Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Maj 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 sebaok

sebaok

Napisano 21 maj 2007 - 11:42

W lesie spędziłem cały wekkend, tzn. pojechałem w piętek wieczór, sobote ranek, wieczór, niedziele ranek i wieczór. W piątek wieczór widziałem; 4 zające, 3 kozy, 1 kozła, lisa, pare łysek z 3 młodymi ale nic z tego nie uwieczniłem. W sobotni ranek widziałem 4 jelenie, 7 kóz z czego jedna z koźlakiem, 4 rogacze z czego 3 uwieczniłem na taśmie kamery, 4 zajace i lisa. Wieczorem widziałem 3 kozy, dwa rogacze, 2 zające, dwie kuropatwy - wszystko poza zasięgiem obiektywu. W niedzielny poranek przyjechałem na łąke koło 04.00 widziałem rogacza, kilkanaście żurawi, 3 zajace. Potem usiadłem na ambonie przy topinamburze ale za długo nie po siedziałem bo w dachu szerszenie miały gniazdo, potem usiadłem na innej a tam gniazdo jakiegoś ptaka z jajkami więc tez uciekłem żeby nie przeszkadzać zdenerwowanej mamie. W niedzielny wieczór widziałem tylko 4 zające, 2 żurawie i dwie kuropatwy.

Piątkowy lis
Dołączona grafika

Tutaj jeden z sobotnich rogaczy, zdjęcie słabe bo wczesnym rankiem do tego z ambony. Trochę nie ostre bo"strzelałem" z reki, na statywie siedziała kamera.
Dołączona grafika

Jedna z kóz z sobotniego ranka, bez rewelacji bo pod słońce, inaczej nie szło podejsc ze względu na wiatr
Dołączona grafika

#42 sebaok

sebaok

Napisano 21 maj 2007 - 11:44

Ktoś wie czyje to gniazdo i jajka?
Dołączona grafika

Pszczoły uciekinierki
Dołączona grafika

#43 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 maj 2007 - 13:19

Lis jest piękny, sarna tez ładna, mimo że ciut za ciemna ;-)

:ninja:


#44 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 maj 2007 - 14:28

Lis i sarna pod słońce mi się podobają. Sarnie pod słońce podbił bym tylko kontrast.

#45 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 21 maj 2007 - 20:40

Liska zazdroszczę!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#46 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 22 maj 2007 - 20:35

Ostatnio jakos nie mam czasu na spacery z aparatem (niestety praca, praca :-? )
Ale dzis poprostu grzechem bylo siedziec w domu. Nie ma jak spacerek po lesie. Mnialem tylko nadzieje ze bedzie spokojnie. Niestety mylilem sie :evil: Psy w lesie i do tego bez kaganca, czesto wlasciciel zostawal z smycza w reku a pupilek spory kawalek przed nim. Oczywiscie byl juz poruszany ten temat, wiec nie bede tu sie rozpisywal...
Na szczescie znam jeszcze kilka miejsc gdzie warto przejsc i nie bedzie takich niespodzianek. Fakt, troche daleko, ale warto. Dzis podczas spaceru zaliczylem 3 pary sojek, 2 dziecioly duze,troche mniejszej ptaszyny (sikorki, dzwonce, szczygly). Niestety zbyt daleko, by "ustrzelic" zdjecia. Na pocieszenie zrobilem sobie tylko to zamieszczone ponizej. Mysle ze wam sie spodoba taka polanka:

26.
Dołączona grafika
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#47 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 22 maj 2007 - 20:47

Staram sie takich polanek po weekendzie unikać. Moje okolice są straszliwie zakleszczone. Dwuminutowe zejście ze ściezki w trawy skończyły sie ząłapaniem 4 kleszczy (a dwa strąciłem w domu z ubrania) pomimo zastosowania repelentu. Pod tym względem jest zwyczajnie masakra. Zwykle wiosną uskuteczniam wabienie kozłów, ale chyba w tym sezonie dam sobie spokój, bo dłuższy pobyt w jednym miejscu to bankowe "towarzystwo" na skórze do wyciągania. Ciekawe czy były zdrowe te które sie do mnie przyczepiły(dosłownie). A wszystkiemu winien jegomość ze zdjęcia - fotka słaba i dlatego tu (próbowałem podchodzić ale skońcyzło sie to tak jak opisałem...
27.
Dołączona grafika

#48 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 22 maj 2007 - 20:57

Dlatego jesli juz zdjecia robie w lesie, to tylko i wylacznie z sciezki (do zarosli nawet sie nie zblizam :evil: ) Fakt w tym roku jest strasznie duzo tego paskustwa. I to byl prawdopodobnie moj ostatni wypad w te okolice. Co prawda mnialem szczescie i jakos jeszcze mi sie nie zdarzylo przyniesc na sobie nieproszonych gosci, ale mnialem okazje juz zdejmowac je z ubrania. Relent to chyba tylko na krotka mete jest przydatny...w pierwszej kolejnosci liczy sie szczelny ubior, czapka na glowe, oraz dokladne przejrzenie wlasnego ciala zaraz po powrocie.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#49 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 24 maj 2007 - 20:42

Dzisiejsze polowanko na sarny.

28.
Dołączona grafika

29.
Dołączona grafika

30.
Dołączona grafika

31.
Dołączona grafika
600/5,6 :>

#50 sebaok

sebaok

Napisano 24 maj 2007 - 20:49

warchlaq, działy pomyliłeś, tutaj zamieszczamy takie "cienkie" fotki:]

#51 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 24 maj 2007 - 21:07

No wlasnie.Daleko im do ciekich :-P Wiec proponuje je umiescic w prawidlowych watkach. A tak na marginesie sa naprawde swietne :lol:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#52 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 25 maj 2007 - 12:49

W uszach jeszcze brzmi donośny szczek kozła. Stoję jak wryty nadal udając element ściany lasu pomimo, iż od dobrych kilkunastu sekund nie mam przed kim. Zresztą... kto widział „element ściany lasu” w kolorze białym? W myślach rodzi się znana świadomość, że dzisiejsze wyjście nie zaowocuje zdjęciami. Wszystko zaczęło się od pośpiesznego wyjścia z domu...
Spojrzenie za okno, słońce zaczyna dawać bursztynową poświatę, ale powietrze jeszcze rozedrgane od upału. Będzie parno, z komarami, muchami, z gryzącym potem na całym ciele. Po co idziesz..? Nie wiem, po prostu muszę. Szybka herbata, plecak – wszystko powinno być jak zawsze, nie potrzeba sprawdzać; rower – skrzypi, przydałoby się wiele rzeczy wymienić, nasmarować.. nie ma czasu.
Wiedziałem, że bluza moro powinna być narzucona na biały t-shirt, wiedziałem, że chroniłaby przed owadami, cierniami, wiedziałem, że najwyższa pora zsiąść z roweru i spokojnie pod wiatr podejść do linii drzew. Tylko to nieznośne gorąco... jeszcze trochę niech wiatr daje ulgę, jeszcze wcześnie, za wcześnie jak na tego starego kozła...
Gdzie był błąd? Nigdzie, stare kozły lubią zaskakiwać, może i on dziś poczuł, że musi wcześniej wyjść?
Jednak postanowiłem poczekać, tą polankę odwiedza młody szpicak, czasem zajrzy koza...
Trawy nie dają schronienia, zresztą, ugniotłem przezornie wokół siebie krąg, taka wirtualna bariera dla kleszczy. Krzesełko nie pozwala wygodnie się rozsiąść a jedyna nadzieja na spotkanie tkwi w bezruchu – ktoś mówił, że podchód bywa wyczerpujący? Z każdą chwilą i coraz wolniej płynącą krwią w nogach powodującą uczucie odrętwienia, przychodzi ochota zmiany miejsca, kłębią się wątpliwości czy aby na pewno to dobre miejsce. Pozbawia mnie ich szarak wychodzący z młodego żyta, za daleko na „strzał”, ale nadzieja się rodzi. Dłuższy czas „lornetkuję” i zapisuję w pamięci widok klapiącego uszami na meszki i komary kota. Jednak meszki to nie jedyne jego zmartwienie, bo wkrótce zainteresowały się nim sroki. Podlatując coraz bliżej zmusiły długouchego do podania tyłu.
Dogasający dzień wypycha na polankę wraz z mgłą pomarańczową kozę. Suknia już wytarta, letnia. Niesamowicie kontrastuje z soczystą zielenią. Idzie wolno, skubiąc niekiedy. Jej ostrożność jest zrozumiała – widać wyraźnie, że niedługo przyniesie młode życie na świat. Po chwili znika.
Przeczucie okazało się mylne – mnóstwo „zdjęć”, choć zapisanych w pamięci, na osłodę okraszonych szczekaniem kozła. Pora wracać.
W domu znajduję kolejny „owoc” wyjścia – kleszcz wędrujący po skórze.

#53 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 maj 2007 - 14:29

unkas, ciekawie napisane, szkoda, że bez zdjęciowych efektów.

#54 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 26 maj 2007 - 15:43

32.
Dołączona grafika

33.
Dołączona grafika

34.
Dołączona grafika

A potem się spieprzyła pogoda..... :(
600/5,6 :>

#55 andre84

andre84
  • Użytkownik
  • 113 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 26 maj 2007 - 16:29

Bardzo dobre, musiałeś chyba siedzieć wysoko na drzewie, żeby zrobić takie ujęcia.

#56 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 26 maj 2007 - 17:12

warchlaq, chyba pomyliles watki ;-) Super ujecia. Mam nadzieje ze sie zapoznales z Kodeksem :link:
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#57 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 maj 2007 - 18:28

warchlaq, wrzuć te fotki do działu dzięciołów - IMHO są naprawdę niezłe, warto by się tam znalazły ;-)

:ninja:


#58 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 maj 2007 - 21:14

Wspaniałe obserwacje warchlaq, gratulacje i pełen podziw :bow:

35. a ja chodzę dumny jak paw, bo w maju pierwszy raz w życiu zobaczyłem szczygła :-)
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#59 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 maj 2007 - 08:16

a ja chodzę dumny jak paw, bo w maju pierwszy raz w życiu zobaczyłem szczygła

No to gratulacje !!!

#60 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 29 maj 2007 - 06:39

unkas, dobrze napisane :thumbsup:
Coś jakby moje myśli :mrgreen:

michalv, gratuluję.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych