Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

nikon fieldscope ed82 i nikon FSA-L1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 soave

soave
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 22 sierpień 2007 - 10:57

Wlasciciel poszukuje lunety Nikon Fieldscope ED82 o numerze seryjnym 003053 oraz adaptera do tejze lunety model Nikon FSA-L1 o numerze seryjnym 001360, ponadto aparatu Nikon d80 o numerze seryjnym 4007767. Za dostarcznie nieuszkodzonych lunety, adaptera i aparatu - nagroda w wysokosci 6000 pln. Luneta i adapter sa przedmiotami unikalnymi, w Polsce jest takich tylko kilka sztuk, sprowadzonych na indywidualne zamówienia. Oferta sprzedaży takiego używanego sprzętu wskazuje na moje przedmioty. Kupujac lunete Nikon Fieldscope ED82 i adapter Nikon FSA-L1 z wyszczególnionymi powyżej numerami lub usunietymi numerami seryjnymi mozesz miec pewnosc, ze bierzesz udzial w przestepstwie, za co grozi odpowiedzialnosc karna. Numery seryjne sprzetu zostaly rozpropagowane w srodowisku, kazde pokazanie sie z tym sprzetem zakonczy okres jego posiadania. Jedyna droga dobrego zarobienia na tym sprzecie jest zwrot wlascicielowi za nagroda. Kontakt: soave@op.pl tel. 503671129.

#2 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 22 sierpień 2007 - 11:22

też kiedyś straciłem aparacik po 2 tygodniach od zakupu - szkoda, że nie obowiązuje kara jak dawniej - złodziejowi obcinali dłoń to była zasłużona kara - współczuję i będę czujny na taki sprzęt

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#3 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 25 sierpień 2007 - 17:38

Witam
Nie musisz "przytaczać paragrafów", tylko poproś o pomoc. To nie forum paserskie.
Napisz w jakich okolicznościach i gdzie skradziono sprzet.
Może ktoś uniknie twojego niszczęścia.
Jakieś cechy szczególne na tubusie, pokrowcu, naklejki?

Pozdrawiam i bądź dobrej myśli.

#4 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 sierpień 2007 - 18:31

Też odebrałem ten post soave z pewnym niesmakiem bo ostrzega on przed paserstwem jak byśmy byli nieswiadomi, że takich rzeczy sie nie kupuje, najpierw prośba o pomoc, a potem straszenia paragrafami proponuje sie zdecydować.
Mimo wszystko jak coś mi się trafi dam znać.
Wojtek

#5 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 25 sierpień 2007 - 19:54

Chyba nie ma tu ludzi, którzy pokusili by się na sprzęt dość sporej wartości nie sprawdzając czy jego pochodzenie jest legalne.
Co do nagrody, to dziwi mnie trochę jej wysokość, przecież taki komplet nowy kosztuje coś około 12 tyś zł więc jaki jest sens odkupowania, za pół ceny od złodzieja, uważam że uczciwy znalazca powinien się zadowolić pokryciem kosztów zwrotu (tel. transport, itp. ) i 10% wartości a skoro był używany to z pewnością nie taka kwota, złodzieja to nie nagrodą tylko pałą potraktować, albo za kratki.
A może tak przy okazji jak kolega soave straszy nas tu paragrafami to może by tak pokazał trochę swojego dorobku na tym sprzęcie, sam kiedyś przymierzałem się do takiego zestawu i nawet jestem ciekaw jak to wychodzi. :-D co prawda nie ma tam żadnego AF a światło słabiutkie więc myślę że nie łatwo jest tym robić fotki, ale obejrzeć zdjęcia nie zawadzi. :-D

#6 marek-arts

marek-arts
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 23:14

Strata sprzetu smutna i przykra sprawa. Ale ogłoszenie, ostrzezenie nie wiem jak to rozumiec jest niesmaczne i nietaktowne. Taki nowy sprzet kosztuje ok. 5000 zł. /luneta + adapter/ i jest dostępny w kazdym dobrym sklepie foto z dwudniowym wyprzedzeniem. Zaden unikat, w Polsce są ich setki. Koles nietaktowny. Nagroda przesadzona i propaguje zachete do przestepstwa...

#7 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 16 wrzesień 2007 - 19:29

przykre ,że komus cos zginęło
nie wiem czy wypada ??? może trzeba by watek załozyć nowy , ale do czego może sie taka luneta przydać ?? pytam zaciekawiony , bo nigdy o takim cudzie nie słyszałem
pozdrawiam
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#8 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 16 wrzesień 2007 - 21:58

do czego może sie taka luneta przydać ??


Do obserwacji przyrody, np. ptaków, gwiazd.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych