Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sigma 500 F4,5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 andre84

andre84
  • Użytkownik
  • 113 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 19 lipiec 2007 - 13:13

Witam.
Może ktoś z kolegów ma albo miał do czynienia z Sigmą APO 500 F 4,5 DG HSM ?
Proszę o ewentualne opinie na temat tego szkiełka...
http://www.sigma-fot...x.php?q=node/52

#2 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 19 lipiec 2007 - 15:11

Tu -> http://www.pbase.com...0_45_ex_apo_hsm masz fotki z podobnej sigmy (bez DG) Sam oceń.
600/5,6 :>

#3 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:25

Ja aktualnie mam do czynienia z Sigma 500/4.5 EX z mocowaniem do Nikon. Do tej pory stosowalem wiele innych obiektywow i to jest najlepsze co mi trafilo w rece. To taki aktulanie moj standardowy obiektyw do focenia przyrody ozywionej. Wyknanie solidne, jakos super, szybkosc dobra, nie gubi ostrosci, ma podzial zakresu ostorsci aby nie latac po calym zakresie (4-8 i 8 nieskaczonsc). Jego masa jest na tyle mala ze da sie na upartego cos zrobic z reki (ale to juz czasy tupu 1/1000 lub mniej)
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#4 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:36

mmosk, z tego co przeczytalem na Twojej stronce to firma K-Consult wyposażyła Cie (Was) w swietne szkielka Sigmy. Tylko pozazdroscic!! :mrgreen: Tez bym tak chcial. :roll:
Myslalem ze na tegorocznych Wizjach Natury Sigma wystawi szkielka tak jak bylo to rok temu. Niestety, przeliczylem sie i opisywanego szkielka 500/4.5 nie przetestowalem. :cry:
Widzialem duzo fotek zrobionych tym szklem, jakosc swietna, ale wedlug mnie nie jest to niestety jakosc canona 500/4.
Ale nie ukrywam ze takim szkielkiem bym nie pogardzil :-P

P.S Widzialem Cie na Wizjach Natury:beer:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#5 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2007 - 23:54

mmosk, z tego co przeczytalem na Twojej stronce to firma K-Consult wyposażyła Cie (Was) w swietne szkielka Sigmy. Tylko pozazdroscic!! :mrgreen: Tez bym tak chcial. :roll:

Kiedys myslalem ze nie mam szans na takie cos. Nie jestem znany, a przed szukaniem sponsorow bylem jeszcze mniej. Ale mi sie udalo. Powiem jednak, ze to wcale nie jest latwa praca. Bo to jednak jest praca. Szukanie pomocy w organizacji wypraw, czy festiwali to jakis rok dzwonienia, pisania maili, listow, spotkan, rozmow przed kazda impreza tego typu. A i jeszcze czesto z czegos trzeba rezygnowac albo przyciac plany. Ale to nie wszystko. Potem dochodza zobowiazania dla tych firm. Tak wiec festiwale, wystawy, artykuly itd. I tu znowu trzeba czesto szukac kolejnych sponsorow. Teraz dla przykladu szukam okolo 15 tys na zorganizowanie wystawy i festiwalu polarnego. Ktos moze pomoc?? Wlasciwie dochodzi taki czas gdy do kilku godzin dziennie trzeba sleczec tylko nad tym. Tak wiec takie sponsoring to jest jednak praca a nie tylko przyjemnosc. Nie chce jednak zniechecac nikogo, a wrecz nawet zachecic. Bo warto. Zawsze sie robi to co sie lubi. Szkoda tylko, ze nie da sie z tego wyciagnac jakis dodatkowych funduszy dla siebie samego, na zycie. W koncu czas to pieniadz. Fakt nie mam potrzeby placic za czesc sprzetu. Pozstaja jednak inne koszta takze sprzetowe. Jak aparat (a na D80 sie zawiodlem bo za slaby po przejsciu z analoga jest dla mnie i teraz mysle o kolejnym). Ale nigdy nie ma sie wszystkiego.

Myslalem ze na tegorocznych Wizjach Natury Sigma wystawi szkielka tak jak bylo to rok temu. Niestety, przeliczylem sie i opisywanego szkielka 500/4.5 nie przetestowalem. :cry:
Widzialem duzo fotek zrobionych tym szklem, jakosc swietna, ale wedlug mnie nie jest to niestety jakosc canona 500/4.

Ale nie ukrywam ze takim szkielkiem bym nie pogardzil :-P

Szklo to jest najlepsze z jakim do tej chwili mialem do czynieina. Racja nie mialem ani stalek Canona ani Nikona, ale co tam. znaczy sie widzialem, mialem w rece ale nierobilem zdjeic. Nawet mialem 600/4 Canona ale co z tego. to bylo wyposazniee zawodowego fotografa z NG edycji amerykanskiej. mily czlowiek, Paul Nicklen sie zwie. nie moglem jednka zrobic zadnego zdjecia ta zabawka bo juz pracowalem na Nikonie. Wracajc jeszcze do tegoroczhych Wizji Natury to w tym roku byl ten festiwla organizowany na mniejsza skale niz rok temu. Rok temy byl jednka Miedzynarodowy. moze za rok?? Ale to juz zalezy od organizatorow tylko i wylacznie. Jestem jendkap ewien, ze przysloroczny festiwlzp owinien byc wiekszy i bardzo ciekawy.

P.S Widzialem Cie na Wizjach Natury:beer:


P.P.S. to trzeba bylo podiejsc i pogadac.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych