Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pancerna torba na sprzęt fotograficzny ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 michael7

michael7
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 09:38

Witam wszystkich

Mam pytanie i z drugiej strony prośbę. W ostatnich tygodniach natknąłem się w internecie na akcesoria dla fotografów marki PacSafe. Chodzi dokładnie o torby tej marki. Czytałem, że posiadają specjalne zabezpieczenia przed kradzieżą (metalowe siatki wewnątrz torby), które zapobiegają przed dostaniem się sprzętu w niepowołane ręce. Ewentualnie inne torby w których można bezpiecznie przewozić swój sprzęt. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już miał styczność z tymi akcesoriami i może mi pomóc w ewentualnym podjęciu decyzji zakupu. Byłbym bardzo wdzięczny za opinie. Piszę w tej sprawie gdyż zbliża sie okres wakacyjny, a co się z tym wiąże zabieranie swojego sprzętu w podróż.

pozdrawiam

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:36

Ale jak ukradną torbę to i tak dostaną się do wnętrza... IMHO nie da się przed tym zabezpieczyć, jak mają ukraść to ukradną :-/ Bardziej bym pomyślał nad czymś wodoszczelnym bo pamiętam jak kiedyś owijałem swoją torbę folią pakową :mrgreen:

:ninja:


#3 michael7

michael7
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 15:51

Są absoltutnie wodoszczelne jak obiecuje producent.. http://www.fotopolis...ndex.php?n=5862 - tutaj właśnie znalazłem informacje o tym sprzęcie.

Jest troszkę racji w tym co piszesz, ale przynajmniej obok nas sprzęt będzie bezpieczny...
Jest również możliwość przypięcia tej torby linką stalową do czegoś solidnego....jeśli wyjdziemy np. z pokoju hotelowego lub samochodu...
Cały czas sie zastanawiam, myśle że każdemu może się przydać ten patent na urlopowe wyjazdy.. dlatego też czekam na opinie..:) .. Ten pasek do aparatu, to też fajna sprawa...

#4 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 16:59

Ja raczej polecam plecaki niż torby (oj, już widzę jaka wojna plecakowo-torbowa wisi na horyzoncie).

Dlaczego wybrałem plecak? Znacznie wygodniejszy w teren na stosunkowo krótkie wypady. Ewentualnie torba tak dopasowana, aby mieściła się w plecaku (na dłuższe wyprawy zabieram 85-kę, więc torba też mi się mieści). Aha, jeden plus/minus - plecaka nie da się otworzyć kiedy jest założony aby dostać się do sprzętu. Plus taki, że nikt ci po cichu nie wyciągnie czegoś. Minus taki, że dostanie się do czegoś trwa minutkę.

Ideału nie znalazłem.

Aha, no i wodoszczelność można na plecaku podkręcić pokrowcem przeciwdeszczowym, a na torbie w plecaku dać worek wodoszczelny. (Jedno i drugie można dostać w sklepach turystycznych).

Recepty na bezpieczeństwo nie ma.
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 czerwiec 2007 - 20:23

Rudy_lis, fakt, ja też cierpię na brak plecaka. IMHO trzeba mieć i to i to i uzywac w różnych sytuacjach. Do torby chowa się znacznie wygodniej.

:ninja:


#6 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 14 czerwiec 2007 - 21:52

Aha, jeden plus/minus - plecaka nie da się otworzyć kiedy jest założony aby dostać się do sprzętu. Plus taki, że nikt ci po cichu nie wyciągnie czegoś. Minus taki, że dostanie się do czegoś trwa minutkę.

Ideału nie znalazłem.


Odpowiedz: Lowepro slingshot.

idealem co prawda nie jest, ale laczy zalety plecaka i torby. Nosi sie to na plecach, jak klasyczny plecack 'na jedno ramie'. Kiedy chce sie intensywniej przemieszac, przypinamy druga szelke, trwa to jakies 2 sekundy maksymalnie. A jak juz cos sie dzieje i trzeba zrobic zdjecie, przekrecamy torbe z plecow na brzuch, sekunde potem plecak jest otwarty, a sprzet lezy przed nami w pozycji bojowej. Niewatpliwa zaleta slingshotow jest wlasnie czas w jakim mozna wyjac aparat. Ja niestety kupilem aw 100, i musze przyznac ze mala jest. Nie mialem kasy na wiecej.. No ale w 100 miesci sie baez problemu aparat z jakims standardowym obiektywem, do tego cos w rodzaju 70-300, z 2 obiektywy rozmiarow 50, wiele filtrow, do tego na gorze mamy jeszcze mala 'komorke' gdzie mozemy wlazyc np 2 aparat, badz kanapki, badz sweter, badz cokolwiek innego co nie zajmuje duzo miejsca. Jest jeszcze wersja 200 i 300, sa oczywiscie o wiele wieksze. Teraz bralbym 200. Jezeli bedzie zaiteresowanie, moge zrobic maly tescik okraszony zdjeciami. Slingshoty to na prawde ciekawa alternatywa. No i do tego to AW, czyli all weather, plecak posiada ukryty 'pokrowiec' chroniacy go przed wszelkimi niekorzstynmi warunkami.
World is a lonely place - you're on your own.

#7 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 09:08

Teścik by się przydał.
Dobrze, że można dopiąć szelkę. Ja na szlaku muszę mieć ręce wolne (kije) i dlatego plecak musi być stabilny na dwóch.
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#8 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 15 czerwiec 2007 - 13:59

jakies sugestie co do ow 'testu'? czy tylko dluzszy tekst ze zdjeciami?
World is a lonely place - you're on your own.

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2007 - 14:05

Mortis, zaufamy twojej inwencji twórczej :mrgreen:

:ninja:


#10 Rudy_lis

Rudy_lis
  • Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 19:05

Mortis, zaufamy twojej inwencji twórczej :mrgreen:

Jak wyżej :)
Canon Powershot A40, Zenit 412DX, Zenit E, Pentacon 135, Pentacon 200, Pentax MZ10, Pentax K10D, Pentax 18-55, Pentax 28-80, Pentax 80-320. Plus słodkie działko 1500 mm w fazie rozruchu :)

#11 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 17 czerwiec 2007 - 22:57

prace trwaja :) tylko gdzie to umiescic? W tym temacie?
World is a lonely place - you're on your own.

#12 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 czerwiec 2007 - 04:49

W tym dziale ale stwórz nowy temat...

#13 Canin

Canin
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • Lokalizacja:
    Dębica

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:00

No to ja się przypnę z tematem plecaka. Oto mój problem.
W chwili obecnej mam małą miękką kaburę na aparat (dobra na spacer po mieście z jednym szkłem) oraz małą torbę fotograficzną gdzie zmieści się trochę akcesorii plus drugie szkło (dobre na dedykowane okazje gdzie wiadomo z grubsza co będzie potrzebne). Rozglądam się za czymś większym na spacer po lesie, gdzie i coś do makro się przyda i jakieś 400 na dzikiego zwierza.
Plecak!
- na rower i spacer - np slingshot 200 byłby akurat (takie 400mm zakręcone do korpusu to się tam zmieści?), kanapka i butelka z wodą się tam zmieszczą (chyba)
- w góry - tu jednak przydało by się coś większego np. takie Lowepro CompuRover AW - ale to znowu na codzienne wycieczki po lesie zdaje się za duże i miejsca na sprzęt foto chyba mniej.

Czy ktoś ma któryś z tych dwukomorowych plecaków lowepro i mógły to skomentowąć? A może jakąś inną koncepcję bo dwóch plecaków nie kupię.

#14 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:21

Plecak!
- na rower i spacer - np slingshot 200 byłby akurat (takie 400mm zakręcone do korpusu to się tam zmieści?), kanapka i butelka z wodą się tam zmieszczą (chyba)

Ja mam ten plecak. W osobnym wątku są zdjęcia i opis do SlingShota 100 i 200.
Nie mam 400mm niestety wiec nie wiem czy by tam weszlo - canon 400mm f/5.6L raczej tam nie wejdzie ale spokojnie powinno wejsc 70-200mm f/4L zapiete do body
Kanapka tak (chyba ze ktos duzo je) i butelka tez (ale tylko jakas 0.5, no moze 0.7)
Jak jestes z wawy to polecam sklep LowePro - malutki w garazu w Ursusie. Pan mily i maja pelny wybor. Wez sobie sprzet (to co chcesz tam wcisnac) i przymierz sie :-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych