Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

SIGMA 135-400; 170-500 - ktokolwiek ma..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 31 styczeń 2009 - 20:44

Kostek-Brasil - słyszałem, że AF w lustrzankach działa poprawnie do przysłony f5,6. W tym obiektywie przy zoom'ie 500 minimalna przysłona wynosi 6.3 więc stąd moja obawa odnośnie pracy AF.

Oczywiście, to taka ogólna zasada. Generalnie zapewniająca nabywcy poczucie bezpieczeństwa, bo często tak bywa, że po przekroczeniu poziomu 5,6 zaczynają się kłopoty z autofokusem. Jednakże nie wierzę, by producent wypuścił obiektyw, w którym AF nie działało by w pełnym zakresie. 6,3 to tylko pół działki, a na dodatek obiektyw ma swój napęd, co znacznie usprawnia działanie AF. ;-) Raczej ten poziom 5,6 dotyczy bardziej układu obiektyw + telekonwerter, zwłaszcza gdy obiektyw nie ma swojego napędu. Obstawiam, że autofokus w tym wypadku będzie nawet jeszcze działać po podpięciu dedykowanego konwertera sigmy 1.4. Swoją drogą, ciekawe, czy ktoś już taki układ testował... Tak, czy owak, dużo zadowolenia z obiektywu, życzę :beer:

#42 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 31 styczeń 2009 - 21:25

kostek-brasil, nie wiem jak to wygląda w Nikonach, ale u Canona AF przestaje działac. Nie dlatego, że się nie da, ale dlatego, że jest to programowo zablokowane. Można oszukac aparat zaklejając odpowiednie styki i AF będzie działał nawet przy F/8... fatalnie, ale zawsze :)

#43 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 01 luty 2009 - 00:05

Monastor, w Nikonach nie ma tej przypadłości. Co do Canona, też czytałem, jak chłopaki kombinowali z zaklejaniem styków, co by było dobrze. :-D

#44 miszak

miszak

Napisano 04 luty 2009 - 10:00

kostek-brasil, nie wiem jak to wygląda w Nikonach, ale u Canona AF przestaje działac. Nie dlatego, że się nie da, ale dlatego, że jest to programowo zablokowane. Można oszukac aparat zaklejając odpowiednie styki i AF będzie działał nawet przy F/8... fatalnie, ale zawsze :)


Tak jest jak pisze MOnastor i w Nikonach i w Canonach. Nie ma tego ograniczenia w puszkach jednocyfrowych (chyba wszystkich ?). Natomiast w niczym nie przeszkadza to w działaniu AF w obiektywach typu 150-500 ze światłem 6,3 bo konstruktorzy obiektywów są na tyle sprytni, że omijają pomysły inżynierów z C i N i tak programują szkło, że procesor przekazuje softwearową informację do puszki, że ma 5,6 a nie 6,3 i wszystko działa. Swoją drogą to jak można tak traktowac klienta :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych