Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Storczyki świata - Orchidales


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
767 odpowiedzi w tym temacie

#681 Miss M.

Miss M.
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Długosiodło/Londyn

Napisano 20 luty 2009 - 09:59

;-)
D80 + N18-70 + okazjonalnie N60/2.8 micro siostry:-) + mnóstwo chęci i zapału + mało czasu [time flies...]

#682 Anies

Anies
  • Małomówny
  • 49 postów

Napisano 23 luty 2009 - 18:24

350. Phalaenopsis cornu-cervi.
Dołączona grafika
Olympus SP-560uz

#683 Miss M.

Miss M.
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Długosiodło/Londyn

Napisano 23 luty 2009 - 21:32

Anies, storczyk bardzo ładny, ale jak dla mnie zdjęciu troszkę brakuje "tego czegoś"

A oto efekty dalszego maltretowania obiektywu siostry ;-)

351.
Dołączona grafika

352.
Dołączona grafika

353.
Dołączona grafika

btw, kto by pomyślał, że będę miała tyle zabawy z jednym kwiatkiem :-P
D80 + N18-70 + okazjonalnie N60/2.8 micro siostry:-) + mnóstwo chęci i zapału + mało czasu [time flies...]

#684 Anies

Anies
  • Małomówny
  • 49 postów

Napisano 24 luty 2009 - 14:58

Dziękuję , to nowy nabytek:) Ma bardzo małe kwiaty, tylko 3,5 cm średnicy. Zdjęcie jest sporo zmniejszone. Ciekawe ujęcia, jak się okazuje jeden kwiat można ukazać na wiele sposobów :-D
Olympus SP-560uz

#685 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 luty 2009 - 15:57

Miss M., piękne kształty ;-)
Anies, IMHO fotka jest przede wszystkim mocno za mała - masz do wykorzystania 800pikseli ;-)

Ja muszę obfocić "Black comet" mojej mamy bo kilka dni temu pięknie zakwitł!

:ninja:


#686 Miss M.

Miss M.
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Długosiodło/Londyn

Napisano 24 luty 2009 - 21:39

Dzięki Anies i Dunadan :-)

Dunadan, a poza 'fajnymi kształtami' jest jeszcze coś? Jak kadry - nudne czy oryginalne? A kolorystyka? Wiem, że taka cukierkowa, ale te kwiatki takie są :-P i co to jest 'black comet'? Jakiś kosmiczny storczyk? :-P

Anies, jeśli storczyk ma tak malutkie kwiaty, to musi być cieżko je fotografować :-| Ale muszę przyznać, że to wyjątkowo ładny gatunek :-)
D80 + N18-70 + okazjonalnie N60/2.8 micro siostry:-) + mnóstwo chęci i zapału + mało czasu [time flies...]

#687 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 luty 2009 - 22:30

Miss M., ciekawe te Twoje impresje na temat Phalaenopsisa. Podoba mi się chłodna kolorystyka.
Anies, dobrze pokazana "woskowatość" kwiatka bez nadmiernych odblasków. Ja bym tylko troszkę szerzej kadrowała.
Dunadan, ciekawa jestem, jaką wizję Encyclii "Black Comet" pokażesz. Fajnie, że zakwitła. To bardzo wdzięczny storczyk.

A u mnie po długim czasie raczyło zakwitnąć Paphiopedilum tranlienianum :-)

354.
Dołączona grafika

355.
Dołączona grafika



#688 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 luty 2009 - 23:01

Halina, żebyś wiedziała że wdzięczny. Wdzięczny to ja ( i moja mama ) jestem tobie za doradztwo. Storczyk nieco pochorował jak wspominałem - po kilku(nastu) dniach od przekazania w ręce mamy kwiatki opadły i została sama zielenina. I tak przez pooonad pół roku.. Do tego doszła ta zgnilizna na liściach, no tragedia. A teraz wypuścił kwiaty jak oszalały, a tych bulw, dokładnie jak mówiłaś. Jutro pofocę ;-)

Ciekawa ta twoja uwaga o woskowatości :hihi: ale masz kurcze rację...

Ładne 354. Jakbym się miał czepiać - lubisz ciepłe kolorki? ;-) No i tło takie studyjne... ja wiem że to w domowym "studio" no, ale jednak... myślałas czy by na przykład nie wstawić w tle innych storczyków? żeby coś się działo. Niech tło będzie rozmyte ale jdnak jakieś ostrzejsze przejścia tonalne byłyby tak mile widziane...

:ninja:


#689 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 luty 2009 - 10:05

Storczyki (i inne wrażliwe "kwiaciarniane" kwiatki) często po przyniesieniu do domowych, innych warunków zrzucają kwiaty i czasem chorują. Zmiana warunków bywa szokiem. No ale najważniejsze, że sobie z Mamą poradziliście :-)

Ciepłe kolorki, to trochę przez takumara. Oko się przyzwyczaja do ciepłego spojrzenia na świat :mrgreen: . Zacznę na to zwracać uwagę.

Jesli chodzi o tła, to w domu już trochę te zdjęcia traktuję dokumentacyjnie, przygotowanie ciekawszego tła wymaga dużo roboty. Za to na wystawach już bywa inaczej. Szczególnie w Berlinie, gdzie słońce prześwieca przez szklarniowe szyby.

Tu kolorystykę już "ochłodziłam"

356.
Dołączona grafika

357.
Dołączona grafika

358.
Dołączona grafika



#690 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 luty 2009 - 13:13

Halina, kiedy była wystawa w Berlinie i czemu ja o tym nic nie wiedziałem?! :| do Berlina miałem rzut beretem...

357 byłoby rewelacyjne gdyby nie centralny kadr... ale te storczyki cholernie ciężko się kadruje wiem coś o tym :mrgreen: mozna było go dać bardziej w prawo - po lewo byłaby rozmyta wersja. Eh, jakie intrygujące bokeh ma ten Takumar...
Za to 358 - cudo :-)

A oto moja obiecana fotka - chyba przesadziłem z kolorowym tłem... ale jakos nie miałem pomysłu:
359.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

:ninja:


#691 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 luty 2009 - 16:01

Dunadan, wystawa była w Berlinie w końcu września i jest niestety tylko raz na dwa lata. Ale jeśli kiedyś będziesz miał okazję, to odwiedź szklarnie w Hanowerze. Przez cały rok szklarnia storczykowa jest pełna kwitnących okazów i nie są to Phalaenopsisy.

Co do zdjęcia, to na moim monitorze jest zdecydowanie za jasne. Te kwiatki w rzeczywistości są ciemno-brunatne, no i są pięknie aksamitne, a u Ciebie tego nie widać.
Nie jest to proste... :-D Ale Encyclia długo kwitnie, możesz jeszcze ją pomęczyć.

A to dwa przykłady bokeh jeszcze nie takumara, ale pancolara. Szklarnie w Stukenbrock.

360. Masdevallia
Dołączona grafika

361. Stanhopea
Dołączona grafika



#692 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 luty 2009 - 16:09

Halina, hmm...koniec września - to mnie jeszcze w Niemczech nie było :sorry: tzn. byłęm ale miałem inne rzeczy na głowie ;-)

360 - wow... niesamowity kształt, coś się tam widziało ze storczyków ale nie takie...
361 - ła! jakie tło! :mrgreen:

Te kwiatki w rzeczywistości są ciemno-brunatne

Eee... raczej ciemny fiolet ;-) Co do aksamitności - no coś takiego to faktycznie ciężko pokazać, tutaj widać czemu są aksamitne:
362.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Na jednym pędzie wypuścił już 4 kwiaty. Z innej bulwy wychodzi kolejny pęd. Na innym jest jeden kwiat i jeden uschnięty...
Jutro pofocę też Phalaenopsisy bo tam też się dzieje :mrgreen:

Ah i jeszcze jedno. Encyclia strasznie mi płacze. W wielu miejscach pojawiły się lepkie, gęste i słodkie ( spróbowałem :hihi: ) krople. Co to znaczy?

:ninja:


#693 zurkow

zurkow
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Lokalizacja:
    Września/Poznań

Napisano 25 luty 2009 - 19:14

Witam.

363.
Dołączona grafika
364.
Dołączona grafika
365.
Dołączona grafika

#694 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 luty 2009 - 23:08

zurkow, najbardziej mi się podoba 365. Fajny rytm - pierwsza warżka ostra, druga mniej, a trzecia, nieostra prawie schowana. I faktura płatków ładnie wyszła.
Na 364 i 3 jest jak dla mnie za dużo na pierwszym planie nieostrego.

Dunadan, te "łzy" są efektem dużej różnicy temperatur między nocą i dniem. Niektórzy twierdzą, że świadczą o jakichś ssących szkodnikach, ale ja tego nie zauważyłam. To raczej objaw nieszkodliwy i fizjologiczny, storczyki w gruncie rzeczy lubią różnice temperatur.

A skoro Masdevallia Ci się podobała, to jeszcze jedna, prosto od fryzjera :mrgreen:

366.
Dołączona grafika



#695 pandadp

pandadp
  • Małomówny
  • 3 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 26 luty 2009 - 18:44

Moje Paphiopedilum, kóre zdecydowało się wreszcie zakwitnąć po 2,5 roku...
367.
Dołączona grafika

#696 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 luty 2009 - 20:19

Zdjęcia trzeba numerować, Twoje powinno mieć nr 367.

Trochę smutne tło. Jesli ma być ciemne, można je podświetlić lampką. No i trochę ostrości więcej by się przydało. Może ją częściowo kompresja zjadła?
Tu Michałv świetnie opisał jak zapisywać zdjęcie, żeby zachowało optymalną wagę. W PS, ale w każdym innym programie też są podobne opcje.

LINK

A Paphiopedilum zapowiada się na jakąś albę. 2,5 roku to długie czekanie, teraz będzie nagroda :-D Warto w trakcie rozwoju pączka podglądać go ze wszystkich stron. Można znaleźć jakąś oryginalną pozę.

368. Tu tłem był widok za oknem.
Dołączona grafika

369. A ten udaje Misia Uszatka. Tło - meble w pokoju
Dołączona grafika



#697 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 luty 2009 - 22:36

pandadp, łoj, faktycznie 27 kb na zdjęcie 800pix to stanowczo za mało... ale mnie się ciemne tło podoba, daje ładny kontrast ;-)

:ninja:


#698 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 luty 2009 - 22:53

366 rewelacja

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#699 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 luty 2009 - 10:43

Halina, czyli rozumiem że te krople to efekt działania tzw. wypotników? uczyłem się nieco o tym ale nie miałem pojęcia że wilgoć będzie wydala te z cukrami :shock: ale one przecież też wpływają na gospodarkę wodną. Ciekawa rzecz bo u mnie w mieszkaniu nie ma jakiś wielkich róznic warunków między dniem a nocą, a z tego co pamiętam to wypotniki miały po móc w wydalaniu wody kiedy prężność pary wodnej uniemożliwia wyparowanie jej z aparatów szparkowych... :niewiem: ale jednak jest ważne - to nic strasznego ;-)
Qelka ma rację :mrgreen:

:ninja:


#700 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 luty 2009 - 15:06

Może i wypotniki, ja jestem botaniczna amatorka :mrgreen: Na słodkie kropelki mogą się conajwyżej w lecie skusić mrówki...

A To - jeszcze z Berlina - miniaturowa Cleisostoma arietinum. Czasem uda się trafić fajne tło, bez zakłóceń.

370.
Dołączona grafika







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych