Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

proszę o pomoc - kradzież


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pasikonik22

pasikonik22
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2007 - 20:23

Witam.

Na allegro gość próbuje opchnąć kradziony aparat. Cała sprawa dobrze opisana tutaj ( dowody)
forum nikon
a kradziona aukcja tutaj
złodziej

proszę Cię czytelniku, nie bądź obojętny, zgłoś kradzież na allegro, na parę zgłoszeń nie reagują, kiedy będzie ich masa może coś zrobią. Mamy mało czasu, do jutra 22.

#2 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 sierpień 2007 - 22:52

hmm ... nie uzywam prawie allegro choc mam tam konto (raz na rok sie zaloguje ;-))
dzis zrobilem ten wyjatek i zalogowalem sie zeby "zglosic przedmiot"

Dzieki za info
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 sierpień 2007 - 10:32

tiaaa i będzie tak jak z zestawikiem Canonów 1d Mark II, i kilka eLek... aukcję zdjęli, a gościu ją wystawił na nowo, i tak chyba dwa razy :-/ Facet jak nie na allegro to sprzeda w Stodole. Naiwny zawsze się trafi.

:ninja:


#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 sierpień 2007 - 15:11

Tak sobie poczytałem aż mnie znudziło wszystko oparte na domysłach i podejrzeniach detektywów amatorów nie twierdze że wszystko jest OK bo tego nie wiem.
Aparat posiada numer i gdyby teoretyczny poprzedni właściciel zarejestrował się na stronie Nikona zgłosił kradzież to by było po sprawie można by sprawdzić numery.
Jednak jeżeli tego nie zrobił to kiszka jedyne co to trafić na policjanta który zajmuje się takimi sprawami (sprzedaż kradzionych przedmiotów w Internecie) i liczyć na to że będzie miał odrobinę szczęścia.
Zgłoszenie na allegro nie wiele da bo nie ma żadnych mocnych dowodów kradzieży aparatu.
No ewentualnie ignorować aukcje aby gość nie sprzedał aparatu ale Dunadan ma rację jak nie allegro to sprzeda gdzie indziej.
Wojtek





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych