Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

SIGMA 70-300mm f4-5.6 APO MAKRO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 03 lipiec 2007 - 16:43

SIGMA 70-300mm f4-5.6 APO MAKRO 1:2

Witam
Mam zamiar kupić ten niby "słynny słoik" ale przed zakupem muszę sie upewnić czy będzie mi chodził na EOSie 300D?
I czym się różni od SIGMA 70-300mm f4-5.6 APO DG MAKRO ?

----------
Już znalazłem że będzie chodzić, tylko chodzą ploty że na 300D to "mydło" wychodzi.
Proszę o szybką odpowiedz jak Cobra i skuteczną jak Śmierć :D
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#2 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 17:13

chodzą ploty że na 300D to "mydło" wychodzi.


To chyba muszą być plotki, bo szkło to szkło, i jeśli jest do bani to będzie mydło na wszystkich aparatach, a jeśli jest dobre to będzie dobre również i z 300D.
Chyba ten obiektyw powinien być na półkach, więc weż wypróbuj sam i się przekonasz czy z twoim body będzie dobrze współpracować.

#3 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 03 lipiec 2007 - 18:07

tomajk- zrobie tak jak radzisz
a ma ktoś może to szkło? jakies zalety i wady z waszych doświadczeń?
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#4 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 22:17

Sam pewnie wiesz że do fotografii przyrodniczej to trochę maławo, ale każdy kupuje to na co go stać, z pewnością macro też jest kuszące i można się pobawić, więc jeśli masz zamiar kupić ten obiektyw, to kup a z pewnością będziesz robił fotki, a im więcej ich zrobisz, tym większe szanse na dobre rezultaty.
Oczywiście czekam na efekty :-D

#5 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 03 lipiec 2007 - 22:33

Sam pewnie wiesz że do fotografii przyrodniczej to trochę maławo, ale każdy kupuje to na co go stać, z pewnością macro też jest kuszące i można się pobawić, więc jeśli masz zamiar kupić ten obiektyw, to kup a z pewnością będziesz robił fotki, a im więcej ich zrobisz, tym większe szanse na dobre rezultaty.
Oczywiście czekam na efekty :-D

teraz to będę miał inne zjawisko przyrodnicze na oku ;)
za 4 tyg moja Amcia przychodzi na świat i pewnie wypełni większość kadrów :D
nie mogę się doczekać aż dorośnie i będziemy razem smigać po lasach z apartem :D
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 23:06

nie mogę się doczekać aż dorośnie i będziemy razem smigać po lasach z apartem :D

I dla tego ten obiektyw może być w sam raz, poręczny, lekki, i nie drogi, a fotki pewnie będą takie jak ty sam potrafisz zrobić.
TO ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W OCZEKIWANIU NA AMCIĘ :-D

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2007 - 08:26

a ma ktoś może to szkło?

Dunadan o ile się nie mylę chyba ma to szkło.

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2007 - 15:57

Mam :mrgreen:
Nooo więc... na temat tego szkła pewnie w necie znajdziesz baaardzo dużo bo to cholernie popularne szkło. Budżetowy zoom który daje ci ci wszystko za niezłą cenę i w nienajgorszej jakości.
Nie wiem jak chodzi z 300D ale nie chce mi się wierzyć że akurat na 300D wyjątkowo mydli - niby czemu?... z tym mydłem to też przesada - wystarczy działać na przysłonach od f:8 a do 200mm można spokojnie jechać na otwartej dziurze. Byleby robić fotki w RAWach...

Czym się różni wersja DG od bez-DG - niczym. Tym że jest ciut starsza ale optycznie i mechanicznie niczym, zresztą jak w przypadku wszystkich pozostałych szkieł sigmy - DG to oznaczenie specjalnych powłok które mają szczególnie przystosowywać obiektyw do matrycy ( niby redukują odbicia powstałe na matrycy ), ale czy jest jakaś różnica? nawet nikomu się nie chciało robić testów porównawczych...
Na Sigmę warto mieć gwarancję bo często się sypie ( dość pospolity problem z napędem AF - plastikowe trybiki się psują, ale naprawa jest szybka i prosta, nie trzeba zupełnie szkła rozkręcać więc serwis zrobi to bez problemów - no ale przecież nikt nie mówi że będziesz miał jakiekolwiek problemy :roll: ).

W tej cenie nie ma innego podobnego szkła - tylko Tamron 70-300 ale ten z tego co widziałem na fotkach bardziej aberuje, choć podobno jest bardziej ostry. Ja bym brał Sigmę.

Podsumowując - ze szkła jestem bardzo zadowolony bo jak wspomniałem daje wszystko - portret, tele i macro - 1:2 ale wiesz, są sposoby żeby bardziej "powiększyć" :mrgreen: podobnie jak są sposoby aby Sigma ostrzyła ci od 0,95 metra na całym zakresie ogniskowych ( normalnie ostrzy od 1,5 ale od 200 do 300mm można ją przestawić na tryb "macro" i ostrzy od 0,95 ) ale to już inna bajka.

Za ile ją możesz wziąć? nówka idzie po ok 850zł.

:ninja:


#9 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 04 lipiec 2007 - 18:36

400-450zł w bardzo dobrym stani + filtra Hoya UV
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#10 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2007 - 18:40

Tym filtrem to sie nie jaraj :-) ja juz od jakiegos czasu nie uzywam UVek jako ochrony.
Po co dodatkowe dwie granice powietrze-szklo?? Pewnie filtr nie ma zbyt wielu powlok antyodblaskowych i wtedy bliki murowane :-)

Ja kiedys mialem praktike i jedno ze szkiel to byl Pentacon 50 f/1.8 tez mial zalozony filtr. Duzo robilem zdjec z tym filtrem bo tak myslalem ze nalezy az pewnego dnia popatrzylem przez wizjer na lampe w pokoju - byly bliki i to sporo. Jak odkrecilem filtr to blikow bylo WYRAZNIE mniej ... wtedy filtr poszedl do kosza zeby nawet nie korcil.

Obecnie przednie soczewki i powloki antyrefleksyjne sa tak twarde ze przy normalnym uzywaniu nie maja prawa sie zarysowac.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lipiec 2007 - 07:48

Ja używam sigmy z filtrem... inaczej bym sobie tego nie wyobrażał ( filtr jest cały zapaćkany ). Tyle że używam Hoya UV(0) SHMC... różnic z filtrem i bez nie ma. No może pod bardzo ostre światło ale w tych warunkach sigmą i tak nie daje sobie rady więc nie ma to znaczenia.
400-450? no to chyba bardzo nieźle. Co prawda z tego typu klasą obiektywów to bym się bał kupować używkę ale cena w sumie o połowę mniejsza...

:ninja:


#12 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 06 lipiec 2007 - 09:35

Sigma została kupiona stan wizualny ok zobaczymy jak w praktyce.
Zawsze można sprzedać ;)
Ps. dziś miałem okazje kupić coś do 3 000zł :)
ale wózek dla dziecka musiałem kupić :-P
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lipiec 2007 - 11:12

Gratuluję, miłej zabawy - sprawdź jak chodzi AF, pierścień zoomowania i ostrości i czy przysłona się domyka. To ci się przyda, ale bez obaw ;-)

:ninja:


#14 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 14:50

Ja używam Haze-a 1B i też się przydał, bo niejedno się przytrafiło po drodze. Nie używam aparatu w studiu czy innym czystym pomieszczeniu tylko w terenie, a tam różnie być może.
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lipiec 2007 - 16:31

Haze-a 1B a to jak ten filtr działa? po prostu ochronny? mam znajomą która używała jakiegoś Haze'a i mówiła że jej totalnie rozmywał zdjęcia...
IMHO filtr robi więcej szkód w przypadku szerokiego kąta...

:ninja:


#16 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:55

No to jeszcze jedno pytanko
kumpel tez szuka jakiegoś tele i ma okazje kupić Canona zoom lens ef 80-200mm 1:4,5-5,6 II za 400zł Opłaca się i jakie to szkło?
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#17 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 25 lipiec 2007 - 15:01

Alo Alo
Wie ktoś?
Zastrzegam sobie prawo do pomyłek. Prawie jak Misha Gorodin :)

#18 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 lipiec 2007 - 17:10

nie mój system...

:ninja:


#19 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 lipiec 2007 - 17:43

chyba bym wolal to co mam - Tamrona 55-200 za prawie te same pieniadze dostaje noweczke, lepsze swiatlo (f/4 do 135mm) i szerszy zakres ogniskowych. Jakosc optyczna jest pewnie porownywalna.
Ale nie chce mowic wiecej bo nie znam tego szkla.
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych