planuje w najblizszym czasie cos nowego zakupić, zobaczymy czy cos mi wpadnie w oko. Napewno nieomieszkam wam zaprezentować nowej roślinki. Co do zdjęć najbardziej mi sie podoba 21. Fajnie współgra z tłem (tu czarne jak najbardziej na miejscu)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#48 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 październik 2007 - 13:13

Halina, swiatlo bylo mieszane, sufit dosc wysoko (ok 5m) ale jasny wiec czasami dopalalem lampa (430EX, skierowana w gore) z odblysnikiem (wizytowka)
Jak ludzie mieli stanowiska z wlasnym swiatlem (lampy halogenowe) to balans bieli troche wariowal ale wtedy moglem wylaczyc flash.

:oops: a teraz najgorsze ... dalem ciala ...
przed wystawa robilem zdjecia dokumentacyjne i przestawilem sie na JPG ... potem pojechalem na wystawe i oczywiscie nie zauwazylem ze to nie RAWy :-(
Przy kazdym zdjeciu myslalem, ach tam WB ... poprawi sie w przy wywolaniu a tu kicha - zero wywolania.
WIekszosc fotek na auto WB z canona ... niektore ciut ochlodzone w gimpie ale to nie to samo co w RAW
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#49 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 23 październik 2007 - 14:55

21. Cymbidium - ma bardzo trwałe kwiaty, ale lubi chłodniej niż w przeciętnym mieszkaniu


To u mnie do domu się nada :-P Zawsze podobały mi się takie zielonkawe storczyki, to już wiem jaki gatunek sobie sprawić :-)
Mam co prawda różowego Phalaenopsisa, jednak chyba nie za bardzo odpowiadają mu warunki i trochę marnie wygląda :-(
POZDRAWIAM

#50 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 23 październik 2007 - 15:42

24, 25, 26 to takie bardziej pogladowe foty
tło to totalny bałagan :roll:
korba, a sam mi tłumaczyłeś wpływ przysłony na go i bokeh :mrgreen:

#51 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 październik 2007 - 15:55

masz racje ... na tych fotkach przymknalem do f/8 (chcialem zeby bylo ciut wieksze GO na platkach a dodatkowo przy f/8 moje szklo jest najostrzejsze)
Do tego doblyskiwalem lekko lampa (ale nie na wprost, wiec mam nadzieje ze nie rzuca sie w oczy)
Tlo niestety bylo dosc blisko za tematem glownym i f/8 nie starczylo do ladnego rozmycia :sorry:
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#52 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 październik 2007 - 18:39

No nie jest łatwo z tymi storczykami we wnętrzach :-) Ja w ogóle mam coraz większą tremę. Robię 30 fotek i dochodze do wniosku, że żadne się nie nadaje :mrgreen:
Ja będę teraz dwa dni na wystawie, to może coś z tego wyjdzie... Będzie szansa na poprawki drugiego dnia.

Elvie, Phalaenopsis nie powinien mieć temperatur poniżej 18 st, sporadycznie wytrzyma 16, ale też w ogóle dużo zależy od egzemplarza. Te masowo produkowane są szpikowane hormonami i potem często odreagowują, nie kwitną parę lat, albo chorują.

O Cymbidium i innych popularnych storczykach są tutaj niezłe artykuły:
http://www.orchidari...zaje/index.html

#53 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 październik 2007 - 12:20

Kolejny mieszkaniec mojego parapetu został już pod koniec XIX wieku odkryty na Sumatrze, rośnie w lesie tropikalnym, często w pobliżu strumieni.
Jakoś tak pasował mi do kwadratu, ciekawa jestem, co na to specjaliści.

26. Paphiopedilum superbiens
Dołączona grafika

#54 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 październik 2007 - 16:04

Wg mnie trafne posuniecie. Robisz coraz lepsze postępy Halina, :-D Nie mam czego zarzucić...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#55 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 październik 2007 - 16:12

Halina, to Ty robiłaś ? , hehe żartowałem , jak dla mnie super imho wole tła ciemniejsze , ale to kwestia gustu :)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#56 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 październik 2007 - 20:33

BlueDun, Roby ma aparat, który za niego robi śliczne zdjęcia, a ja muszę się ciężko napracować, żeby coś osiągnąć :mrgreen:

A ciemniejsze tła muszę sobie dopiero zakupić.

#57 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 31 październik 2007 - 00:07

Bardzo ładnie pokazany, ostrość i szczegóły, a tło jeszcze bardziej uwydatnia jego nieziemskie kształty. :-o

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor


#58 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 31 październik 2007 - 08:01

BlueDun, Roby ma aparat, który za niego robi śliczne zdjęcia

A ja ci mówię: to nie aparat, ale osoba go trzymająca :-P
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#59 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2007 - 10:04

chemik, nie nie, nie w przypadku Robyego :mrgreen: mamy nawet na to dowód w postaci zdjęć ;-)
Ja mam swoją teorię - Roby kontroluje swój aparat zdalnie, swoimi myślami :lol:

:ninja:


#60 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2007 - 10:39

Roby kontroluje swój aparat zdalnie, swoimi myślami

Ale już wymyślacie - tak, mam czipa w mózgu za pomocą którego kontroluję aparat :mrgreen:
Halina bardzo ładne to ostatnie bez zbędnych elementów w kadrze. Tylko to, co potrzebne.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych