Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

"Allegrowe podchody"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 15:59

Nie wiem czy dobry dział wybrałem. Potrzebuję pomocy w rozwikłaniu zawiłości allego.pl.
Próbuje zalicytować obiektyw. Mam w głowie kwotę, którą chcę przeznaczyć i twardo postanowiłem jej nie przekraczać. Problem z licytacją jest taki, że chyba ktoś ustawił na niej jakieś automatyczne podbijanie ceny. Jeśli, dla przykładu, zalicytuję 150PLN to automatycznie pojawia się komunikat, że to za mało i ktoś mnie przebił (o jakieś 2 -5 PLN) Ile by nie wpisał to zawsze ten sam użytkownik mnie przebija automatycznie. Dodam, że jego oferta jest kilka dni starsza od mojej.. a mimo to jest "na wierzchu" i pojawiła się dopiero jak zalicytowałem...jak to jest? Jakiś przekręt? Dać sobie spokój z tym? Przeciez tak to można ciągnąc w nieskończoność.
Jeśli ktoś wie co z tym zrobić, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

#2 Makoo

Makoo
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Lokalizacja:
    się biorą dzieci ?

Napisano 02 lipiec 2007 - 16:38

poprostu ktoś zalicytował wiekszą kwotę.....i ciągle mu tą kwote podbijasz..... Jak przystępowałeś do licytacji byłeś pierwszy ?
*(:])(..)(...) <---- oto uśmiechnięty bałwanek, wklejając go do swojej sygnaturki pomagasz zapanować mu nad światem !!!

#3 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 lipiec 2007 - 17:08

Makoo, nie byłem pierwszy, ale też jak licytowałem nie było na liście użytkownika, który mnie automatycznie przebija (jakąkolwiek kwotę nie zadysponuję to pojawia się komunikat o tym, ze zostałem "przebity". Dzieje się to automatycznie i od razu po licytacji i jest to zawsze ten sam uzytkownik - data jego licytacji jest późniejsza (sprzed kilku dni).
Jak to możliwe, że nie było go widać w licytacji do momentu aż nie zalicytowałema jednoczesnie datę ma późniejszą?? Jego data wejścia jest kilka dni późniejsza niż pierwsze licytacje na liście.

#4 Canin

Canin
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Lokalizacja:
    Dębica

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:23

Podając kwotę podajesz tak naprawdę wartość maksymalną jaką jesteś w stanie dać. System, jeśli to nie jest koniecznie nie "używa" całej tej kwoty.
przykład jest dwóch licytujacyj A i B cena minimalna została ustawiona na 10zł.
A wpisuje 15zł, ale wyświetlona zostanie 10zł (bo to jest cena minimalna)
B wpisuje 12zł, system pokazuje te 12zł B, ale natychmiast przebija ofertą A (bo zadeklarował 15zł) na 13zł.
Pokazane zostanie w historii licytacji że A prowadzi z 13zł (choć ma starszą datę) a B ma 12zł.
Jeśli B poda 16zł to przebije A i pokazane zostanie - B - 16zł, A - 15zł
www.canin.mm.pl - ciągle nowe zdjęcia
Dołączona grafika

#5 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 lipiec 2007 - 07:28

Canin świetnie to wytłumaczył. Zasada jest taka, że 'automat' allegro pokazuje na górze, czyli jako prowadzącego w licytacji, najmniejszą kwotę potrzebną do przebicia pozostałych licytujących, mimo, że prowadzący w licytacji mógł dać znacznie więcej. 'Automat' allegro zawsze pokaże najniższą kwotę i zarazem taką którą przebija poprzednich. Będzie tak do momentu, aż ktoś tego licytującego przebije. Właśnie o to chodzi, by nikt nie wiedział ile maksymalnie dał inny licytujący.

#6 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 lipiec 2007 - 08:30

Aukcje są ok, kolega dobrze to wytłumaczył :clap:

#7 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 15:28

Bardzo dziękuję za pomoc i klarowne wyjasnienie.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych