Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rokitniczka - Acrocephalus schoenobaenus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#121 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2010 - 21:05

Grzegorz Ryński, ja się przyczpie do ostrości. Przekadrowałbym dodatkowo o tą ciut przykuwającą uwagę trzcinkę (może dlatego, że najciemniejsza) zamykającą prawy górny narożnik.
Tak czy inaczej refleks trzeba mieć. Wielokrotne moje próby zakończyły się pustym kadrem.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#122 robkiz

robkiz

Napisano 16 kwiecień 2010 - 15:33

W zasadzie zgadzam sie z TOMesem ale fotka i tak pierwsza klasa. Brawo!
Robert

#123 deprak

deprak
  • Małomówny
  • 25 postów
  • Lokalizacja:
    Bojszowy

Napisano 18 kwiecień 2010 - 15:32

Grzegorz Ryński, ekstra zdjęcie. Złapać takiego malucha w locie, to wyższa szkoła jazdy.
Ja mam taką, która lubi się efektownie zaprezentować :-)


63
Dołączona grafika
Sony A700 S70-400G T10 -24 T17-50 S16-105

#124 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 18 kwiecień 2010 - 17:02

deprak, naprawdę efektownie zaprezentowana

#125 grzyp

grzyp
  • Małomówny
  • 4 postów
  • Lokalizacja:
    Wysokie Mazowieckie

Napisano 28 kwiecień 2010 - 13:49

64
Dołączona grafika
65
Dołączona grafika

#126 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 kwiecień 2010 - 16:26

65. dobry moment złapany.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#127 Grzegorz Ryński

Grzegorz Ryński
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Lokalizacja:
    Ponidzie

Napisano 28 kwiecień 2010 - 17:21

Grzegorz Ryński, ja się przyczpie do ostrości. Przekadrowałbym dodatkowo o tą ciut przykuwającą uwagę trzcinkę (może dlatego, że najciemniejsza) zamykającą prawy górny narożnik.
Tak czy inaczej refleks trzeba mieć. Wielokrotne moje próby zakończyły się pustym kadrem.

Chyba nikt nie ma takiego refleksu. Tu bardziej trzeba polegac na szczesciu, dlatego teorie o kadrowaniu czy refleksie w takich sytuacjach jak dla mnie sa nie do przyjecia :-)

#128 Grzegorz Ryński

Grzegorz Ryński
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Lokalizacja:
    Ponidzie

Napisano 28 kwiecień 2010 - 17:36

deprak, swietna klimatyczna fotka, jedynie przeszkadza mi troche ta nieostra trzcinka po lewej, ale i tak gratuluje ujecia :-)
grzyp, fotka 65 najlepsza :-)

#129 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 kwiecień 2010 - 19:08

Grzegorz Ryński, ja się przyczpie do ostrości. Przekadrowałbym dodatkowo o tą ciut przykuwającą uwagę trzcinkę (może dlatego, że najciemniejsza) zamykającą prawy górny narożnik.
Tak czy inaczej refleks trzeba mieć. Wielokrotne moje próby zakończyły się pustym kadrem.

Chyba nikt nie ma takiego refleksu. Tu bardziej trzeba polegac na szczesciu, dlatego teorie o kadrowaniu czy refleksie w takich sytuacjach jak dla mnie sa nie do przyjecia :-)


Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Może inaczej... Po pierwsze chodziło mi kadrowanie w tym konkretnym przypadku na monitorze , a nie w realu. Po drugie znając zachowania lub przewidując zachowania ptaków trzeba mieć jednak refleks i w dobrym momencie trzeba wcisnąć spust. Wile kadrów powstało właśnie w ten sposób.

Twoja teoria o szczęciu jest jak najbardziej prawidłowa nie tylko w ptasiej fotografii, ale również w życiu. :-P

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#130 Grzegorz Ryński

Grzegorz Ryński
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Lokalizacja:
    Ponidzie

Napisano 28 kwiecień 2010 - 20:20

TOMeS, dla mnie pelna klatka to swietosc, nie kadruje zdjec, moim zdaniem autor robiac to idzie na latwizne, to po pierwsze :-) po drugie to chyba trzeba miec refleks kota zeby nacisnac spust migawki w odpowiednim momencie tym bardziej fotografujac rokitniczke w locie :-) (to nie bocian) albo tak jak napisalem duzo szczescia. Ze swojego doswiadczenia wiem, ze refleks jest uzyteczny ale do pewnego momentu, pozniej juz nie da rady :-)

#131 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 29 kwiecień 2010 - 06:32

Deprak świetnie się komponuje ten kadr.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#132 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 maj 2010 - 16:22

Wreszcie mam rokitniczkę... niestety crop więc pozostaje spory niedosyt al ei tak się cieszę...

66.
Dołączona grafika

:ninja:


#133 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 maj 2010 - 19:20

Dunadan, calkiem niezla ta rokitniczka, moze by tak te patole w PD wyciapkowac ???
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#134 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 maj 2010 - 19:29

maciejowy, już ciapkowałem w PG i więcej mi się nie chce :hihi: bardzo przeszkadzają w LD?

:ninja:


#135 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 maj 2010 - 19:37

Dunadan, nie, nie przeszkadzaja, ale to juz takie poQelkowe zboczenie w dazeniu do doskonalosci ;-) - stad koncepcja wyciapkowania :-)
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#136 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 maj 2010 - 19:40

:etam: nawet nie próbuję się zbliżyć do poziomu Qelki... :good:

:ninja:


#137 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 09 maj 2010 - 20:01

Dunadan, nie poddawaj sie :) temat latwy, kazdy sfoci, tylko trzeba miec troche cierpliwosci :)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#138 maciejowy (Maciej Smolarczyk)

maciejowy
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 maj 2010 - 20:17

Dunadan, ja focac rokitnicznki wchodzilem po pas do wody. bardzo fajnie wspolopracowaly, wrecz z zaciekawieniem podlatywaly zobaczyc kto to w tej wodzie stoi i co tam robi. no ale lato bylo i temperatura wody byla akceptowalna dla kazdej czesci ciala ;-)
nikon d90 + nikkor 18-105 VR II + nikkor 70-300 VR II + sigma 150-500 APO DG HSM OS + 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
http://msmolarc.republika.pl

#139 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 maj 2010 - 10:40

Nie nie, ja wiem, ta tutaj była dość mało płochliwa - latała wokół tych uschniętych patyków i po prostu podchodziłem powoli, fotę robiłem na stojąco, bez żadnego camo. Problem w tym że brak mi tej cierpliwości i zapału ostatnio. Inna sprawa że transportowo u mnie kiepsko jest ale... to akurat jest wymówka. :mrgreen: Na pewno będę dalej próbował :-)

:ninja:


#140 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 10 maj 2010 - 16:41

Dunadan, ładnie się wystawiła,moja nie była tak skora do pozowania i cały czas w trzcinach siedziała.

67.
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych