Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Tamron 200-400 5.6 i konwerter?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 m4c

m4c
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    Racibórz/Wrocław

Napisano 07 maj 2007 - 12:03

Witam,
fotografuje od kilku miesięcy Nikonem D50 z Tamronem 200-400 5.6. Moim ulubionym miejscem jest rezerwat Łężczok i ptaki, szczególnie błotniaki stawowe. Niestety ogniskowa Tamrona nie jest dla mnie wystarczająca, a zmiana obiektywu na droższy raczej nie wchodzi teraz w gre. Planuję więc zakup telekonwertera (1.4 1.7?), myśle w kwocie do 700-800 zł. Jest kilka wersji: Nikon, Tamron i Sigma. Który wybrać? Czy w ogóle współpraca telekonwertera w ten klasie i cenie ma sens z Tamronem i jego swiatlem 5.6? Dziekuje za informacje
http://lezczok.net - Rezerwat Przyrody Łężczok

Nikon D50+kit, Tamron 200-400 5.6 i 70-300 4-5.6

#2 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 07 maj 2007 - 16:04

Witaj na forum! Jesli chodzi o TC to marne szanse zeby bys zadowolony z jasnosci szkla. Kupowanie telekonwerterow do obiektywow ciemniejszych jak f4 nie ma sensu.
No własnie czekam na wiecej zdjec z tego tamrona:)

#3 m4c

m4c
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    Racibórz/Wrocław

Napisano 07 maj 2007 - 16:27

> Robin
Tak czułem... Chociaz jeszcze sie nie poddaje. Przestrzegano mnie przed tym Tamronem i jego światłem, ale radzi sobie calkiem niezle moim zdaniem. Trzeba go jednak wyczuc i nie rzucac sie jak z motyką na słońce...:). O autofokusie tez mozna zapomniec.
Jeden stopien przy TC mysle, że tragedii nie zrobi. A jesli już ew. bym nabył, moge wykorzystać z drugim Tamronem 70-300 4-5.6, lub kiedys z innym, lepszym obiektywem.
Mimo to 200-400 lubię, bo mam:) Niecierpliwie czekam na dalsze opinie.

A co do "więcej zdjęć", to może nie bede zaśmiecał forum, tylko zaproponuję Ci moją stronę rezerwatu Łężczok: lezczok.net i fotogalerię. Prawie wszystkie zdjęcia robione były własnie tym Tamronem. W rzeczywistości wyszly tez o niebo lepiej (czytaj: ostrzej), dopiero teraz zauwazylem jednak, ze Gallery2 za bardzo je "optymalizowala"... Nowe nie beda juz tak ciete.
http://lezczok.net - Rezerwat Przyrody Łężczok

Nikon D50+kit, Tamron 200-400 5.6 i 70-300 4-5.6

#4 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 07 maj 2007 - 17:36

Ja bym polecał Tamrona 1.4 w zwykłej wersji (chyba cena do 300 zet). Przy konwerterach 1,4 różnice jakości między wersjami "pro" i zwykłymi są mniejsze niż w wypadku 2x - w praktyce to dodanie jednej soczewki (w konwerterach 2-krotnych to 2-3 soczewki więcej). jest gdzieś test w necie, gdzie komuś wyszło że tamron 1,4 był lepszy od podobnej sigmy 1,4 apo. Przy tej klasie zooma różnic istotnych chyba nie będzie.
Nikon i sigma mogą nie pasować, bo to są dedykowane do konkretnych szkieł TC, z wystającymi z obudowy soczewkami - mogą zahaczać o soczewki obiektywu - bez mierzenia bym nie kupował.
W każdym razie taki tamron bardzo dobrze sprawuje mi się z 100 macro, no ale to wysokiej jakości stałka.

#5 m4c

m4c
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    Racibórz/Wrocław

Napisano 07 maj 2007 - 21:26

> Pawel

Tez mysle, ze Tamron. Ale czy zagra z 200-400 5.6? Czekam dalej
http://lezczok.net - Rezerwat Przyrody Łężczok

Nikon D50+kit, Tamron 200-400 5.6 i 70-300 4-5.6





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych