Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Co za KITa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 10 lipiec 2007 - 12:44

Co byście zaproponowali za KITA 18-55mm od Canona? bo mój się powoli sypie.
Mam okazje kupić SIGMA 28-105 ASPHERICAL IF UC-III z filtrem UV B+W i tulipan, za 150zł (stan bdb)
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#2 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 10 lipiec 2007 - 13:06

1,8/50 :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#3 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 10 lipiec 2007 - 13:40

1,8/50 :mrgreen:

Ale to stałka a stałek to troche mam na M42.
Za bardzo nie wiem gdzie tu porównanie znalazłeś
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#4 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 10 lipiec 2007 - 13:52

Jak to gdzie? Zawsze jak któś pyta o kita to należy mu zaproponować stałkę :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 10 lipiec 2007 - 13:58

Ale ja nie chce kupić KITA tylko go wywalići kupić coś co nie bedzię mi w szafie stało tak jak KIT.
Ktoś ma jakieś informacje na temat tej sigmy?
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 14:01

Może tamron 17-50/2.8 podobno dość dobry?

#7 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 10 lipiec 2007 - 14:10

Co byście zaproponowali za KITA 18-55mm od Canona? bo mój się powoli sypie.
Mam okazje kupić SIGMA 18-105 ASPHERICAL IF UC-III z filtrem UV B+W i tulipan, za 150zł (stan bdb)


chba pomyłka w ogniskowej, nie ma takiej sigmy, chyba że 28-105 UC - no cóż - brak wtedy szerokiego kąta na cyfrze. Za 150 zł nie zastąpisz kita. Wydaje mi się, że jedyne rozsądne zastępstwa kita obecnie to 17-50/2,8 tamrona albo 17-70/2,8-4,5 Sigmy, ale chyba kosztują ok 10x tyle :-). Oba szkiełka sa chwalone, z tym, że zdaje się przy sigmie trzeba trafić dobry egzemplarz.

#8 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 10 lipiec 2007 - 14:37

tak, pomyłka już poprawiam.
Co do 150zł to mam tylko taką propozycje, a funduszy mam około 600zł więc raczej w gre wchodzi coś używanego.

A co do tej sigmy to napiszcie mi coś o niej bo 150zł to chyba niewiele a zawsze to jakieś szkło
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#9 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 lipiec 2007 - 18:24

Ja tez czekam z wymiana mojego kita ... ale nie lubie polsrodkow wiec od razu chce wymienic na cos dobrego a, że jestem cierpliwy ;-)
Mój kit zostanie KIEDYŚ zastąpiony taką parą: 17-40 f/4L + 50 f/1.4

Niestety, to drugie moze bys trafil za 600 (uzywke, choc nie patrzylem) ale na to pierwsze w takiej cenie raczej nie licz ...
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#10 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 10 lipiec 2007 - 20:42

Dozbieraj kasy i kup Tamrona 17-50 f/2,8 a może trafisz na uzywanego w dobrym stanie.
Dziś miałem w łapach nowiutkie, pachnące 17-40 :mrgreen:

#11 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 11 lipiec 2007 - 08:27

tak, pomyłka już poprawiam.
A co do tej sigmy to napiszcie mi coś o niej bo 150zł to chyba niewiele a zawsze to jakieś szkło


nie znam go osobiście, ale to taki "analogowy kit". Zdaje się ma jasnośś na długim końcu 5,6, a ja takiej jasności (ciemności :-)) w krótkich zoomach nie toleruje. Efektu na plus raczej nie bedzie. Jeśli szukasz w "analogowych" szkłach do cyfry, to szukaj czegoś od 24 mm - to daje jeszcze akceptowalne " ok. 35 mm" na szerokim końcu. Były takie szkiełka sigmy i tamrona.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych