Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kozica - Rupicapra rupicapra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2008 - 08:49

10 najbardziej mi się spodobała.

#22 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 listopad 2008 - 09:01

dyszka, dyszka chociaż i 12 mi się podoba. To chyba nie są zdjęcia z cyfry ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#23 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 24 listopad 2008 - 13:39

Qelka,

skany z negatywu

:-)

#24 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 24 listopad 2008 - 13:50

KrzysiekG - mi najbardziej spodobało się zdjęcie nr 12, modelka "zapozowała" nad wytraz sympatycznie , mała GO i analagowy szum też dodją zdjęciu uroku.
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#25 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2008 - 17:09

Witajcie ,

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za opinie :-D

10 faktycznie dobrze pokazuje przestrzeń , na 12 udało mi się być blisko z niezłym tłem.
Na 11 za bardzo "uciąłem" dół pierwszego planu ze zwierzakiem i nie wyszło najlepiej.

Norbius , masz rację, w zimie często schodzą niżej , z drugiej strony różne, ciekawe miejsca są trudniej dostępne dla nas.

Qelka , tak jak napisał Coma_berenices , to skany z negatywu, parę lat łaziłem z analogiem,
w epoce "cyfrowej" zresztą też często go zabieram, w trudnych warunkach (np.duży mróz )jest niezawodny.
Mam tylko problem ze skanami, w "moim" zakładzie wychodzi mi kiepska jakość - co zresztą widać na zdjęciach

P.S. Jest na forum sporo "taterników" , naprawdę nikt nie ma spotkań z kozicami?
To niełatwe zwierzę do spotkania, mogą więc być lepsze i gorsze...zawsze ciekawie na nie popatrzeć.
Ja mam jeszcze sporo zdjęć w "szufladzie", ale trochę mi głupio zamieszczać kolejną własną serię :-/

Zapraszam do wrzucania...

Pozdrawiam
Krzysiek

#26 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 24 listopad 2008 - 18:14

Jak dla mnie to 10. powala na kolana, poprostu kozica w pełnej krasie!!!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#27 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 listopad 2008 - 22:42

Qelka, KrzysiekG napisał/a:
skany z negatywu



_________


:doh:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#28 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 listopad 2008 - 22:55

P.S. Jest na forum sporo "taterników" , naprawdę nikt nie ma spotkań z kozicami?
To niełatwe zwierzę do spotkania, mogą więc być lepsze i gorsze...zawsze ciekawie na nie popatrzeć.

Byłem w Tatrach kilka razy (w tym roku 3razy) i tylko raz widziałem kozice (na początku listopada) więc nie jest łatwo je spotkać. Widziałem biegającą parę blisko mnie ale miałem podpięte 16-80 :sorry: a pół godziny po tym widziałem pasące się stadko czterech kozic....ale tutaj nie wiem czy ogniskowa 500mm nie byłaby przymała ;-). Z innych zwierząt to spotkałem lisa biegającego 6-8m obok mnie (no ale oczywiście miałem aparat w plecaku a jak go wyciągnąłem to był już dobre 50m dalej). Pozostaje liczyć na fart w przyszłym roku.......

#29 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 listopad 2008 - 23:56

Witajcie ,

Czwartek późny wieczór to już prawie weekend ;-) , z tej radości podzielę się z Wami taką serią...

13. zostawiłabyś mi trochę...

Dołączona grafika

14. ...a co mi do garnka zaglądasz, idę od ciebie...no to idź, ja też sobie pójdę...

Dołączona grafika

15. ...a jaki opis Wy byście tu wymyślili? ;-)

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#30 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 28 listopad 2008 - 10:21

KrzysiekG, :shock: jak udało Ci się tak blisko do nich podejść ?

15 Fantastyczne to za mało powiedziane.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#31 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 29 listopad 2008 - 17:57

Qelka , dzięki :-D

...po prostu miałem fart, uwierz na kilkanaście lat jeżdzenia w Tatry, w tym coś około 6 z aparatem, może kilkanaście razy udało się je spotkać, z reguły zresztą z daleka.
Przy porannym spotkaniu na zdjęciach wyżej zrezygnowałem z zaplanowanej trasy i bawiłem się z nimi w podchody cały dzień, aż wracałem na dół po ciemku ( ale było warto ;-) ) .Zresztą w Tatrach Bielskich kozic jest sporo - mały ruch; prawie całe to ścisły rezerwat, mają tam świetne warunki do żerowania, dużo trawiastych hal z "prowiantem"..

Bardzo się cieszę, że zdjęcia się podobają... :-D no to pomęczę Was jeszcze jedną serią: ( wiem; jakość :-( - skany z negatywu )

16.

Dołączona grafika

17.

Dołączona grafika

18.

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Krzysiek

#32 thebleeding (Maciej Safaryn)

thebleeding
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 grudzień 2008 - 12:11

18 - świetny kadr

#33 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 06 grudzień 2008 - 13:00

KrzysiekG, zdecydowanie 18 najlepsza w serii :lol:

#34 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 07 grudzień 2008 - 21:01

szycho, zgadzam się w pełni!!! Pokazuje cały klimat gór!!!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#35 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 grudzień 2008 - 09:41

a ja stawiam na 17 piękne mimo dość ostrego światła. Chciałoby się mieć takie w kolekcji.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#36 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 13 grudzień 2008 - 23:06

Qelka, nic nie pozostaje tylko ruszać w tatry, chociaż teraz może być ciężko ze spacerkiem po szlaku!!!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#37 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 grudzień 2008 - 00:37

A chciałoby się chciało nie powiem, może za rok młodego na plecy wrzucimy i będziemy wędrować ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#38 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 14 grudzień 2008 - 11:34

Qelka, o jakiego młodego chodzi????????
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#39 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 grudzień 2008 - 21:40

o mojego szkodnika małego, który ma 15 miesięcy i za cholerę nie chce odkleić się od mojej nogi jak wracam z pracy ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#40 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 15 grudzień 2008 - 14:44

:-D :-o :mrgreen:
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych