Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Miłość w przyrodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 06 maj 2007 - 13:13

Szukałem, ale nie znalazłem na forum takiego tematu. Mówią, że maj jest miesiącem zakochanych.
Jestem pewny, że macie ciekawe zdjęcia.

1.
Dołączona grafika
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#2 krissuss

krissuss
  • Małomówny
  • 13 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 07 maj 2007 - 10:35

Wspaniałe ujęcie TomekP. Gratuluję.

#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 maj 2007 - 13:51

Ciekawe ujecie, ale szkoda przepaleń.

#4 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 07 maj 2007 - 17:22

przepalenia na krawędziach to naturalny efekt przy zdjęciu pod 'ostre" światło, fakt, że na fotce jest tego za dużo, jakoś rozprasza. Lepiej by wyglądało przy ciaśniejszym kadrowaniu na muchy.

#5 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 07 maj 2007 - 20:16

No słoneczko było bardzo ostre i bardzo ciepłe - zostawiłem zdjęcie prawie tak jak zapisała to matryca bo uważałem, że tak będzie naturalnie i prawdziwie tzn patrząc na taki motyw gołym okiem też nie widać szczegółów w światłach. Dzięki za komentarze :-D .
A jakieś wasze zdjęcia?
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#6 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 maj 2007 - 09:28

To jest foteczka pod tytułem "pierwsza dziewczyna na łące"
U wielu motyli samce wykluwają się pierwsze, nawet tydzień-dwa przed samicami no i trochę im się ckni. Kiedy pierwsza się pojawia na łace - chłopaki są już lekko mówiąc mocno napaleni :-). Wszystko co lata ugania się za nią. Później oczywiście sprawa się rozmywa w miarę pojawu następnych samic.
2)
Dołączona grafika
Motylek to Modraszek koridon - Samica z ciemno-brązowym spodem skrzydeł na czubku źdźbła

#7 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 08 maj 2007 - 12:23

Ale ich tu na jedna przedstawicielke plci przeciwnej :mrgreen: Wspaniale ujecie, szkoda tylko ze jakos nie widze numerku zdjecia :-? (pownno byc nr 2)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#8 ondrasz

ondrasz
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 08 maj 2007 - 14:54

To i ja pozwolę sobie pokazać moje fotki
3.

Dołączona grafika

4.
Podczas konsumpcji

Dołączona grafika

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 maj 2007 - 15:00

ondrasz, niesamowite zdjęcia! 3 - genialny moment! w sumie takiego zdjęcia jeszcze nie widziałem!

:ninja:


#10 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 maj 2007 - 15:02

Paweł, bardzo fajne, jeszcze ten nadlatujący osobnik. Z Twoim komentarzem naprawdę ciekawe.
ondrasz, też niezłe :->

#11 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 maj 2007 - 15:10

No i proszę , wątek miłosny bardzo ladnie się rozwija.

zdjęcie cytrynków nr 3 swietne - bardzo fajnie się komponują motyle po przekątnej (a nawet w X - z gałązkąw tle), a do tego jest fajny kontrast ruchu i "bezruchu". Troszkę bym spróbował rozjaśnić

na nr 4 - drapieżne muchówki z rodziny wujkowatych (Empididae)- samiec musi najpierw dać samicy prezencik do zjedzenia w postaci złapanego owadka, bo inaczej nici z miłosci. jakież to ludzkie zachowanie :-) Co ciekawsze, zdarzają się cwaniaczki, ktore dają samicy coś oszukanego.

od razu widać, że ondrasz umie podglądać przyrodę - gratuluję

#12 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 maj 2007 - 15:15

A ja myślałem ze to łowiki...
Dodam że na 3 niestety trochę jakość fotki nie jest najlepsza :-/ może faktycznie by rozjaśnić jak Paweł powiedział...

:ninja:


#13 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 08 maj 2007 - 17:58

Moje cytrynki wyszły tak:
5)
Dołączona grafika
ruchu nie dało się lepiej zatrzymać, bo stareńka fotka z kliszowego olympusa, który miał synchronizację błysku na 1/60 sek. wystarczyły by rozmazane skrzydełka samca, a nie cały. Fajnie widać różnicę w ubarwieniu motyli, bo cytrynki właściwie nie rozkładają skrzydeł w spoczynku.

#14 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 08 maj 2007 - 18:15

Czy rozjasniac na 3? Chyba tak, ale nie za duzo. Swoja droga wydaje mi sie ze swiatlo bylo ostre. Mam nadzieje ze zwiekszenie swiatla nie spowoduje przepalen :-?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#15 ondrasz

ondrasz
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 08 maj 2007 - 18:41

Dzięki za rady- muszę zobaczyć jak wygląda po rozjaśnieniu 3. Paweł -. też myślałem że to małe łowiki- dzięki za wyjaśnienie i b.ciekawy opis.

#16 TomekP

TomekP
  • Lokalizacja:
    Sieradz

Napisano 10 maj 2007 - 06:59

Ondrasz!
Zdjecie nr3 ma faktycznie fajny klimat, może rozjasnienie będzie wskazane, a może wcale nie. Mi sie takie podoba.
Paweł, cytrynki prezentują sie ciekawie, kolorystyka na piątkę!

6.
Dołączona grafika
TomekP, Nikon D70s, Tamron AF 90/2,8, Nikkor 35-70/3,3-4,5, Tamron 55-200, Helios 58/2

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 maj 2007 - 17:33

Całkiem fajne - mała GO jak najbardziej na miejscu. MOże trochę jaśniej byłoby lepiej?

:ninja:


#18 ondrasz

ondrasz
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 12 maj 2007 - 22:14

To może jeszcze jedno zdjęcie ale uprzedzam, tylko dla dorosłych :)
7.
Dołączona grafika

#19 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 14 maj 2007 - 12:03

dobra fotka kózek, chyba żerdzianki? Na 6 też kózki - mało widać wydaje mi się ze to kurtek molorochus minor - taka nietypowa kózka ze skróconymi pokrywami skrzydeł.

Ja pozwolę sobie jeszcze raz pokazać kamasutrę pasikoników, bo wylądowała poprzednio w ocenzurowanym i zamkniętym wątku :-(
8)
Dołączona grafika
samiec pod spodem, to jest typowa pozycja posikonika, dość rózna od większości owadow

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 maj 2007 - 13:14

Zdjęcie pamietamy :-) faktycznie ciekawa sytuacja, gratuluję. Pod względem technicznym nie powala jednak - chyba GO ciut za duża.

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych